Jump to content

Serverele din prezent?


BuBu

Recommended Posts

Intrebarile astea sunt chiar pe placul meu 8.gif

Nasoale.

Sa zicem asa, din 200 de servere romanesti, 2 din ele contin idei originale iar restul sunt copiate.

Prea multe servere gf/rp, mai nou au inceput sa apara din ce in ce mai multe de trucking si tot asa..daca cineva vine cu o idee originala, in 2 zile vei gasii o replica a aceleiasi idei pe cel putin jumate din serverele care "se respecta".

Link to comment
Share on other sites

Yakuza" post="129573" timestamp="1358184053"]

Mi se paree cool :D

Mai ales ca RSS face din cee in ce mai multe lucruri noi :]

Nu sunt noi ce fac ei, lasa nu mai spun ca sa nu inceapa iar cearta cu ei.


Serverele din prezent nu mai sunt ca inainte, inainte pe aproape orice server de stunt intrai te distrai calumea, nu se cerea admin cum intra acum jucatorii :

PLAYER1 : Salut se da admin?

Owner: Nu, aici se joaca for fun.

PLAYER2: Ok sugi... si iese :-j

35012l1.png.aee1a3398b9bd9f8eec50574d2cd

Link to comment
Share on other sites

Rock ai mare dreptate cu serverele romanesti, toti se copie unul pe altul ... nu mai este nimic original  :cry:

De asta eu frecventez serverele straine ... de exemplul littlewhitey's LVDM ... primul server de SA-MP..

communitylogosml.png

94.23.120.101:7778

Link to comment
Share on other sites

NexT." post="129588" timestamp="1358188263"]

Nu sunt noi ce fac ei, lasa nu mai spun ca sa nu inceapa iar cearta cu ei.


Serverele din prezent nu mai sunt ca inainte, inainte pe aproape orice server de stunt intrai te distrai calumea, nu se cerea admin cum intra acum jucatorii :

PLAYER1 : Salut se da admin?

Owner: Nu, aici se joaca for fun.

PLAYER2: Ok [censured by the system]... si iese :-j

Da,exact!

Cum ati zis si voi,idei copiate..in majoritate

Link to comment
Share on other sites

Serverele din prezent sunt edit-uri majoritatea iar unele servere au idei copiate de la altele, doar 2/3 servere sunt acum ceva mai faine chiar daca au idei copiate in rest...PRAF. Daca vreti ceva unic/nou va dau eu o idee frumoasa  :cool: un server de MineCraft pe SA:MP... daca nu aveti nici o idee cum arata unu va arat eu :)

Link :

    - Aveti si link de download, dar nu va bucurati ca e .amx ( ceea ce e bine ca nu ai cum sa pui la credite: Server facut numai si numai de Pulici :) ).

Link to comment
Share on other sites

NexT." post="129933" timestamp="1358625071"]

Totusi am si eu o intrebare pentru cei mai vechi adica nu din 2009 mai vechi, ce fel de servere erau? cum se numeau? am auzit de unul Drift Or Die sau ceva de genu.. eu imi amintesc de Stunt Landia, Awesome Stuntages ...

littlewhitey's e primul si cel mai vechi server de sa-mp.

Eu imi mai aduc aminte si de unul PEN1(Public Enemy No. 1)

Link to comment
Share on other sites

Eu imi mai aduc aminte si de unul PEN1(Public Enemy No. 1)

Asta e singurul mod aproape la fel ca RP-ul care imi place. Mi se pare cel mai complex.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Servere din prezent sunt facute dupa alte idei mai precis copiate nu mai are nimeni idei sa fac serverele cat mai atrase/frumoase pentru playeri , multi dintre voi ati spus adevarul mai sus si aveti dreptate.

LISTA - GAMEMODE-URI SA-MP - Le gasiti pe toate aici: http://twiriock.com/3MGP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

NexT." post="134326" timestamp="1362078109"]

Cum ar fi ? Si mie mi-au furat prin 2010 adica nu au furat, am avut incredere in ei si dupa...

Nu cred ca avem timp sa dam exemplu.

Uitate si tu in master list la "romania" si o sa iti dai seama singur.

Mi-e unul mi se face sila.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca avem timp sa dam exemplu.

Uitate si tu in master list la "romania" si o sa iti dai seama singur.

Mi-e unul mi se face sila.

Deaia m-am lasat eu de samp :)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PawnFox" post="129619" timestamp="1358204953"]

Rock ai mare dreptate cu serverele romanesti, toti se copie unul pe altul ... nu mai este nimic original  :cry:

De asta eu frecventez serverele straine ... de exemplul littlewhitey's LVDM ... primul server de SA-MP..

Eu am renuntat sa mai joc pe servere romanesti...Am jucat pe b-zone pana la lvl 12,dar m-am lasat,toti stiau doar sa te enerveze,ca sa zici ceva sau sa faci ceva ca sa aiba motiv de post.Acum joc pe NGRP,mi se pare un server original si f. frumos,sunt multe chestii care doar ei le au,gen atatea toys,elock,vipu,restricted last name si aia cu crates...Bine,daca mai vedeti si pe alte servere,sigur e copiat,ca scriptul lor e pe net,il poate lua oricine...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.