Jump to content

heatON's Kings of Stunt & Drift


heatON

Recommended Posts

Vreau sa-mi postez modu care l-am editat cv timp

Motivul pt care-l postez deja e ca m-am plictisit sa tot scriptez pt nimik

heatON's Kings of Stunt & Drift

Originalul e facut de Double-O si editat de mine

Una din cele mai mari editari este: serverul continea 2 limbi engleza&germana

Dar eu am schimbat limba germana cu romana

Meniul LANG_DE -> LANG_RO

sa-mp-374.png

Modul contine o gramada de functii:

[*]Object streamer by Double-O (toate obiectele sunt puse cu streamerul)

[*]Numele serverului si a modului il puteti schimba la liniile 156 si 158 din mod (din server.cfg nu are efect)

[*]Am pastrat creditele lui Double-O si am adaugat cateva pt mine la tradus si edituri

[*]TextDrawCreate(460.0, 435.0, "www.dsk.smfnew.com"); (se intelege, puteti vedea in poze)

[*]TextDrawCreate(15.0, 425.0, "Visit SA-MP Romanian Forum:~n~  www.sa-mp.ro/forum"); (se intelege, puteti vedea in poze)

[*]Poti gasi genti cu bani in diferite locuri (ex: Chilliad)

[*]2 zone de dm (/dm; /tdm), tastand comanda te va teleporta in zona si iti va schimba lumea virtuala sa nu intervina altcineva de afara

[*]O lume a profesionistilor: /pro aceasta comanda iti schimba lumea virtuala ca sa dispara obiectele, iar aici faci stunturi fara ajutorul rampelor

[*]Nu am adaugat CarGod sa nu dea crash si am schimbat viata masinilor in 9999999999 asa ca dureaza timp sa se distruga dar folositi /fix in acest caz

[*]System de /register si admin inclus (faci rost de admin cu /rcon login parola si /level)

[*]Limba o alegi la registrare si o poti schimba cu /ro sau /eng

[*]Comenzi /cmds(difera limba) ->Comenzile jucatorului: /god, /jetpack, /cars, /count

        /afk, /back, /para, /skydive, /kill, /dance, /piss

        /s, /w, /skin, /pro

        Comenzi de deathmatch: /tdm, /dm

        Comenzi la masini: /flip, /mod, /color, /hydraulics

        Foloseste /teles pentru o lista de teleportari.

        Comenzi pentru cont: /spawn, /register, /login, /ro, /en, /admins

        Ca sa vezi cine a facut serverul /credits

Multe din ele costa bani

[*]Teleportari /teles(difera limba) ->Jumps: /pj, /lsj, /xj, /aj1, /bj, /mj, /fj, /dj, /mc, /mw, /lj, /hwj, /xhd

    Stuntzones: /xs, /bs, /sp, /as1, /as2, /ap, /sfp, /ws, /ds, /si

    Altele: /ls, /sf, /lv, /8t, /dt, /ks, /db1, /db2 /dr, /th, /lab, /rc, /ec, /hs, /kart

[*]Nu exista nici o masina pe server, foloseste /cars, /cars1, /cars2, /cars3, /cars4 si (/cars5 numa pt admini)

[*]Comenzi admin /ahelp ->/level, /ban, /unban, /kick, /slap, /goto, /gethere /mute

                          /announce, /getip, /healall, /heal, /clear, /cars5, /(un)freeze

[*]Comenzi de salvat pozitia si teleportare inapoi /s

[*]Poti tunninga masinile folosind /mod pe gratis

[img width=500 height=375] sa-mp-378.png

DM:

[img width=500 height=375] sa-mp-390.png

Link:

oTTE.jpg

Sper sa va placa

Nu postati ca modu e dupa forumu oficial, recunosc este am pastrat creditele am precizat mai sus al cui a fost si se vede cat am editat!

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest mihai97

Super imi place gmul asta da am o problema..:((

Nu se afla amxul gmului in arhiva si cand dau compile...

C:\Documents and Settings\coco\Desktop\stunt&drift\gamemodes\stunt_kings.pwn(10) : fatal error 100: cannot read from file: "Double-O-Objects"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.

Link to comment
Share on other sites

Super imi place gmul asta da am o problema..:((

Nu se afla amxul gmului in arhiva si cand dau compile...

C:\Documents and Settings\coco\Desktop\stunt&drift\gamemodes\stunt_kings.pwn(10) : fatal error 100: cannot read from file: "Double-O-Objects"
Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase
1 Error.

http://forum.sa-mp.com/index.php?topic=94163.0

Link to comment
Share on other sites

A mai fost problema asa odata. Deschide fisierul .pwn cu alt Pawno (de preferinta cu cel in care ai includele, daca ai mai multe servere in PC) sau cel mai usor, copii includele in toate serverele care le ai in PC.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi da 4 erori

C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5602) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5602 -- 5604) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5604 -- 5605) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5604 -- 5605) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.

Stiu si eu ... branza e pe bani, dar eu tot ma joc pe gratis!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Mie imi da 4 erori

C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5602) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5602 -- 5604) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5604 -- 5605) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\stunt&drift\pawno\stunt_kings.pwn(5604 -- 5605) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


4 Errors.

Deci cum se pot repara aceste erori?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.