Jump to content

Asa scripter, merita sa vedeti:))))


WiDuAlK

Recommended Posts

M-a contactat cineva mai delult , cu gandul sa il ajut la scripting, sa ii fac un GM de la 0 , una alta, si i-am spus ca inca nu detin toate cunostintele pentru a face de la 0 , trebuie sa mai invat putin , sa pun case/bizuri , si sa intaresc cateva cunostinte pentru a crea sisteme fara buguri , si altele, i-am aratat ce am facut pana acum ,si am ramas sa vorbim alta data. Astazi ma intreaba ce am mai facut la GM, ce am mai adaugat , si vine si se lauda ca a facut un GM, restu va las pe voi sa vedeti , tineti-va de burta pentru ca radeti cu lacrimiEram pe telefon , si poate mai intalniti cateva litere puse aiurea , sper sa nu ma criticati, dar UITATIVA CU ATENTIE , CE GRAMATICA ARE SI CE LAUDE ISI ATRIBUIE!!!!! 

 

Eu sunt Claudiu Widualk

 

 

  1. [7:49:42 PM] BesTAlexs: eu lam facut pe mysql
  2. [7:49:48 PM] BesTAlexs: si conturile lafel
  3. [7:50:14 PM] Claudiu WiDuAlK: Si eu
  4. [7:50:38 PM] Claudiu WiDuAlK: Si nu am buguri
  5. [7:51:04 PM] Claudiu WiDuAlK: Cate lini ai?
  6. [7:53:14 PM] BesTAlexs: ehehehe :D
  7. [7:54:21 PM] BesTAlexs: 70111 linii si vreo 20-30 sunt Creditele daca sti ce vreau sa zic alea care scri // care nu folosesc la nimic :)) am scris si eu versiunea la sv - fondatoru etc..
  8. [7:54:27 PM] Claudiu WiDuAlK: Eu 8000
  9. [7:54:36 PM] BesTAlexs: :)) valeu
  10. [7:54:40 PM] BesTAlexs: si tu stai de 10 luni :))
  11. [7:54:42 PM] BesTAlexs: eu de 2
  12. [7:54:52 PM] Claudiu WiDuAlK: Nu stau de 2
  13. [7:54:58 PM] Claudiu WiDuAlK: De 10
  14. [7:55:05 PM] BesTAlexs: :))
  15. [7:55:11 PM] Claudiu WiDuAlK: Stau de cam o luna jumate
  16. [7:55:30 PM] Claudiu WiDuAlK: Si in teste una alta
  17. [7:55:53 PM] Claudiu WiDuAlK: Da nu cred ca ai facut 71000 de linii
  18. [7:56:05 PM] BesTAlexs: pariu
  19. [7:56:50 PM] BesTAlexs: Ti se pare multe ?
  20. [7:56:55 PM] Claudiu WiDuAlK: Sunt cei vechi cum e fear sau y less care au 50000 60000 in 6 8 luni
  21. [7:57:04 PM] Claudiu WiDuAlK: Nu prea ai cum in 2
  22. [7:57:13 PM] Claudiu WiDuAlK: Doar daca faci edit
  23. [7:57:17 PM] BesTAlexs: :)))))))))))))))))))) tu nu-mi zi mie de scripteri aia de kkt care abea scriu );
  24. [7:57:49 PM] Claudiu WiDuAlK: Stai asa,aia scripteri de kkat?
  25. [7:58:00 PM] BesTAlexs: de pe 05-10-2014 am inceput sa il fac .
  26. [7:58:39 PM] Claudiu WiDuAlK: Y less o facut streamer o facut sscanf y cmd
  27. [7:58:55 PM] Claudiu WiDuAlK: Sistemul de register yini
  28. [7:59:08 PM] BesTAlexs: Habar nai cum scriptez , sunt unii mai buni ca mine dar nu ma lua cu servere de sscanf sau Y less ca sunt varza alea si sunt toate "COPY" unu de la altu in + aia sunt in 20 sa scripteze eu in 1
  29. [7:59:16 PM] Claudiu WiDuAlK: Si fear o facut GodFather
  30. [7:59:46 PM] BesTAlexs: Ai auzit vreo data de Nationalitu
  31. [7:59:50 PM] BesTAlexs: Nationality ?
  32. [8:00:09 PM] Claudiu WiDuAlK: Ma :)) tu sti care sunt macar variabilele?
  33. [8:00:23 PM] BesTAlexs: Da si normal
  34. [8:00:26 PM] Claudiu WiDuAlK: Si nu de asta nu am auzit
  35. [8:00:46 PM] Claudiu WiDuAlK: Si care is?sau mai bine cate is?
  36. [8:00:53 PM] BesTAlexs: Ma jucam godfather cand aveam 10 ani ce drq servere de kkt
  37. [8:01:09 PM] Claudiu WiDuAlK: Da nu te uita pe google
  38. [8:01:30 PM] Claudiu WiDuAlK: God Father cand a aparut
  39. [8:01:36 PM] Claudiu WiDuAlK: Era cv wow
  40. [8:01:49 PM] Claudiu WiDuAlK: E creat in 2006
  41. [8:02:00 PM] BesTAlexs: ok
  42. [8:02:00 PM] Claudiu WiDuAlK: Printre primele Gm uri
  43. [8:02:26 PM] BesTAlexs: ce treaba are cu asta ? am zis cand aveam 10 ani si acuma am 15 ..
  44. [8:02:51 PM] Claudiu WiDuAlK: Daca tot te consideri asa bun , eu nu te contrazic, da care is variabilele?
  45. [8:03:08 PM] Claudiu WiDuAlK: Fara sa cauti
  46. [8:03:13 PM] Claudiu WiDuAlK: Pe google
  47. [8:03:20 PM] BesTAlexs: Variabilele de la ce?
  48. [8:03:31 PM] Claudiu WiDuAlK: De la pawno
  49. [8:03:37 PM] BesTAlexs: zi mai pe romaneste :))
  50. [8:03:46 PM] Claudiu WiDuAlK: :))
  51. [8:04:05 PM] Claudiu WiDuAlK: Prin variqbile ce iti sugereaza
  52. [8:04:12 PM] BesTAlexs: Si ce vrei sa iti zic despre pawno
  53. [8:04:42 PM] Claudiu WiDuAlK: Care is variabilele pawn
  54. [8:04:49 PM] Claudiu WiDuAlK: Simplu
  55. [8:05:05 PM] BesTAlexs: Daca imi zici mie pe romaneste iti zic
  56. [8:05:07 PM] Claudiu WiDuAlK: Sau de cate feluri is?
  57. [8:05:38 PM] Claudiu WiDuAlK: Pai variabilele sunt definiri
  58. [8:05:50 PM] BesTAlexs: ce ma :)))))))))))
  59. [8:08:19 PM] Claudiu WiDuAlK: Man tu ai facut de la 0 gm cu 71000 linii?
  60. [8:08:27 PM] Claudiu WiDuAlK: Pe mysql?
  61. [8:09:31 PM] Claudiu WiDuAlK: In 2 luni?
  62. [8:09:41 PM] Claudiu WiDuAlK: Tu nu te auzi
  63. [8:09:44 PM] Claudiu WiDuAlK: :))

De aici nu o mai raspuns


Vreau pareri , sper sa va placa micul discurs, persoane ca astea sunt exceptionale , si vor revolutiona scriptingul:)))))))

Link to comment
Share on other sites

Cand aud de servere facute de la 0, GM unic, original, fara buguri si etc imi vine sa ma arunc in Dunare.

Serverele de tip RP, RPG si ce natii mai sunt de tipul asta, pentru mine sunt toate la fel si nu exista server desta RP facut de la 0. Ce inteleg eu prin server facut de la 0 e atunci cand scrii tu manual fiecare functie in parte, fiecare definitie si ce contine in ea, dar repet manual, nu prin copy si paste, la fel si la celelalte tipuri de servere. Ca iei bugati din alte scripturi, GM-uri si etc, si le bagi in altu pe toate (corcitura deaia), asta nu inseamna ca e facut de la 0. Toate GM-urile RP, RPG au plecat de la modul Godfather.

Nu mai zic si de copii astia care se dau mari scripteri, cand ei habar nu au ce e aia variabila si unde se pune...Deaia m-am lasat eu de SAMP. Prea multi idioti

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Cand aud de servere facute de la 0, GM unic, original, fara buguri si etc imi vine sa ma arunc in Dunare.

Serverele de tip RP, RPG si ce natii mai sunt de tipul asta, pentru mine sunt toate la fel si nu exista server desta RP facut de la 0. Ce inteleg eu prin server facut de la 0 e atunci cand scrii tu manual fiecare functie in parte, fiecare definitie si ce contine in ea, dar repet manual, nu prin copy si paste, la fel si la celelalte tipuri de servere. Ca iei bugati din alte scripturi, GM-uri si etc, si le bagi in altu pe toate (corcitura deaia), asta nu inseamna ca e facut de la 0. Toate GM-urile RP, RPG au plecat de la modul Godfather.

Nu mai zic si de copii astia care se dau mari scripteri, cand ei habar nu au ce e aia variabila si unde se pune...Deaia m-am lasat eu de SAMP. Prea multi idioti

Grozav, asta e parerea si colegilor mei de clasa, multi se jucau sa-mp, chiar bagau multi bani in el, dar motivul din care s-au lasat a fost "prea multi copii joaca sa-mp".

Ce sa facem asta e... ne adaptam si noi vremurilor :)

Orice persoana merita sa se joace samp, daca nu ar fi copii din astia, ar exista doar scripteri, milioane de servere, si jucatori 0 :))

Vom mai astepta, poate, "copii" ce joaca samp in acest moment se vor maturiza in cativa ani, si nu se vor lasa de samp, asta va creea o generatie mai buna :). Speram!

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Cand aud de servere facute de la 0, GM unic, original, fara buguri si etc imi vine sa ma arunc in Dunare.

Serverele de tip RP, RPG si ce natii mai sunt de tipul asta, pentru mine sunt toate la fel si nu exista server desta RP facut de la 0. Ce inteleg eu prin server facut de la 0 e atunci cand scrii tu manual fiecare functie in parte, fiecare definitie si ce contine in ea, dar repet manual, nu prin copy si paste, la fel si la celelalte tipuri de servere. Ca iei bugati din alte scripturi, GM-uri si etc, si le bagi in altu pe toate (corcitura deaia), asta nu inseamna ca e facut de la 0. Toate GM-urile RP, RPG au plecat de la modul Godfather.

Nu mai zic si de copii astia care se dau mari scripteri, cand ei habar nu au ce e aia variabila si unde se pune...Deaia m-am lasat eu de SAMP. Prea multi idioti

Sunt perfect de acord cu tine :D

 

Sunt foarte putine servere "facute de la 0" si unice.Majoritatea doar EDIT-uri!

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.