Jump to content
  • 0

Nu gasesc un text


Alex_SuspanS

Question

Problema intalnita (descriere):Am luat de pe net un gm random doar ca sa ma joc pe el nu sa-l deschid si vreau sa schimb un text si nu il gasesc in gm. Adica pe server apare gen"ai vazut vreun bug? /report" iar in pawno cand caut in gm textul asta ca e fix asa cum l-am scris in ghilimele nu'l gasesc! Cum il pot gasi sau care este problema si cum o pot rezilva daca este una
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):-
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):-
Imagini / Video (optional):Nu am
Ati incercat sa rezolvati singur?: Am tot incercat sa caut si nu am gasit :(

Edited by Alex_SuspanS
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Si cu ce iti afecteaza acel text ce ai spus tu ca vrei sa faci cu gmul?

"Am luat de pe net un gm random doar ca sa ma joc pe el nu sa-l deschid"

 Ce gm este?, sau poate mesajul nu este la fel, ori este scris in mai multe culori si nu iti gaseste, deoarece ca sa schimbe culoarea trebuie sa foloseasca {ffffff}  intre cuvinte iar tu nu stii codul culorii

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Scrie "[YourServerName help]:Ai gasit verun bug? Raporteaza-l pe /report" si in loc de YourServerName vreau sa pun un nume si nu gasesc textul

briston am vazut ca scrie la fila .pwn "briston.pwn"

Este destul de reusit felicitari celui care l-a fct dar pacat ca nu pot gasii textul sa schimb acolo

Si cand ma conectez e un td mare si scrie "YourServername Romania"

si nu imi place asa mare sa scrie YourServerName :) vreau sa-i dau un nume si sa ma joc pe el oricum pe host am vrut sa vad de curiozitate daca merge si imi da eroare de la colandreeas

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0
  • 0
8 minutes ago, WiDuAlK said:

cauta continutul mesajului pe bucati, 2-3 cuvinte. Daca nu s-ar putea sa fie intr-un filterscript, nu stiu daca da sau nu dar e posibil daca nu-l gasesti si nu-l gasesti.

Exista posibilitatea sa fie ascuns? 

Daca da banuiesc ca nu il pot gasi nu? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0
  • 0

Off si tocmai din cauza asta asta nu e gm pentru incepatori, de ce? Pai daca nu te duce capu sa cauti in includeul saveaccounts atunci cum sa scriptezi ceva prin gm daca e atat de diferit facut fata de celelalte?

Gmul are chestii mult mai complexe fata de aceasta "problema"  a ta

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Am vazut pe alte forumuri ca atunci cand il pui pe host da acea eroare de la ColAndreeas

Dc?

Oricum nu mai deschid server de samp pt ca nu am timp dar totus vreau sa invat de la voi cat mai multe chestii nu vreau sa imi rezolvati voi ci vreau sa-mi explicati cum se rezolva ca sa invat si eu tot odata

De ce le da eroare de la colandreas? o chestia cu directory am vazut

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.