Jump to content

Starting new project ... caut partener.


xxSPEEDYxx

Recommended Posts

Pai, odata ce mi'am postat serverul sa-l vand ... m-am gandit ca trebuie sa incep sa-mi caut un partener pentru urmatorul proiect mare pe care vreau sa-l deschid cu cineva care: stie scripting/php, sa fie matur, sa aiba macar putini bani de sprijin, pentru ca am eu restul.

Vreau sa imi deschid un proiect mare, un server de roleplay, comunitate mare, etc, dar pentru asta imi trebuie un partener serios...

Cine este doritor, sa-mi scrieti un PM, sau postati aici ca reply...

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Ce zici, ne bagam? :> Si-asa ca si eu cautam pe cnv cu srv role play :)

Singura problema ar fi cea cu scriptingul. Eu m-am lasat cam de mult, faza cu banii banuiesc ca e pt hosting...aici nu e problema, am eu hostul. PHP-ul, pff lucrez in domeniul asta (cu carte de munca) :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Ce ar iesi daca ne-am uni toti 4 (?) . Echipa ar fi organizata in modul urmator:

xxSPEEDYxx : Management / Comunitate

-=[Vyorel]=-: PHP / Host

Gireada: Scripting Avansat & Mapper

Darksone: Scripting Avansat

Asta ar fi o idee, in plus, mie imi place sa lucrez la servere RP/RPG/GF! :)

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

Ho ho.. Daca s-a bagat Rock .. aici iese ceva "EXTRA MISTO" (?)

Cine esti tu? A auzit cineva de tine?

Ai venit aici doar pentru ca te-au dat afara din staff cei de la gta-mp?

Ce ai facut tu pentru comunitatea asta? Ce vei face in continuare?

Esti in stare sa faci ceva?

Masoarati cuvintele prietene.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Cine esti tu? A auzit cineva de tine?

Ai venit aici doar pentru ca te-au dat afara din staff cei de la gta-mp?

Ce ai facut tu pentru comunitatea asta? Ce vei face in continuare?

Esti in stare sa faci ceva?

Masoarati cuvintele prietene.

Te legi de curu meu si ti-am facut niste complimente.

Am exprimat cam asa: "Belea, a venit si Rock foarte bun scripter, acuma vom fi mai multi buni" . Fiecare interpreteaza ce vrea.


--  Acuma hai sa-ti raspund la intrebari.

Cine esti tu?

Sunt o persoana (?)

A auzit cineva de tine?

Nu ma intereseaza daca a auzit sau nu, si intr-adevar au facut-o!

Ai venit aici doar pentru ca te-au dat afara din staff cei de la gta-mp?

Nu m-au dat afara, am plecat de buna vointa. Ma certasem cu Armyw0w, dupaia am vrut sa fac pace si dupaia iarasi nu mi-a placut stilul lui jegos si de asta am si plecat de pe GTA-MP.

Ce ai facut tu pentru comunitatea asta?

Am rezolvat probleme scripting cand am avut timp si am fost in stare s-o fac . Si am moderat sectiunea mea corect.

Ce vei face in continuare?

As vrea sa continui scripting.

Esti in stare sa faci ceva?

Depinde de ce ai vrea sa fac . Scripting, da.


stuntman[]! link=topic=26612.msg141431#msg141431 date=1367348067]

Da, cel mai avansat scripting e la voi doi. =)) Are you f*cking kidding me ?

Scripting "Avansat" intre ghilimele, in cazul meu, stiu sa fac si alte chestii inafara de edit-uri (Nu ma refer la tine sau la altcineva).

Si Rock ne face pe amandoi la un loc, deci, nu ma compar cu Rock, vorbisem noi doi si de asta am pus asa.

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

A, ok, imi cer scuze, intelesesem total gresit.

Si Rock ne face pe amandoi la un loc, deci, nu ma compar cu Rock, vorbisem noi doi si de asta am pus asa.

Nu imi place pupincurismul.

Si nu-i adevarat.

Daca stuntman nu si-a publicat munca asta nu inseamna ca sunt mai bun ca el.

Iti spun sincer ca nu sunt, poate sunt aproape dar nu si peste.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

A, ok, imi cer scuze, intelesesem total gresit.

Nu e nimic, ti-am zis, eu te respect prin experienta care o ai scripting.

Deci, sa trecem la treaba.

Echipa se mareste, daca ar vrea xxSPEEDYxx, ar fi asa:

xxSPEEDYxx : Management / Comunitate

-=[Vyorel]=-: PHP / Host

Rock: Scripting Foarte Avansat

Gireada: Scripting Avansat & Mapper

Darksone: Scripting Avansat

---

Nu imi place pupincurismul.

Si nu-i adevarat.

Si nu este pupincurism ci respect. N-am niciun motiv de critica la persoana ta, deci, mai multe de lauda.

Daca stuntman nu si-a publicat munca asta nu inseamna ca sunt mai bun ca el.

Iti spun sincer ca nu sunt, poate sunt aproape dar nu si peste.

Eu nuprea il stiu bine pe stuntman doar din auzite, mi-au ciripit niste pasari ca e bun. Nustiu, eu n-am criticat pe nimeni si nu ma consider destul de bun ca sa pot critica.

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

=-" post="141365" timestamp="1367332451"]

Ce zici, ne bagam? :> Si-asa ca si eu cautam pe cnv cu srv role play :)

Singura problema ar fi cea cu scriptingul. Eu m-am lasat cam de mult, faza cu banii banuiesc ca e pt hosting...aici nu e problema, am eu hostul. PHP-ul, pff lucrez in domeniul asta (cu carte de munca) :))

Deci ... da, putem ... eu ma gandesc sa facem ceva mare, chiar foarte mare, si noh, fiecare comunitate mare, care se respecta cat-de-cat, cum ar fi b-zone, are scripturi frumoase pe forumul/site-ul lor, cum ar fi User Control Panel, Ban List (ban management), Admin List, etc ... mai multe chestii tari, care le-ai putea inventa si chiar tu, sa nu se alfe pe nici un alt site de RP/GF.

Cu vyorel, ar fi ceva, pentru ca s-ar putea ocupa de parte de PHP, sa faca ceva unicat si frumos xD

Ce sa spun, un server de RP/GF, singur ... este foarte mult de munca, daca apar si buguri, una alta, trebuie rezolvate, chestii noi, etc ... de aceea nu vreau sa scriptez singur la el ... acum, trebuie sa fim macar 2 priceputi, sa iasa ceva frumos... :)

Dar eu daca incepem, vreau sa ne tinem tare de lucru, nu ca lasam dupa 2-3 luni ... trebuie multa munca, si sa nu dai gresi la unele chestii xD

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Ai de ales intre doua persoane pentru scripting:

Gireada ( Recomandat ).

Darksone

Dark , miam schimbat parerea despre tine .

de cand am vazut serverele copiate . xD .

EDIT : Speedy e un scripter foarte bun .

          El are nevoie mai mult de host / mapi ;;) .

7bdea99b11.png

rimmon curv.

Link to comment
Share on other sites

M-am mai gandit ieri, si daca ar vrea vyorel, putem sa colaboram, pentru ca as vrea sa stie cineva PHP pentru ca serverul sa aiba user panel, si chestii de'astea.

Umm, cei care v-ati oferit ... stiti MySQL? R8? Versiunea care cuprinde functiile "cache" ?

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

M-am mai gandit ieri, si daca ar vrea vyorel, putem sa colaboram, pentru ca as vrea sa stie cineva PHP pentru ca serverul sa aiba user panel, si chestii de'astea.

Faza e ca eu ma bag doar daca vrei sa facem totul pe forumul meu (cel din semnatura). In alte comunitati (noi sau vechi) nu ma bag. :)

Daca vrei asa, e ok...daca nu..no problem.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

M-am mai gandit ieri, si daca ar vrea vyorel, putem sa colaboram, pentru ca as vrea sa stie cineva PHP pentru ca serverul sa aiba user panel, si chestii de'astea.

Umm, cei care v-ati oferit ... stiti MySQL? R8? Versiunea care cuprinde functiile "cache" ?

Stiu sa lucrez doar cu functiile threaded, nu si nonthreaded, deci raspunsul e da.

Y!M: [email protected] ( nu este ID pt. help-center )

Link to comment
Share on other sites

Dark , miam schimbat parerea despre tine ..

Baiete, tu stii ce vorbesti?

Gamemode-ul DRIFT a fost compus de mine, acele 925 linii, am luat doar mapa ca mapping nu m-a pasionat niciodata.

Celalalt gamemode numit: DeathMatch nu este deloc copiat, eu nu copii sa postez pe alte comunitati, n-are rost. Eu i-am cerut voie lu enzo2 si dupaia am vorbit si cu contyx sa pot sa il traduc si sa il postez pentru voi.

Bafta! . Eu nu ma mai bag daca ma aveti nume de rau . Lasa-l pe RaZVaN ^ xD ca el chiarca e bun scripter ( si nu vorbesc la misto ) . Cat am fost pe GTA-MP si acuma cat ma uit cateodata, demonstreaza ca e foarte bun, deci alege-l!

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

NexT." post="141536" timestamp="1367406950"]

Va certati atata...  ;;)

Nu m-am certat deloc, m-am propus ca si scripter daca vroia sa ma accepte, dar totusi RaZVaN ^ xD (fara pupincurism) si chiar daca "e certat cu mine" tot il respect deoarece el pe GTA-MP isi face treaba cum se cade. L-am vazut cand dadea ajutor, stie foarte multe.

In acesti ani de scripting, posibil sa fi invatat si eu ceva, eu doar m-am propus ca si scripter si toti se leaga de curul meu.

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

Baiete, tu stii ce vorbesti?

Gamemode-ul DRIFT a fost compus de mine, acele 925 linii, am luat doar mapa ca mapping nu m-a pasionat niciodata.

Celalalt gamemode numit: DeathMatch nu este deloc copiat, eu nu copii sa postez pe alte comunitati, n-are rost. Eu i-am cerut voie lu enzo2 si dupaia am vorbit si cu contyx sa pot sa il traduc si sa il postez pentru voi.

Bafta! . Eu nu ma mai bag daca ma aveti nume de rau . Lasa-l pe RaZVaN ^ xD ca el chiarca e bun scripter ( si nu vorbesc la misto ) . Cat am fost pe GTA-MP si acuma cat ma uit cateodata, demonstreaza ca e foarte bun, deci alege-l!

Nu imi pasa, in Romani nu am incredere . Doar in cativa ;;) .

7bdea99b11.png

rimmon curv.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.