Jump to content

Personal Vehicle System v5(update) 16.04.2013


Gireada

Recommended Posts

Am facut la cererea lui cHoZen un sistem de vehicule personale.

Info:

Puteti seta dvs. cate vehicule sa aiba jucatorul schimband [pawn]gmaxperscar[/pawn].

Comenzi:

[pawn]/acreatecar

/asellcar

/adestroycar

/vcumpara

/vvinde

/vvindelui

/acceptav

/refuzav

/vneon

/cumparaneon

/setnumar

/mycars

/vpark

/apark

/asetpret[/pawn]

Info v5:

- adaugate textdraw.

- reparat comenzile buguite

Info v3:

- adaugate 2 comenzile pentru admin: rpv, rtpv.

- adaugate sa setezi de la ce nivel poti cumpara vehiculul

Info v2:

- refacuta comanda /manual

- adaugate 2 comenzi pentru admin

- adaugate 3DTextLabelText

Poze:

samp052wu.png

[img width=500 height=400] samp051qk.png

[img width=500 height=400] samp050cd.png

[img width=500 height=400] samp049xp.png

[img width=500 height=400] samp053qt.png

Adaugate in v2:

[img width=500 height=400] samp083dv.png

[img width=500 height=400] samp084at.png

Adaugate in v4:

[img width=500 height=400] samp017cr.png

[img width=500 height=400] samp013td.png

[img width=500 height=400] samp014sq.png

[img width=500 height=400] samp015vl.png

[img width=500 height=400] samp016cr.png

Adaugate in v5

[img width=500 height=400] samp031ka.png

Download:

v5(ultima):

[download]http://pastebin.com/FuUHaTti[/download]

[download]http://www.solidfiles.com/d/6ab8122141/[/download]

Cum sa-l instalezi:

1.Pentru ati merge acest sistem, trebuie sa ai in folderul scriptfile doua foldere. Primul Vehicule, iar al doilea JucatoriVehicule.

2.Daca mai ai alt sistem in GM scoatel.

3.Numara cate vehicule ai in GM si schimba 86, cu numarul vehiculelor din GM+1. gbuyablecars = 86

4.Aveti nevoie de a includerul mSelection.inc

Daca urmezi acesti pasi, nu ti se vor incurca id-urile la vehicule.

Daca te-am ajutat +1 me.

  • Upvote 1

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Adauga astea in la comanda [pawn]DestroyObject(neon[vehicleid][0]);DestroyObject(neon[vehicleid][1]);DestroyObject(neon[vehicleid][2]);DestroyObject(neon[vehicleid][3]); neonon[vehicleid] = 0;[pawn] si vehicleid il schimbi cum ai tu in comanda. De ex: vehid, idx ....etc

Si scoate tu sistemul acela ca cu acest fs, neoanele raman salvate

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Yakuza" post="132617" timestamp="1360604761"]

Pute-ai sa pui in forma de dialoguri lista cu comenzi .. ...

Sunt de acord cu el.

Ar fi aratat mult mai profesional.

Si e bun.

Ma bucur ca vad ceva nou pe aici.

Bravo.

Link to comment
Share on other sites

1.Ce am tradus eu? Ma omule tu poate nu ma cunosti, aratimi mie acelasi fs numai ca in alta limba. Si cred ca acuma zici ca si sistemul de case si cel de create clan este tradus? Si eu deja lucrez la un update. Si dami dovezi nu doar samp.com ca acolo sunt vreo 20.

2.Stii macar care e difenta dintre un plugin si filescript.

3.Daca nu teai uitat la activitatea mea de scripter, nu te baga.

4.Am combinat romana cu engleza doarece vroiam sal fac in romana, dar unele cuvinte suna aiurea in romana.

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca am mai multa experienta ca tinee ;) cand jucam eu sa:mp tu nu aveai PC asa ca taci fratele meu din gura :) eu joc sa:mp de cand era 0.2x :) asa ca taci :) scriptez de la 0.3a asa ca incodata taci :) Pluginu ala il gaseai pe google acuma 2-3 luni cand mam lasat de sa:mp si House System ? WTF era pe RSS de cand a aparut =))

hx2mmd.gif
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca am mai multa experienta ca tinee ;) cand jucam eu sa:mp tu nu aveai PC asa ca taci fratele meu din gura :) eu joc sa:mp de cand era 0.2x :) asa ca taci :) scriptez de la 0.3a asa ca incodata taci :) Pluginu ala il gaseai pe google acuma 2-3 luni cand mam lasat de sa:mp si House System ? WTF era pe RSS de cand a aparut =))

Iao mai usor rambo.

Daca te lauzi atat cum se face ca habar nu ai diferenta dintre un fs si un plugin?

De preferabil sa nu raspunzi, inca un post de genul si ai warn.

Totusi o sa raspund eu pentru tine, esti genul de pusti care se lauda cu ceva de care nu are habar.

PUNCT!.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca am mai multa experienta ca tinee ;) cand jucam eu sa:mp tu nu aveai PC asa ca taci fratele meu din gura :) eu joc sa:mp de cand era 0.2x :) asa ca taci :) scriptez de la 0.3a asa ca incodata taci :) Pluginu ala il gaseai pe google acuma 2-3 luni cand mam lasat de sa:mp si House System ? WTF era pe RSS de cand a aparut =))

Nu e vorba ca joci din 0.2x, ca din 0.2x sau asaugat functii noi, si lucruri noi. Daca imi postam sistemul de peruci, cred ca imi ziceai ca si pe ala lam furat si ca nu am stat dupa fiecare skin sa ii iau pozitia obiectului.

De exoerienta si eu scriptez si fac mape din 0.3a

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.