Jump to content

Revine SA:MP romania?


MrAndyAdv

Recommended Posts

Ok bun m-am uitat putin la comentariile dela gamemodeul s4urik 5.7.8 asa era . si vad ce zice eqinox
,pentru ca oricum sa-mp este dus , nu-l ingropati mai tare. 

Aici ii dau dreptate dar nu putem sa facem noi romanii sa revina SA:MP in romania? nu putem ba putem de ce nu am putea?

Link to comment
Share on other sites

Tu ca om nu ai ce face fiindca este un simplu joc plin de copii ahtiati dupa grad ,plini de ei cu mentalitate infantila,nu ai cum sa rezolvi nimic deoarece oricat ai pune problema copii(marii scripteri) care sunt in Romania o sa isi doreasca si mai mult acest lucru ca de....asta ne e rasa.Eu unul daca as avea o putere as scumpi hosturile si as inchide toate hosturile fantoma incepand cu takehost fiindca ala e cel mai de kkt host contra-cost.Acest subiect a mai fost discutat de vreo 372942374923749273942 ori si tot degeaba.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, ★♕ Manu ★♕ a spus:

Tu ca om nu ai ce face fiindca este un simplu joc plin de copii ahtiati dupa grad ,plini de ei cu mentalitate infantila,nu ai cum sa rezolvi nimic deoarece oricat ai pune problema copii(marii scripteri) care sunt in Romania o sa isi doreasca si mai mult acest lucru ca de....asta ne e rasa.Eu unul daca as avea o putere as scumpi hosturile si as inchide toate hosturile fantoma incepand cu takehost fiindca ala e cel mai de kkt host contra-cost.Acest subiect a mai fost discutat de vreo 372942374923749273942 ori si tot degeaba.

Aici iti dau dreptate dar la toti scripteri fantoma care apar peste noapte asa asi face si eu sa le inchid toate hosturile fantoma si sa fac mai scumpe hosturile . 

Link to comment
Share on other sites

Sa-mp s-a dus datorita sutelor de servere fantoma , in Romania singurii scripteri adevarati ii pot numara pe degete. Restu nici nu mai vorbesc , va puteti da seama din topicurile de la `Ajutor Scripting`. Poate daca toti nu s-ar mai da scripteri , si-ar vedea de treaba lor , lucrurile ar revenii incet , dar totusi , este un joc de 12 ani. Limbajul pawn este primitiv ,vechi si inutil. Daia s-au lasat multi de scripting. Serverele mari care sunt , sunt tinute doar pentru ca fac profit. Pentru ca de ce sa nu bagi bani intr-un joc vechi de 12 ani?!  In fine , pe langa asta , la sectiunea gamemode`uri sunt multe resurse , unele care sunt chiar mura`n gura , stai 2 secunde pe wiki , latri pe Ajutor ca nu sti sa-l deschizi si pac ti-ai deschis server. Oricum , acest topic nu v-a schimba nimic. Dar sa fiu mai clar. Voi chiar crede-ti ca daca va deschide-ti server , o sa aveti peste noaptea 500 playeri si donatii sa va cumparati masina? Voi chiar crede-ti , ca scripting`u este asa usor? Cand ajungi la un nivel inalt , devine anost , plictisitor. O spun din propria experienta. Dar na , sunt atatia prunci care incearca sa faca pe scripterii , sa-si deschida server , esueaza , si ajunge o alta replica si un edit idiot pe net,  unde este preluat si deschis server cu el. Si tot asa pana cand o sa se inchida toate serverele de sa-mp din lume. Pace! 

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, EquiNox a spus:

Sa-mp s-a dus datorita sutelor de servere fantoma , in Romania singurii scripteri adevarati ii pot numara pe degete. Restu nici nu mai vorbesc , va puteti da seama din topicurile de la `Ajutor Scripting`. Poate daca toti nu s-ar mai da scripteri , si-ar vedea de treaba lor , lucrurile ar revenii incet , dar totusi , este un joc de 12 ani. Limbajul pawn este primitiv ,vechi si inutil. Daia s-au lasat multi de scripting. Serverele mari care sunt , sunt tinute doar pentru ca fac profit. Pentru ca de ce sa nu bagi bani intr-un joc vechi de 12 ani?!  In fine , pe langa asta , la sectiunea gamemode`uri sunt multe resurse , unele care sunt chiar mura`n gura , stai 2 secunde pe wiki , latri pe Ajutor ca nu sti sa-l deschizi si pac ti-ai deschis server. Oricum , acest topic nu v-a schimba nimic. Dar sa fiu mai clar. Voi chiar crede-ti ca daca va deschide-ti server , o sa aveti peste noaptea 500 playeri si donatii sa va cumparati masina? Voi chiar crede-ti , ca scripting`u este asa usor? Cand ajungi la un nivel inalt , devine anost , plictisitor. O spun din propria experienta. Dar na , sunt atatia prunci care incearca sa faca pe scripterii , sa-si deschida server , esueaza , si ajunge o alta replica si un edit idiot pe net,  unde este preluat si deschis server cu el. Si tot asa pana cand o sa se inchida toate serverele de sa-mp din lume. Pace! 

Ok bun , la tot prunci este adevarat si toti devin scripterii peste noapte nici eu cand am cerut ajutor nu am putut sa deschid server singur si acum la birston gov am putut singur fara sa ma ajute cineva . chiar si eu sunt scripter de un an si este plicisitor sa faci scripting chiar daca eu joc acest job din 2013 ei bine nu m-am saturat de el doar ca m-am saturat de servarele fantoma care apar peste nopate . Chiar si eu detin un server si nu a aparut peste noape . a aparut tocmai in 2014 si chiar am foarte multi playeri si eu nu cer BANI sa fac atata profit chiar daca trebuie sa plates hostul . 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MrAndy said:

Ok bun , la tot prunci este adevarat si toti devin scripterii peste noapte nici eu cand am cerut ajutor nu am putut sa deschid server singur si acum la birston gov am putut singur fara sa ma ajute cineva . chiar si eu sunt scripter de un an si este plicisitor sa faci scripting chiar daca eu joc acest job din 2013 ei bine nu m-am saturat de el doar ca m-am saturat de servarele fantoma care apar peste nopate . Chiar si eu detin un server si nu a aparut peste noape . a aparut tocmai in 2014 si chiar am foarte multi playeri si eu nu cer BANI sa fac atata profit chiar daca trebuie sa plates hostul . 

LA fel si eu detin comunitatea de 2 ani. Dar nu o fac pentru donatii, nu inteleg partea asta cu donatii? ce rezolvi? Playerii vor sa se distreze nu sa plateasca.

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 ore, s4uriK a spus:

LA fel si eu detin comunitatea de 2 ani. Dar nu o fac pentru donatii, nu inteleg partea asta cu donatii? ce rezolvi? Playerii vor sa se distreze nu sa plateasca.

Pai si normal ca pui donatii, dupa ce scriptezi un gamemode de la 0 , pierzi o gramada de timp si multa bataie de cap normal ca vrei sa ai si tu macar bani de paine si tigari plus ca trebuie sa platesti host-ul.

In ziua de azi oricine isi poate deschide server chiar daca stie ce-i ala pawno sau daca nu.

Treaba asta s-ar putea schimba doar cu o conditie. Toate serverele sa fie inchise si toti sa mearga sa ceara licenta pe sa-mp.com, in ce consta aceasta licenta? O licenta pe care poate sa o dea doar Kalcor, el sa verifice toate scripturile ( sa vada daca e facut de la 0, daca e ceva original nu un edit, si aici nu ma refer la idei ci la script ) , dar asta nu se va intampla niciodata. :)) Daca s-ar aplica asa ceva nu stiu daca o sa vedeti 5 servere online. :)))

EDIT: Am observat si la Ajutor scripting, vin baieti cu scripturi care nu-s facute de ei si vor ajutati nici numai imi bat capul cu asa ceva. :))

Edited by andy47
Link to comment
Share on other sites

Baieti, discutia asta nu are rost. Sunt atatea motive pentru care SA:MP-u' a ajuns aici asa ca n-ai ce sa faci. Iar sa-l scoata cineva, nu va reusi, cum a zis si Equinox, jocu' are 12-13 ani, oamenii cu scaune la cap s-au lasat de mult si au investit in ceva mai nou. 

 

Ca sa construiti o comunitate mare. Ar fi o idee prosteasca, timp irosit si bani aruncati pe geam. Lucru ce le facut si Maurice cu rGaming care s-a inchis imediat, cu un script de la 0 da' fara jucatori. 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Eclipsis a spus:

Baieti, discutia asta nu are rost. Sunt atatea motive pentru care SA:MP-u' a ajuns aici asa ca n-ai ce sa faci. Iar sa-l scoata cineva, nu va reusi, cum a zis si Equinox, jocu' are 12-13 ani, oamenii cu scaune la cap s-au lasat de mult si au investit in ceva mai nou. 

 

Ca sa construiti o comunitate mare. Ar fi o idee prosteasca, timp irosit si bani aruncati pe geam. Lucru ce le facut si Maurice cu rGaming care s-a inchis imediat, cu un script de la 0 da' fara jucatori. 

Sincer daca am fi investit in SA:MP cei care l-au format acum ar fi fost doar 5-6 servare!

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, KnowN a spus:

Copii nu au nici o vina, ci acei mari scripteri care tot posteaza gamemode-uri pe net crezand ca vor fi admirati si apreciati, dar din contra, eu unul detest acele persoane :).

Cine nu ii detesta ? Chiar si eu ii detest un vechi prieten a invatat tot ce era in samp doar in 5-6 ore de stat cu nasul in pc . Orcium sa nu iesim din subiect . Nu este din cauza acelor copii ci din cauza scripterilor... care apar peste noapte :|

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MrAndy said:

Cine nu ii detesta ? Chiar si eu ii detest un vechi prieten a invatat tot ce era in samp doar in 5-6 ore de stat cu nasul in pc . Orcium sa nu iesim din subiect . Nu este din cauza acelor copii ci din cauza scripterilor... care apar peste noapte :|

Pai de ce apar peste noapte? Fiindca tot postati GM-uri pe net.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, MrAndy a spus:

Cine nu ii detesta ? Chiar si eu ii detest un vechi prieten a invatat tot ce era in samp doar in 5-6 ore de stat cu nasul in pc . Orcium sa nu iesim din subiect . Nu este din cauza acelor copii ci din cauza scripterilor... care apar peste noapte :|

Scuze ca ma bag, dar si tu faci parte din acei "copii" mai spui ca esti si scripter de un an..de unde drq tu nu stii sa scrii in plm si esti scripter... dute si culcate..

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, Tech a spus:

Scuze ca ma bag, dar si tu faci parte din acei "copii" mai spui ca esti si scripter de un an..de unde drq tu nu stii sa scrii in plm si esti scripter... dute si culcate..

Sefule aici noi nu suntem sa ne bagam in treburi dintrastea :| De ce nu ramai la subiect?

EDIT: Am tastatura stricata deci imi cam pare rau de tine :(

 

Edited by MrAndy
Link to comment
Share on other sites

  • kwnx locked this topic
21 hours ago, KnowN said:

Copii nu au nici o vina, ci acei mari scripteri care tot posteaza gamemode-uri pe net crezand ca vor fi admirati si apreciati, dar din contra, eu unul detest acele persoane :).

Sa o luam logic, daca nu erau atatea scripturi postate pe net la toti ne era greu sa invatam limbajul pawn. Prin scripturile lor toti am invatat mai usor (ale lor au fost ca model, un exemplu cam cum ar trebui sa fie facut, tot prin scripturile lor toti am invatat ce face functia respectiva si cum este facuta, si tot asa).

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, -=[Vyorel]=- said:

Sa o luam logic, daca nu erau atatea scripturi postate pe net la toti ne era greu sa invatam limbajul pawn. Prin scripturile lor toti am invatat mai usor (ale lor au fost ca model, un exemplu cam cum ar trebui sa fie facut, tot prin scripturile lor toti am invatat ce face functia respectiva si cum este facuta, si tot asa).

Au fost destule scripturi pana acum, nu cred ca e cazul sa se posteze odata la cateva zile tot alt gamemode.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS unlocked this topic

Nu stiu ce vorbiti aici dar SA:MP-ul nu e pe moarte...

Hay fratilor sa fim seriosi, mereu vor veni jucatori noi pe SA:MP, datorita faptului ca multi din romanasii nostrii au un PC de tot praful si cum sunt multi vin si altii cu PC-uri bune (gen eu) care are mai toata gasca din fata blocului si de pe la scoala care joaca SA:MP.  Sincer mor când aud ca toti se duc pe jocuri noi aparute gen GTA V, când eu la mine in scoala nu stiu vre unu sa joace GTA Online.

Un alt argument ce imi sustine parerea e ca se tot deschid servere. Nu ma refer la toate panaramele de servere ci de ex. la servere precum OG-Times...mdea stiu ca din 1000/1000 vreo 300-400 sunt pur si simplu boti dar mai raman vreo 600 care sunt jucatori adev. Mai zic si de RPG4 si Orange care nu au golit la lansare serverelele comunitatiilor lor.

Da si mai zic si alte argumente. Banii tata,banii! Mai mari owner-asi de pe la noi gen BoBo fac bani cu caruta in fiecare sapt. din SA:MP (doar cum credeti ca si-a permis romanasul Golf TDI care e vreo 18.000 de euro) si nu mai zic de alte comunitati cu 50/50 care produc ceva banuti de buzunar pe luna...

Stati...stati...stiti daca SA:MP-ul era mort de ce atunci când vine unul si vinde un gamemode cat de cat unic si frumos e bataie mare ca la painea calda..

Eu zic ca SA:MP-ul va muri in functie de calculatoarele romanilor...de ex. daca in 2050 vom avea aceleasi calculatoare fiti siguri ca SA:MP-ul in Romania va fi o moda..

Edited by Tud0r. #Imparat #Codat

Retras

Link to comment
Share on other sites

Nu se duce nici un samp, voi spuneti asta deoarece nu ati atins mai mult de 20 de jucatori, pai sa va zic sincer, eu am atins 300 de jucatori datorita faptului ca am avut sisteme frumoase si era un server pentru fun nu munceau 1 an pentru o casa si o masina calumea, asa jucatori nu mai exista, daca voi provocati dependenta de acel joc, ei cand vor lua o teapa, ei se vor lasa, ganditi si voi inainte sa deschideti serverele, dati un bonus in fiecare seara si unul de inceput.

 

Nu deschideti si puneti tot felul de reguli, nu aveti nici un drept sa-i controlati pe ei.

 

Sa vina orice hater, nu ma intereseaza, asta este adevarul si punct.

 

SA-MPUL se dezvolta daca nu pe zi odata la 2 zile tot apare un jucator nou.

+Nu conteaza ca se deschid multe servere pe zi ce trece, aceasta actiune ne face sa fim in top cu cei din rusia la numarul de jucatori si servere.

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Robi eu zic sa taci... Eu personal eram intr-o zi pe la 10 noaptea erau 15 playeri constant si dintr-o data au aparut 65:| Coincidenta? Nu prea cred... Sincer sa fiu la tine mare parte sunt boti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sincer SA:MP e un joc vechi care ar trebui jucat de cei care au crescut cu acest joc. 
1. Acest punct este adresat acelor puștani care dețin un server sau joacă pe un server și au pretenții. Te rog frumos șterge Sa:mp-ul și încearcă să  îi dai capătul, abia după ce termini jocul o sa iti dai seama de adevarata valoare a batranului joc.
2. Acest punct este adresat celor care au un server.
Domnule dacă ai un server și imi ceri sa iti stau 24 de ore pe server ca sa  fac level si sa ma plimb din check in check pentru a face bani esti un fraier. Asta te rog sa  ceri celor care sunt la inceput cu sa:mp-ul, eu unul  mai de graba aș juca pe un server unde pot sa ma distrez. 

3. Pentru scripteri: sincer chiar mi'as dori sa ajung la nivelul vostru de cunoștințe si va promit ca am sa ajung. Nu am sa ma plictisesc deoarece deja am aproape un caiet de idei. Și dacă voi ajunge candva sa ma plictisesc poate voi reuși sa las in urmă un GM care nu respecta nici o regula. Nu va fii RP,GF,STUNT o sa fie ceva romanesc 100% OC.

4. Legat de comunitățile de SA:MP din Romania. Deținători comunități sa-mp[dot]ro ar trebui să se întâlnească cu marile comunități care au aceiași temă (pawn,scripting,mapp) și sa pice la o învoială in care să se creeze doar o comunitate.  Această comunitate nou înființată  sa aibe reguli stricte care privesc creerea tutorialelor si alte chestii care trebuie sa fie strict O.C și sa nu existe doua tutoriale cu aceiași temă.

Dacă aș scrie tot ce imi trece prin gând nu o sa mai fie numit reply-post ci cartea  spre salvarea jocului 

Link to comment
Share on other sites

On 23.04.2016 at 20:36, [RW]Robi said:

Nu se duce nici un samp, voi spuneti asta deoarece nu ati atins mai mult de 20 de jucatori, pai sa va zic sincer, eu am atins 300 de jucatori datorita faptului ca am avut sisteme frumoase si era un server pentru fun nu munceau 1 an pentru o casa si o masina calumea, asa jucatori nu mai exista, daca voi provocati dependenta de acel joc, ei cand vor lua o teapa, ei se vor lasa, ganditi si voi inainte sa deschideti serverele, dati un bonus in fiecare seara si unul de inceput.

 

Nu deschideti si puneti tot felul de reguli, nu aveti nici un drept sa-i controlati pe ei.

 

Sa vina orice hater, nu ma intereseaza, asta este adevarul si punct.

 

SA-MPUL se dezvolta daca nu pe zi odata la 2 zile tot apare un jucator nou.

+Nu conteaza ca se deschid multe servere pe zi ce trece, aceasta actiune ne face sa fim in top cu cei din rusia la numarul de jucatori si servere.

Ala nu mai e joc ma, de ce mai joci atunci daca aproape tot primesti fara sa misti un deget ? Aici e toata chestia jucatori noi de SA:MP si-au format un mod de joc urat datorita imp[rejurimilor mai exact datorita celor ca si tine care dau diferite bunuri aiurea cu scopul de a avea multi jucatori. Si apropo toti faceau panarama de serverul tau pentru ca asta era sau este daca mai extista, o panarama (plin de buguri si alte cacaturi) :))))

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.