Jump to content

Achizitionare host


BlackWolf

Recommended Posts

Este o firma...

Aici exagerezi. Firma se numeste atunci cand ai SRL-ul (adica acte, si societatea inregistrata la registrul comertului, sediu sau daca center propriu, angajati pt suport, sa platesti salariile si toate taxele alea la stat, samd).

Ce are Bubu e un simplu site de gazduire samp, cum am si eu de gazduire web. Nu am firma, doar un server dedicat unde tin tot pe el, ca si Bubu :)

Pe final, invatati ce inseamna sa ai FIRMA/Societate ;)

PS: Acuma daca vedeti la un site ca scrie S.C. Nume S.R.L sa nu va ganditi ca: "moama, asta e firma adevarata.." Nu, daca nu gasiti date concrete despre asa zisa firma, si nu este inregistrata la registrul comertului, aia nu e firma..

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

=-" post="142662" timestamp="1368276723"]

Aici exagerezi. Firma se numeste atunci cand ai SRL-ul (adica acte, si societatea inregistrata la registrul comertului, sediu sau daca center propriu, angajati pt suport, sa platesti salariile si toate taxele alea la stat, samd).

Ce are Bubu e un simplu site de gazduire samp, cum am si eu de gazduire web. Nu am firma, doar un server dedicat unde tin tot pe el, ca si Bubu :)

Pe final, invatati ce inseamna sa ai FIRMA/Societate ;)

PS: Acuma daca vedeti la un site ca scrie S.C. Nume S.R.L sa nu va ganditi ca: "moama, asta e firma adevarata.." Nu, daca nu gasiti date concrete despre asa zisa firma, si nu este inregistrata la registrul comertului, aia nu e firma..

Ca sa iti deschizi o gazduire web/"gaming", de ce ai nevoie?

Link to comment
Share on other sites

Servere dedicate (luate online sau nu), licentele la softurile necesare, si promovare :))

Ca sa poti sa oferi servicii deastea nu ai nevoie de mare lucru, pt inceput e bun si un reseller :)

Ce am zis mai sus, era legat de SRL (firma adevarata, nu scrisa intre ghilimele).

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Mersi pt cei care m-au recomandat si vyorel are dreptate eu am explicat de o mie de ori si aici si pe mess si pe alte forum-uri nu sunt firma lafel si alte zeci cunosc doar 4-5 sa zicem care sunt SRL in rest nimeni.

Vyorel sa iti explic ceva :) de ce zice lumea firma? deoarece asa le vine sa zica inainte de cuvantul hosting :) suna mai bine firma de hosting si deasta toti zic lafel alti chiar asa se reprezinta , daca te uiti atent pe site-ul meu am zis noi nu suntem 'firma' doar o mica afacere de hosting privata ;)

Link to comment
Share on other sites

Vyorel sa iti explic ceva :) de ce zice lumea firma? deoarece asa le vine sa zica inainte de cuvantul hosting :) suna mai bine firma de hosting si deasta toti zic lafel alti chiar asa se reprezinta , daca te uiti atent pe site-ul meu am zis noi nu suntem 'firma' doar o mica afacere de hosting privata ;)

Am observat asta, e adevarat. Doar ca am vrut sa le explic ce inseamna firma si sa nu faca confuzii. ;) N-am zis de tine ca ai specificat ca ai firma si etc, nu te-am acuzat cu nimic in legatura cu asta. ;)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

O firma pe care am folosit-o ceva timp si nu am avut probleme este: www.trafichosting.ro

Exceptand momentul in care le-a cedat un Hard Disk si o saptamana, nu s-a mai miscat nimic pe la ei :)).

Sincer sa fiu, nu pot sa zic nimic despre host.sa-mp.ro (www.takehost.biz) pentru ca nu am avut vreodata vre-un Serviciu de hosting luat de acolo, insa, am avut si am de la ZeroPing :)).

3r4AlPA.png

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.