Jump to content
  • 0

Problema Mysql_Format


Stark.sys

Question

Problemă întâlnită (descriere): Vreau sa stiu cum pot face sa inserez mai multe valori in mysql_format
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): Prea lunga valuare introdusa.
Liniile de cod / sursa / script-ul: 

mysql_format(sql, query, sizeof(query), "INSERT INTO valuare.", content{});

Imagini / Video (optional): - 
Aţi încercat să rezolvaţi singur?: Da, dar nu le am asa bine cu mysql.

"Mulţi programatori buni fac programare nu pentru că se aşteaptă să câştige bani sau să fie lăudaţi de public, ci pentru că e amuzant să programezi." - Linus Torvalds

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

mysql_format este folosit ca un inlocuitor pentru format, specific pentru MySQL si mai sigur ca format. Poti pune o valoare cu formatorii %d, %i, %s etc., daca vrei sa adaugi mai multe valori, pui formatori pentru fiecare. Si nu se pune "." la sfarsit.

 

De exemplu:

 

[pawn]mysql_format(handle, query, sizeof(query), "SELECT * FROM users WHERE username = %e", "WopsS");[/pawn]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@WopsS stiu ce este mysql_format :) dar eu am nevoie sa stiu cum pot face mai multe variabile ntr-o singura query ..

deci daca in tabelul `users` am 45 coloane cand le introduc la insert intro imi da eroare pawn ca e prea lung.

intelegi ?:)

"Mulţi programatori buni fac programare nu pentru că se aşteaptă să câştige bani sau să fie lăudaţi de public, ci pentru că e amuzant să programezi." - Linus Torvalds

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.