Jump to content

Warning Copilare GM UNNIC RPG


B3stBoy

Recommended Posts

Problema intalnita (descriere):Am gm Unnic Rpg pe pc, si am modificat tot prin server.cfg si cand am terminat si am pus si baza de date al lui pe server, si am intrat in Gm sa-n cep sa scriptez, dar nu merge sa-l copilez ca da
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): warning
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):Este GM UNNIC RPG
Imagini / Video (optional): http://imgur.com/a/9aKcn
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da

Va rog frumos sa-ma ajutati sau cineva care sa pricepe,sa mi-l rezolve el... Multumesc Mult..

Link to comment
Share on other sites

Uitati cum se intampla: Eu le rezolv pe toate numerele alea care mi-a apare la warning si dau copilare, imi dau altele si altele, si nu gasesc unde este greseala... Chiar Nimeni nu ma poate ajuta sa rezolve cineva gm?, Va rog Mult...

Edited by B3stBoy
Link to comment
Share on other sites

Ai 

#include <a_samp>

de obicei acele erori apar pentru ca gamemode-ul nu este aranjat. Este un Space in +/-.

Respect acestei comunitati, dar mai presus respect membrilor ei !

Link to comment
Share on other sites

rezolvale singur ia .

 

if( !strcmp( cmdtext, "/problema", true ) ) 
{
  if( !strcmp( cmdtext[ 4 ], "probl", true ) ) 
     {
   SendClientMessage( playerid, -1, "PROBLEMA in curs" );
        }
return 1;
}

si asta e rezolvarea . te iei dupa acest model .

 

if( !strcmp( cmdtext, "/problema", true ) ) 
{
    // Avem o paranteza "{" deci am mers cu 4 spatii mai in fata
    if( !strcmp( cmdtext[ 4 ], "probl", true ) ) 
    {
        //Alta paranteza "{" mai mergem 4 spatii in fata
        SendClientMessage( playerid, -1, "PROBLEMA in curs" );

    }
    //Am inchis paranteza, am dat 4 space-uri inapoi
    return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

 

Hai ca ma si inervez... Ma omule posteaza liniile la care primesti warning ce e asa greu de inteles.

C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(5417) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(6513) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(6663) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(14506) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(14510) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(15200) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(15236) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(39820) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(39821) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(45983) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(45984) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46001) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46002) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46018) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46019) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46035) : warning 217: loose indentation
C:\Users\[UserID]Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(46036) : warning 217: loose indentation

ON: Cum vrei sa postez linile :l, asta este tot ce ma intereseaza.

 

 

rezolvale singur ia .

 

if( !strcmp( cmdtext, "/problema", true ) ) 
{
  if( !strcmp( cmdtext[ 4 ], "probl", true ) ) 
     {
   SendClientMessage( playerid, -1, "PROBLEMA in curs" );
        }
return 1;
}

si asta e rezolvarea . te iei dupa acest model .

 

if( !strcmp( cmdtext, "/problema", true ) ) 
{
    // Avem o paranteza "{" deci am mers cu 4 spatii mai in fata
    if( !strcmp( cmdtext[ 4 ], "probl", true ) ) 
    {
        //Alta paranteza "{" mai mergem 4 spatii in fata
        SendClientMessage( playerid, -1, "PROBLEMA in curs" );

    }
    //Am inchis paranteza, am dat 4 space-uri inapoi
    return 1;
}

 

Serveru Functioneaza cu ZCMD!

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce vreti toti sa va deschdeti server daca nu va duce capul sa cautati pe google o astfel de eroare...

Ai o problema cu spatiile, baiatul de mai sus , ti-a dat un exemplu, e usor sa deduci dupa, ce trebuie sa faci.

Google: warning 217 loose identification

Link to comment
Share on other sites

Ba omule, daca nici ATAT nu sti de ce naiba vii la noi? de ce nu inveti functiile de baza ? de ce nu cauti pe wiki sau in tutoriale sa vezi cum sunt folosite functii sa inveti sa le folosesti si tu. Tu nici ATAT nu stii sa faci, sa cauti niste amarate de linii :| ... Tu ce ai incercat sa faci pana acum? Iti zic eu NIMIC deci ai mintit. Tu vi la noi cu o problema, avand la baza niste cunostinte si noi incercam sa te ajutam DAR TU trebuie sa intelegi ce ti-am spus noi sa faci, adica daca noi facem un script sub alta forma tu trebuie sa intelegi ce fac respectivele functii. In fine, iti scriu pe pasi poate intelegi, sper:

 

1) CTRL+G

2) Ai warning-ul:

C:\Users\[UserID]\Desktop\SERVER.UNNIC\gamemodes\yq10571.pwn(5417) : warning 217: loose indentation

acel "5417" indica linia .

3) scrii 5417 in casuta de la CTRL+G si dai OK

4) O sa te trimita la o linie. Tu copii respectiva linie(toot ce tine de ea!!!) si  scrii aici: linia 5417: CODUL_TAU

Asa faci la fiecare linie in parte.

 

Pentru ca aici nu se cer scripturi sau ajutor particular o sa inchid topicul si te rog sa il refaci corespunzator!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.