Jump to content

Caut scripter pentru un proiect mare.


Recommended Posts

Salutare tuturor, numele meu este Alexandru si sunt in cautarea a unui scripter cu o experienta majora in ceea ce priveste limbajul pawn. 
Pentru inceput vreau sa va spun ca am niste bani pusi de-o parte pe care doresc de mult sa ii investesc in samp
chit ca va fii sau nu o pierdere de bani si timp, insa, nu am gasit niciodata o persoana in care sa imi
pot pune total increderea. Caut o persoana de minim 16 ani cu o experienta majora/expert in limbaj-ul pawn, sa fie
creativ la minte si sa mai arunce si el cateva idei. Caut o persoana pentru o perioada de timp lunga, nu limitata, care
dupa cateva luni sa NU ma lase balta sau sa posteze proiect-ul pe internet.
Nu caut numai un numit "scripter", cii si sa fie o persoana onesta si incredere maxima!!
Nu vreau o persoana moarta de foame sa imi ceara bani pentru orice linie scrisa!
Dupa cum am spus voi platii tot-ul de la mine, voi platii youtuberi, forum-uri si 
alte platforme pentru publicitatea server-ului odata cu finalizarea lui.

Vreau sa clarific de pe acum ca voi putea rasplatii scripter-ul in doua modalitati de plata, si acestea sunt:
1. Din donatiile pe care server-ul le va acumula, orice donatie va fii 70% eu, 30% scripter-ul.
   (deci daca primesc o donatie de 50Euro 30% echivalent 15 euro se duc automat la scripter)
2. Plata fixa in fiecare luna, pret-ul ramane de stabilit in functie de disponibilitate si altele, astea le vorbim in privat.

Astept mesaje in privat de la voi cu experienta voastra, proiectele pe care le-ati mai avut si alte informatii.

Discord:  AlexCelMic#1337

Edited by Alex Alexandru
edit discord
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Numele meu este Ionut si am 14 ani.

Am o experienta de 3 ani in limbajul de programare PAWN. Pe langa acesta sunt cunoscator si a limbajelor de programare PHP si JS cat si a non limbajelor de programare HTML, CSS (Web Developing).

Pe plan secundar ma ocup si cu oferirea serviciilor de gazduire (https://onilyhost.online/) (https://discord.gg/37XwGtBbHj)

Mai multe detalii putem stabili pe discord.

  • ID: Yonut#5972

 

Multumesc pentru atentia acordata!

Edited by Yonut
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/15/2021 at 7:57 AM, Alex Alexandru said:

Salutare tuturor, numele meu este Alexandru si sunt in cautarea a unui scripter cu o experienta majora in ceea ce priveste limbajul pawn. 
Pentru inceput vreau sa va spun ca am niste bani pusi de-o parte pe care doresc de mult sa ii investesc in samp
chit ca va fii sau nu o pierdere de bani si timp, insa, nu am gasit niciodata o persoana in care sa imi
pot pune total increderea. Caut o persoana de minim 16 ani cu o experienta majora/expert in limbaj-ul pawn, sa fie
creativ la minte si sa mai arunce si el cateva idei. Caut o persoana pentru o perioada de timp lunga, nu limitata, care
dupa cateva luni sa NU ma lase balta sau sa posteze proiect-ul pe internet.
Nu caut numai un numit "scripter", cii si sa fie o persoana onesta si incredere maxima!!
Nu vreau o persoana moarta de foame sa imi ceara bani pentru orice linie scrisa!
Dupa cum am spus voi platii tot-ul de la mine, voi platii youtuberi, forum-uri si 
alte platforme pentru publicitatea server-ului odata cu finalizarea lui.

Vreau sa clarific de pe acum ca voi putea rasplatii scripter-ul in doua modalitati de plata, si acestea sunt:
1. Din donatiile pe care server-ul le va acumula, orice donatie va fii 70% eu, 30% scripter-ul.
   (deci daca primesc o donatie de 50Euro 30% echivalent 15 euro se duc automat la scripter)
2. Plata fixa in fiecare luna, pret-ul ramane de stabilit in functie de disponibilitate si altele, astea le vorbim in privat.

Astept mesaje in privat de la voi cu experienta voastra, proiectele pe care le-ati mai avut si alte informatii.

Discord:  AlexCelMic#1337

Stai că eu nu înțeleg... 70% și 30% el, de unde scoți procentajele astea? Ai idee ce muncă este să scrii gamemode? Începător sau nu, durează foarte mult timp, în principal pentru că pawn este un mediu robust. Crezi că dacă îți faci canal de YouTube și crezi că aduci tu jucătorii automat munca ta este mai prețioasă?

"Nu vreau o persoana moarta de foame sa imi ceara bani pentru orice linie scrisa!" => Liniile alea scrise sunt munca lui, de ce să nu ceară bani pentru propria lui muncă?

Dragii mei, nu vă vindeți serviciile, bune sau proaste, pe bani puțini. Evaluați-vă munca la numărul de ore și înmulțiți acele ore cu un preț.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 9:59 AM, Yonut said:

Salut,

Numele meu este Ionut si am 14 ani.

Am o experienta de 3 ani in limbajul de programare PAWN. Pe langa acesta sunt cunoscator si a limbajelor de programare PHP si JS cat si a non limbajelor de programare HTML, CSS (Web Developing).

Pe plan secundar ma ocup si cu oferirea serviciilor de gazduire (https://onilyhost.online/) (https://discord.gg/37XwGtBbHj)

Mai multe detalii putem stabili pe discord.

  • ID: Yonut#5972

 

Multumesc pentru atentia acordata!

 

-

On 6/15/2021 at 7:57 AM, Alex Alexandru said:

Salutare tuturor, numele meu este Alexandru si sunt in cautarea a unui scripter cu o experienta majora in ceea ce priveste limbajul pawn. 
Pentru inceput vreau sa va spun ca am niste bani pusi de-o parte pe care doresc de mult sa ii investesc in samp
chit ca va fii sau nu o pierdere de bani si timp, insa, nu am gasit niciodata o persoana in care sa imi
pot pune total increderea. Caut o persoana de minim 16 ani cu o experienta majora/expert in limbaj-ul pawn, sa fie
creativ la minte si sa mai arunce si el cateva idei. Caut o persoana pentru o perioada de timp lunga, nu limitata, care
dupa cateva luni sa NU ma lase balta sau sa posteze proiect-ul pe internet.
Nu caut numai un numit "scripter", cii si sa fie o persoana onesta si incredere maxima!!
Nu vreau o persoana moarta de foame sa imi ceara bani pentru orice linie scrisa!
Dupa cum am spus voi platii tot-ul de la mine, voi platii youtuberi, forum-uri si 
alte platforme pentru publicitatea server-ului odata cu finalizarea lui.

Vreau sa clarific de pe acum ca voi putea rasplatii scripter-ul in doua modalitati de plata, si acestea sunt:
1. Din donatiile pe care server-ul le va acumula, orice donatie va fii 70% eu, 30% scripter-ul.
   (deci daca primesc o donatie de 50Euro 30% echivalent 15 euro se duc automat la scripter)
2. Plata fixa in fiecare luna, pret-ul ramane de stabilit in functie de disponibilitate si altele, astea le vorbim in privat.

Astept mesaje in privat de la voi cu experienta voastra, proiectele pe care le-ati mai avut si alte informatii.

Discord:  AlexCelMic#1337

Si scripterul face pauza din profit, ala sta 3h sa-ti faca un script si ia 30%, tu stai degeaba si iei 70%, asta inseamna sa fii om cu ganduri proaste, cine crezi ca-si vinde munca aiurea? :)) 

Edited by iSkull
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, iSkull said:

 

Nu este considerat ca limbaj de programare deoarece nu are variabile, la fel si css, insa el apartine tot din clasa limbajelor, cum e si la windows care are  batch files

https://dev.to/mindninjax/why-html-is-not-a-programming-language-2lab poate te ajuta.

Oricat ti-ai dori sa le consideri limbaje de programare, nu sunt.
HTML este un limbaj de marcare, asa cum ti-a specificat deja si colegul mai sus (similar cu XML daca cunosti). De asemenea, CSS este un limbaj de stilizare/formatare. 

Variabile poti avea si in CSS (https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/Using_CSS_custom_properties), nu asta face diferenta, documenteaza-te mai mult despre acest subiect. Ce ai zis tu cu batch files, alea sunt fisiere ce contin Shell Script, care sunt deja o alta poveste, dar esti mai aproape de adevar in cazul asta pentru ca scripturile sunt limbaje de programare interpretate dupa rulare, nu la compilare (precum C#,Java,Python,etc.) .
Vezi aici https://en.wikipedia.org/wiki/Shell_script, aici https://en.wikipedia.org/wiki/Scripting_language si aici https://careerkarma.com/blog/what-is-a-scripting-language/

Sper ca te-am ajutat, spor la studiu.

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/16/2021 at 6:54 PM, iSkull said:

Daca tu zici ca html si css nu sunt limbaje de programare, eu ma fac preot =)) tu crezi ca in html/css nu se respecta anumite structuri? :)))

Si scripterul face pauza din profit, ala sta 3h sa-ti faca un script si ia 30%, tu stai degeaba si iei 70%, asta inseamna sa fii om cu ganduri proaste, cine crezi ca-si vinde munca aiurea? :)) 

🤣🤣🤣 nici nu ma chinui sa-ti zic care este diferenta dintre ele si sa-ti explic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.