Jump to content
  • 0

helpp


Destroyed

Question

incerc sa pun sccanf pentru ca vreau sa imi fac sv si primesc aceasta eroare, ce pot face?

 

Desktop\Folder nou (2)\pawno\include\sscanf2.inc(118) : fatal error 111: user error: sscanf utilises community compiler features.  Use `#define SSCANF_NO_NICE_FEATURES` to live without (if you can call that living) or better yet download it here: github.com/pawn-lang/compiler/releases

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 3

Omul a cerut un ajutor, daca vreti sa-l ajutati ii raspundeti cum trebuie, daca nu..puteti sa va abtineti. Nu conteaza ca scade sau nu SAMP-ul, nu conteaza pentru ce si cum vrea sa-si faca serverul si nici ce face cu el. Daca vreti sa oferiti ajutor e ok, daca nu, nici off-topic nu mai faceti.

Daca mai continuati cu off-topicul, am sa incep sa dau puncte de avertisment pt fiecare post inutil facut, pana se ajunge la ban.

  • Like 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/12/2023 at 10:55 PM, Valentin Tarnauceanu said:

incerc sa pun sccanf pentru ca vreau sa imi fac sv si primesc aceasta eroare, ce pot face?

 

Desktop\Folder nou (2)\pawno\include\sscanf2.inc(118) : fatal error 111: user error: sscanf utilises community compiler features.  Use `#define SSCANF_NO_NICE_FEATURES` to live without (if you can call that living) or better yet download it here: github.com/pawn-lang/compiler/releases

Iti faci server ca sa ce daca nu ai nicio treaba? daca ai ramas inca la pawno inseamna ca nu stii prea multe dar daca iti faci server ca sa te joci cu prietenii atunci te intelegem de ce ceri ajutor

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, Vallentiin said:

Ai oferit ajutor? Nu. Nu mai comenta aiurea, indiferent daca vrea sa aibe o comunitate sau sa se joace cu tovarasii lui nu ai nici-o treaba cu el. Faceti tara de ras cu mentalitatea asta, sa oferiti ceva bun si folositor nu stiti, dar sa va dati cu parerea ca niste jegosi sunteti in stare. Sunteti pierduti in generatia asta.

Te-ai bagat si tu in seamana ca musca in cacat. Normal ca ma iau de el din moment ce sampul scade din cauza oamenilor ca el. si apropo cand vorbesti cu mine tre sa platesti taxa inainte fanule.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, Vallentiin said:

"Cea mai inalta treapta a inteligentei umane este capacitatea de a observa fara sa judeci." Sterge-ti asta de pe profil, esti fix opusul...

Vallentiin

  • VallentiinCollaborator
  • Membru
  • Location: Braila
  • In-game Name: Vallentiin
  • Level of knowledge: Începător

[14:44:40] [ERROR] CMySQLQuery::Execute[()] - (error #1364) Field 'Model' doesn't have a default value

  1. [14:45:40] [ERROR] CMySQLQuery::Execute[()] - (error #1364) Field 'Victim' doesn't have a default value
     
     
     
  2. [15:46]
    [14:46:39] [ERROR] CMySQLQuery::Execute[()] - (error #1364) Field 'BBy' doesn't have a default value
     
    Imi da incontinuu aceste erori la aproape toate structurile din tabelul users, tin sa mentionez ca am baza de date de la burned.
     
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 hours ago, S.M.G said:

Te-ai bagat si tu in seamana ca musca in cacat. Normal ca ma iau de el din moment ce sampul scade din cauza oamenilor ca el. si apropo cand vorbesti cu mine tre sa platesti taxa inainte fanule.

taci că ești un sclav. 'sampul scade din cauza oamenilor ca el', sa-mp-ul scade că este un joc vechi iar creatorul lui a fugit și-l doare în cur de proiect :)). dacă nu-ți convine fă-ți tu propriul joc în Unreal Engine sau Unity, dar stai. ești un copil prost care nu e în stare să scrie 3 linii în C++ și își dă aere pe aici.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/14/2023 at 11:28 PM, S.M.G said:

Te-ai bagat si tu in seamana ca musca in cacat. Normal ca ma iau de el din moment ce sampul scade din cauza oamenilor ca el. si apropo cand vorbesti cu mine tre sa platesti taxa inainte fanule.

of, aia va framanta pe voi, ca scade sa-mp-ul... de parca nu e mort deja cam de cand a facut kalcor release la ultima versiune, si in plus de asta acum exista si alte platforme mult mai bune fata de SA:MP, spre exemplu rage, care are un API vast, se poate scrie in lbj OOP gen js/ts/c#, are CEF... SA:MP-ul e outdated si limitat d.p.d.v al API-ului si al limbajului de programare, intelegeti odata ca e un joc destul de vechi si nu se mai poate readuce la viata acum cand au aparut tot felul de oportunitati noi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 hours ago, max said:

@S.M.G Parerea mea ar fii sa nu temai certi aiurea mai ales cand 80% dintre persoanele acestea nu stiu nici care e diferenta intre pawn si pawno.

problema e ca nu m-am certat cu niciunul dintre astia. ei raspund ca mna, cauta atentie ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/15/2023 at 12:49 PM, segmentationfault said:

taci că ești un sclav. 'sampul scade din cauza oamenilor ca el', sa-mp-ul scade că este un joc vechi iar creatorul lui a fugit și-l doare în cur de proiect :)). dacă nu-ți convine fă-ți tu propriul joc în Unreal Engine sau Unity, dar stai. ești un copil prost care nu e în stare să scrie 3 linii în C++ și își dă aere pe aici.

la 40 de ani ai tai cu nepoti vad ca inca ai timp de forumuri :))) bravo unchiule cat despre afirmatiile alea n-ai decat sa suferi pizdo, posibil ca tu cand faci 50 de ani o sa iti inveti copii si nepotii sa si faca conturi pe forumurile astea iar eu o sa le dau bully si lor nu doar tie =))) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, -=[Vyorel]=- said:

Omul a cerut un ajutor, daca vreti sa-l ajutati ii raspundeti cum trebuie, daca nu..puteti sa va abtineti. Nu conteaza ca scade sau nu SAMP-ul, nu conteaza pentru ce si cum vrea sa-si faca serverul si nici ce face cu el. Daca vreti sa oferiti ajutor e ok, daca nu, nici off-topic nu mai faceti.

Daca mai continuati cu off-topicul, am sa incep sa dau puncte de avertisment pt fiecare post inutil facut, pana se ajunge la ban.

Mersi, ma si saturasem sa vad cum se cearta astia.

Link to comment
Share on other sites

  • -1
15 hours ago, S.M.G said:

Iti faci server ca sa ce daca nu ai nicio treaba? daca ai ramas inca la pawno inseamna ca nu stii prea multe dar daca iti faci server ca sa te joci cu prietenii atunci te intelegem de ce ceri ajutor

Ai oferit ajutor? Nu. Nu mai comenta aiurea, indiferent daca vrea sa aibe o comunitate sau sa se joace cu tovarasii lui nu ai nici-o treaba cu el. Faceti tara de ras cu mentalitatea asta, sa oferiti ceva bun si folositor nu stiti, dar sa va dati cu parerea ca niste jegosi sunteti in stare. Sunteti pierduti in generatia asta.

Link to comment
Share on other sites

  • -1
15 hours ago, S.M.G said:

Iti faci server ca sa ce daca nu ai nicio treaba? daca ai ramas inca la pawno inseamna ca nu stii prea multe dar daca iti faci server ca sa te joci cu prietenii atunci te intelegem de ce ceri ajutor

"Cea mai inalta treapta a inteligentei umane este capacitatea de a observa fara sa judeci." Sterge-ti asta de pe profil, esti fix opusul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.