Jump to content

PayPal


Daedric-Fox

Recommended Posts

Am si eu o intrebare, care este treaba cu acest PayPal?

Vreau sa-mi fac si eu cont, trebuie sa am 18+ neaparat? sau il pot folosi si la 16? trebuie neaparat sa folosesc un card pentru a scoate banii?

Daca nu vreau sa-mi fac card, pot pune bani in contul de paypal si la 18 ani sa imi fac card si sa scot banii?

Vreau mai multe detalii va rog..

Multumesc.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

poti sa iti faci cont la orice varsta ca sa poti scoate banii trebuie sa ii faci legatura cu orice fel de card(nu de farmacii :)   )    si ii poti scoate prin intermediul lui

 

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mister said:

poti sa iti faci cont la orice varsta ca sa poti scoate banii trebuie sa ii faci legatura cu orice fel de card(nu de farmacii :)   )    si ii poti scoate prin intermediul lui

 

pai din ce am mai citit pe net, cardul trebuie sa fie asociat cu numele meu.

Si ce card as putea sa-mi fac la 18-? Dar sa nu fie nevoie de parinti, ca ai mei nu au timp de asa ceva.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

habar nu am, dar nu cred ca e nevoie neaparat pe numele tau,

Dar chiar daca scoti banii prin card iti ia taxa si pentru mine e semnificativa, eu cumpar la prieteni chestii prin paypall si imi dau banii cand pot

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Just now, EquiNoxAdv said:

Si pentru Gta san andreas ai nevoie de 18 ani sa-l joci =]]]]]]]]]

Daca vrei sa joci la risc si sa pierzi contul de paypal pe care poti avea bani frumosi, atunci nu ai decat sa iti faci cont pe o identitate sub 18 ani.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Spmn said:

Daca vrei sa joci la risc si sa pierzi contul de paypal pe care poti avea bani frumosi, atunci nu ai decat sa iti faci cont pe o identitate sub 18 ani.

Am cont de paypal cu identitatea de EquiNox Adevaratu si datele de la cardu` meu.

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EquiNoxAdv said:

Am cont de paypal cu identitatea de EquiNox Adevaratu si datele de la cardu` meu.

3 minutes ago, Spmn said:

Daca vrei sa joci la risc si sa pierzi contul de paypal pe care poti avea bani frumosi, atunci nu ai decat sa iti faci cont pe o identitate sub 18 ani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cu un card Viza poti plati orice, oriunde. Si ar trebui sa iti poti face un card, chiar daca nu ai 18 ani. Nici nu iti trebuie PayPal.

Va trebui totusi sa te insoteasca tutorele. Ar putea ai tai sa isi rezerve o ora din zi sa mearga cu tine, nu e de umblat, cum faci la alte chestii.

Odata ii va ajuta si pe ei asta, cand va trebui sa iti trimita niste bani de urgenta.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai 18 ani, poti merge la BT de exemplu(recomand) cu un parinte(vezi sa nu iei vre o unu de la biserici) si sa iti faci un card de elev, ai beneficii la el, taxe 0 si internet banking de 1 leu/luna care teoretic e pe numele parintelui pana faci 18, dar practic este cardul tau. Cand ai indeplinit varsta de 18 ani, o sa fii responsabil de cont, imputernicit fiind si tutorele sau invers. Eu asa am facut pe cand aveam 16 ani. Alta solutie nu ai decat sa astepti sa faci 18 ani sa iti faci un card de unul singur.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

la majoritatea bancilor acum poti sa faci carduri bancare cu acordul tutorului, vine, semneaza un act si gata.

numai ca trebuie sa discutati cu acea banca, deoarece trebuie sa le spuneti ca vreti sa folositi tranzactii online, si ei o sa trebuiasca sa va activeze ceva la card, dupa e gata de folosinta.

acum ceva timp asa era, trebuia sa ai 18 ani ca sa ai card, de cativa ani s-a schimbat treaba.

Nu prea ajut la categoria RP/GF.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.