Jump to content
  • 0

flood server


Gyk

Question

Salut, nu mai suport!! am un server samp gf si cineva imi schimba numele la sv si pune si parola.. (eu nu am dat admin la nimeni,rconul il stiu doar eu!) am schimbat parola rcon,parola de la contu meu,parola de la host zilnic si tot aceiasi problema  :cry:  uitati pune si numele asta: [pawn]Server Nou IP: 93.119.26.218:7777 Add:samp_floryn[/pawn]  poate il stiti! si va rog o solutie ceva am antiflood da la fel  :sad:  si ip e de la un server five time ati auzit de el ? eu sincer nu am nici o gara cu ei.. eu ma gandeam sa imi schimb hostu

Link to comment
Share on other sites

22 answers to this question

Recommended Posts

Probabil aveti in gamemode / intr-un FS vreo comanda cu care se poate reseta / afla parola RCON, vreo comanda de dat admin sau daca modul e pe mysql / sqlite, vreo portita pt sql injection .

Pune o parola mai lunga si cu caractere speciale la rcon, nu doar din litere sau cifre ca alea se afla cel mai usor.

Y!M: [email protected] ( nu este ID pt. help-center )

Link to comment
Share on other sites

Daca serverul este copiat s-ar putea sa aiba comanda bagata de schimbat numele. Daca nu, incearca sa schimbi parola de la rcon cat mai des si sa o pui din caractere gen !?., si ab321 ceva de genu. Serverele de SA:MP se sparg acum cu un hack care sparge rconul. Acesta nu poate primi ban.

Cauta in gm comanda SendRconCommand

O Varianta in care se poate schimba numele serverului:

[pawn]

format(string,sizeof(string),"hostname %s",result);

SendRconCommand(string);[/pawn]

Sunt mai multe variante incearca sa cauti cuvinte din ce am zis eu.

SendRconCommand este comanda prin care se poate schimba hostname si celelalte comenzi de rcon fara logare la rcon.

Link to comment
Share on other sites

  Vroiam sa pun Darky. Massari ce vrei frate mai greseste omu ..

Nu am mentionat nimic despre nici un anti_kill.cfg.Poate vrei sa spui despre acel fisier pe care l-am dat.Ala se descarca (sub extensia .inc), se pune in pawno/include iar apoi se intra in script si se adauga linia urmatoare:

#include    " fisier " // Schimba cuvantul "fisier" cu numele fisierului.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.