Jump to content
  • 0

Ajutor Urgent. la script


s4uriK.Official

Question

Problema intalnita (descriere): Salut. Am nevoie de putin ajutor. Deci cand intru in gm imi arata pe panel ca sunt on iar cand ies tot asa imi arata. Si in baza cand ma uit si sunt online mi se pun 1 la Status, iar cand ies tot 1 imi ramane, nu mi se pune 0. Ce trebuie sa fac? Multumesc de ajutor.
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): Nu imi da erori in gm dar daca a-ti putea sa ma ajutati cu aceasta problema.
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): Nu imi da erori in gm dar daca a-ti putea sa ma ajutati cu aceasta problema.
Imagini / Video (optional):-
Ati incercat sa rezolvati singur?: Am incercat dar nu-i dau de cap.

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

La ieșire trebuie să-i actualizezi variabila 'Status' din baza de date, setând-o pe 0. Ca o măsură suplimentară, ai putea să setezi statusul tuturor playerilor din baza de date pe 0.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Cum ai variabila de status?

Poftim: http://pastebin.com/MF74W7mQ

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Pune asta:

new qqerry[128];
foreach(Player, i)
{
    mysql_format(SQL,qqerry, sizeof(qqerry), "UPDATE `users` SET `Status` = '0' WHERE `id` = '%d'", i);
    mysql_tquery(SQL,qqerry,"","");
    mysql_close(SQL);
}

la onplayerdisconnect, nu la ongaMEMODEexit

Tot asa

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Poate ai probleme la panel -.-

Pai nu eu cred ca este din gm sau baza, ca eu cand ma conectez si intru in baza imi arata la status 1 , iar cand ies de pe server tot la fel tot 1 imi ramane, normal ar trebui sa se puna  0

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.