Jump to content

propunere forum


Recommended Posts

Salut vreau sa va spun o mica propunere in legatura cu forum-ul acesta vad ca o perioada de timp activitatea acestui forum a scazut enorm de mult intru zilnic pe acest forum si nu vad activitate dar guest vad destui care acceseaza acest forum vreau sa puneti ca guestu sa nu poata accesa forumu daca nu are un cont si fiecare topic  cine va vrea si va pune un link de downlowd sa fie pe hidden sa se raspunda la acel topik pentru a vedea link de download
 pentru mai multa activitate.

Va Multumesc!!

 Posted Image

Posted Image

Posted Image

                       dance_dancing_08.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Nu va creste activitatea, va creste doar numarul conturilor nou inregistrate cu o singura postare, aceea fiind "gg".

Personal, limitarea accesului pe baza de postare/reputatie mi se pare o tactica josnica.

Link to comment
Share on other sites

E la mintea cocosului. Normal ca nu va creste activitatea. Daca omul vede ca nu are acces aici, merge pe forumul international si isi ia informatiile direct de la sursa fara sa isi faca un cont.

Dupa parerea mea ar fi fost mai multa activiate daca s-ar fi aplicat aceleasi reguli si aceeasi structura ca dincolo.

Fara sectiuni gen anunturi. Hai sa fim seriosi, daca vrei sa vinzi ceva mergi pe OLX, nu mergi pe un forum care alearga dupa mai multi iepuri si nu prinde niciunul.

Pe deasupra mai si favorizati vanzarea/cumpararea de scripturi, care e e ilegala din cauza licentei pe care lucreaza SA-MP.

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 54 minute, HeLiOn PrImE a spus:

E la mintea cocosului. Normal ca nu va creste activitatea. Daca omul vede ca nu are acces aici, merge pe forumul international si isi ia informatiile direct de la sursa fara sa isi faca un cont.

Dupa parerea mea ar fi fost mai multa activiate daca s-ar fi aplicat aceleasi reguli si aceeasi structura ca dincolo.

Fara sectiuni gen anunturi. Hai sa fim seriosi, daca vrei sa vinzi ceva mergi pe OLX, nu mergi pe un forum care alearga dupa mai multi iepuri si nu prinde niciunul.

Pe deasupra mai si favorizati vanzarea/cumpararea de scripturi, care e e ilegala din cauza licentei pe care lucreaza SA-MP.

De ce nu ar face asta ca va dat mura in gura cu toate de la gamemods si alte scripturi ....  Merita si ei putina activitate pe acest forum

spunemi si mie la cate conturi sunt si cati au ajutat pe aceasta comunitate macar putin respect sau o mica donatie  pentru tot ajutoru oferit de scripteri de pe acest forum.  si inca cv crezi ca se va pune pe OLX vand gamemod samp in care nici habar are cei ala.

 Posted Image

Posted Image

Posted Image

                       dance_dancing_08.gif

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alin ︻芫═─── • said:

De ce nu ar face asta ca va dat mura in gura cu toate de la gamemods si alte scripturi ....  Merita si ei putina activitate pe acest forum

spunemi si mie la cate conturi sunt si cati au ajutat pe aceasta comunitate macar putin respect sau o mica donatie  pentru tot ajutoru oferit de scripteri de pe acest forum.  si inca cv crezi ca se va pune pe OLX vand gamemod samp in care nici habar are cei ala.

Nu ai prins ideea. Normal ca nu sugerez sa mearga lumea cu gamemode-uri pe OLX.

Sugerez sa nu se favorizeze DELOC vanzarea si cumpararea de scripturi, pentru ca NU E LEGALA. Citeste mai atent!.

In plus, categoria de vanzare cumparare, nu ajuta comunitatea deloc decat daca lumea opteaza pentru garantie. Nici daca ar opta toti nu ar fi mare lucru, pentru ca NU E ACTIVITATE.

Forumul asta nu faciliteaza interactiunea intre useri mai mult decat o face forumul international. Lasand asta la oparte, nu ai foarte multe optiuni la postare. 

Post-urile sunt autoformatate intr-o maniera care lasa de dorit. Nu iti poti organiza ca lumea textul.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, HeLiOn PrImE a spus:

 

Sugerez sa nu se favorizeze DELOC vanzarea si cumpararea de scripturi, pentru ca NU E LEGALA. Citeste mai atent!

Nu inteleg, ce e ilegal, adica nu am voie sa imi vand fisierul notepad in care am lucrat? Acesta avand numele de gamemode.pwn?

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Nu ai voie. Chiar daca ai lucrat singur la script.

" Scripts contain content developed by other people, most notably the SA-MP team, for which you do not have redistribution rights, making selling derived works illegal. "

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, HeLiOn PrImE a spus:

Nu ai voie. Chiar daca ai lucrat singur la script.

" Scripts contain content developed by other people, most notably the SA-MP team, for which you do not have redistribution rights, making selling derived works illegal. "

ce vorbesti ma sa fac un script sa lucrez 5 luni la el si sa vil dau  free asta vreti  ba unde vati nascut in alta tara pe alta planeta  tot forumu asta  va dat totul free si mura in gura si mai faceti si figuri.

cei al meu de drept fac ce vreau il vand sau free.

1 oră în urmă, Mister a spus:

Nu inteleg, ce e ilegal, adica nu am voie sa imi vand fisierul notepad in care am lucrat? Acesta avand numele de gamemode.pwn?

mai ei cred ca comunitatea si scripteri de pe aceasta sunt prosti ca ofera prea mult ajutor si nu zice macar Multumesc!!

io as crede sa faca o categorie premium si grad  si premiu sa se cumpere pentru 5 euro si in categoria respectiva sa se posteze scripturi gamemoduri si multe altele care sunt scriptate cum trebuie si membri sa nu aiba acces acolo  daca nu are premium cumparat lunar.

Edited by Alin ︻芫═─── •

 Posted Image

Posted Image

Posted Image

                       dance_dancing_08.gif

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alin ︻芫═─── • said:

ce vorbesti ma sa fac un script sa lucrez 5 luni la el si sa vil dau  free asta vreti  ba unde vati nascut in alta tara pe alta planeta  tot forumu asta  va dat totul free si mura in gura si mai faceti si figuri.

cei al meu de drept fac ce vreau il vand sau free.

mai ei cred ca comunitatea si scripteri de pe aceasta sunt prosti ca ofera prea mult ajutor si nu zice macar Multumesc!!

io as crede sa faca o categorie premium si grad  si premiu sa se cumpere pentru 5 euro si in categoria respectiva sa se posteze scripturi gamemoduri si multe altele care sunt scriptate cum trebuie si membri sa nu aiba acces acolo  daca nu are premium cumparat lunar.

Si cine crezi ca o sa posteze acele "gamemoduri si multe altele care sunt scriptate cum trebuie" daca ele nu exista sau nu sunt puse la liber pe net?

Du-te pe ******** (aia mai noi), ei au pus/inca au chestia asta in aplicare si am vazut ce bine le-a mers si cate resurse pro gaseai acolo.

Edited by Spmn
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HeLiOn PrImE said:

Nu ai voie. Chiar daca ai lucrat singur la script.

" Scripts contain content developed by other people, most notably the SA-MP team, for which you do not have redistribution rights, making selling derived works illegal. "

Ce spui tu acolo este regulamentul forumului sa-mp.com, nu termenii si conditiile pentru utilizarea clientului si serverului de sa-mp.

Acesta este end-user license agreement-ul cand instalezi sa-mp-ul.

Quote

------------------------------------------------------------------------------------

The SA-MP modification for Grand Theft Auto: San Andreas (r) is a software project
aimed at extending the functionality of the Grand Theft Auto: San Andreas (r)
software for Microsoft Windows (r).

------------------------------------------------------------------------------------

SA-MP CLIENT AND SERVER SOFTWARE LICENSE AGREEMENT AND ATTRIBUTIONS


---- LICENSE TERMS ----

(a) You must have a valid license to use Grand Theft Auto: San Andreas (r) PC
in order for this license to be valid.

(b) The software contained herein is provided on an "as-is" basis without
any form of warranty.

(c) This software may not be exploited for personal, financial or
commercial gain.

(d) The author(s) of this software accept no liability for use/misuse of the
software.

(e) The SA-MP software package may not be distributed, sold, rented or
leased, without written permission of the software author(s).

(f) You may not create or distribute derivative works of the software or files
contained within the package.

(g) You may not use this software for any illegal purposes.

(h) The author(s) of this software retain the right to modify/revoke this license
at any time under any conditions seen appropriate by the author(s).

(i) Ideas expressed in this software by way of coding or configuration are
property of SA-MP.com.


------------------------------------------------------------------------------------

(c) 2005-2011 SA-MP.com team.

The SA-MP.com team is not affiliated with Rockstar Games, Rockstar North or
Take-Two Interactive Software Inc.

Grand Theft Auto and Grand Theft Auto: San Andreas are registered trademarks of
Take-Two Interactive Software Inc.

------------------------------------------------------------------------------------


---- ATTRIBUTIONS ----

- This software makes use of the RakNet networking library (c) 2003 Kevin Jenkins
- This software makes use of the Pawn language (c) ITB CompuPhase, 1997-2005
- This software makes use of the BASS audio library (c) Un4seen Developments Ltd
- This software makes use of the ttmath library (c) 2006-2009, Tomasz Sowa

*** ttmath LIBRARY LICENSE ***

 Copyright (c) 2006-2009, Tomasz Sowa
  All rights reserved.
 
  Redistribution and use in source and binary forms, with or without
  modification, are permitted provided that the following conditions are met:
 
    Redistributions of source code must retain the above copyright notice,
     this list of conditions and the following disclaimer.
     
    Redistributions in binary form must reproduce the above copyright
     notice, this list of conditions and the following disclaimer in the
     documentation and/or other materials provided with the distribution.
     
    Neither the name Tomasz Sowa nor the names of contributors to this
     project may be used to endorse or promote products derived
     from this software without specific prior written permission.
 
  THIS SOFTWARE IS PROVIDED BY THE COPYRIGHT HOLDERS AND CONTRIBUTORS "AS IS"
  AND ANY EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE
  IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY AND FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE
  ARE DISCLAIMED. IN NO EVENT SHALL THE COPYRIGHT OWNER OR CONTRIBUTORS BE
  LIABLE FOR ANY DIRECT, INDIRECT, INCIDENTAL, SPECIAL, EXEMPLARY, OR
  CONSEQUENTIAL DAMAGES (INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, PROCUREMENT OF
  SUBSTITUTE GOODS OR SERVICES; LOSS OF USE, DATA, OR PROFITS; OR BUSINESS
  INTERRUPTION) HOWEVER CAUSED AND ON ANY THEORY OF LIABILITY, WHETHER IN
  CONTRACT, STRICT LIABILITY, OR TORT (INCLUDING NEGLIGENCE OR OTHERWISE)
  ARISING IN ANY WAY OUT OF THE USE OF THIS SOFTWARE, EVEN IF ADVISED OF
  THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGE.

------------------------------------------------------------------------------------

Din cate inteleg eu poti sa faci ce vrei cu script-ul tau atata timp cat nu redistribui fisierele din arhiva sa-mp sau faci nimic ilegal cu ele.

Cat despre aceasta propunere nu o s-o implementam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.