Jump to content
  • 0

Problema /vhelp


Jimmi

Question

Problema intalnita (descriere):Am facut o comanda /vhelp care sa arate informatii despre masina insa imi arata un semn ciudat in loc de informatii...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):nu sunt..
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):

//========================================[CMD:VHELP]==========================================================
CMD:vhelp( playerid ){
	if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
		new iString[256];
		format(iString,sizeof(iString),"Tip: %s | Pret: $%s | Culori: %s/%s | Inchisa: %s | Cheie: %s | KM: %s | Numar: %s", aVehicleNames, vPrice, vColor1, vColor2, vLocked, pCar1, vKM, vPlate);
		SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2,"---------------------------------------------------------[Masini Personale]---------------------------------------------------------");
		SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2,iString);
  	}
	return 1;
}


Imagini / Video (optional):http://i.imgur.com/NGhq15I.png
Ati incercat sa rezolvati singur?:da...

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tu nu ai definit nimic acolo , ce sa-ti arate?:))) toate numele vehiculelor de pe srv toate licence plate-urile si etc?

 

Daca poate detine mai multe vehicule defineste :

Quote

new count;

 

Defineste Pentru (Vehicului) - > Daca (este owner)

Quote

Exemplu :for (new i = 0(sau -1) < TOATE_VEHICULELE(Definitia ta din gamemode) ; i++) if(VehicleOwner = Definitia ta din gamemode(playerid,i))

 nu inteleg ce treaba are isplayerconnected in fine foloseste SendClientMessageEx

Deschidem
 

Quote

 

{

SendClientMessageEx(playerid, CULOARE,"PLM %S etc." ,  aVehicleNames, vPrice, vColor1, vColor2, vLocked, pCar1, vKM, vPlate);

count++;

}

 

Daca vrei trimite un mesaj  ca nu detine masini personale cu if(!count) sau definesti tu cum vrei .

Quote

return 1;

 

Daca nu ai inteles , dai un suc si iti fac eu acuma comanda pe loc.

Edited by drivebysamp
Link to comment
Share on other sites

  • 0

n-am inteles nimic..

doar asta:

CMD:vhelp( playerid ){
	if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
        for(new i=0; i<MAX_VEHICLES; i++)
        
		new iString[256];
		format(iString,sizeof(iString),"Tip: %s | Pret: $%i | Culori: %i/%i | Inchisa: %s | Cheie: %i | KM: %i | Numar: %i", aVehicleNames, vPrice, vColor1, vColor2, vLocked, pCar1, vKM, vPlate);
		SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2,"---------------------------------------------------------[Masini Personale]---------------------------------------------------------");
		SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2,iString);
  	}
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

deci daca asa nu intelegi , vrei sa-ti fac eu comanda? cu toate ca ti-am facut-o mai sus tu trebuia doar sa schimbi ce-am scris eu . textele ..  dai un suc si-ti fac comanda acum?

 

Si de ce tot tragi de IsplayerConnected ala? ce treaba are cu comanda?

Edited by drivebysamp
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu crezi ca daca o sa spui if = DACA ( ISPLAYERCONNECTED = PLAYERUL ESTE CONNECTAT ) o sa te ajute ? gandeste comanda in romana -> Pentru toate vehiculele da Info ID -> daca Player-ul detine vre-una !

Atunci trimite-i mesajul cu informatiile

If = daca

for = pentru

Toate vehiculele o definesti tu in gamemode sau o ai deja definita ca de exemplu MAX_VEHICLES ..

 

acum ai inteles?

Daca nu adauga sobu_08 pe skype si vorbim acolo , sa nu facem chat aici

Edited by drivebysamp
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.