Jump to content
  • 0

imi da alta masina la /v park


impulse81

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

Reported!

Nu stiu cum pot fi unii asa tampiti incat sa posteze gresit :-j, nu stiti sa cititi sau ce?

Corect si asta.

Daca cautai mai bine prin toate topicurile vedeai ca sau incurcat id-urile. Iar daca, cautai la tutoriale observai un Tutorial despre cum sa pui vehicule in Cars.cfg sau masini.cfg cum ai tu

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

ti s-au incurcat id-urile la masini dute in gm la public IsAnOwnableCar(vehicleid) si vezi ca trebuie sa ai ceva de genul:[pawn]public IsAnOwnableCar(vehicleid)

{

if(vehicleid >= 242 && vehicleid <= 403) { return 1; }

return 0;

}

[/pawn] dar in loc de 242 si 403 tu ai alte numere. acele numere sunt 242=id primei masini personale si 403=numarul ultimei masini personale. tu intra pe server vezi sa nu fi in nicio factiune si scrie /gotocar sau /getcar 242 si vezi daca este masina personala incearca dupa aceea /getcar sau /gotocar 403 si vezi ce masina este 403 si incearca dupa aceea 402 sau 404. tu cand incerci 402 si vezi ca este ultima masina personala te duci in gm la IsAnOwnableCar(vehicleid) si in loc de 403 bagi 402 dar ai grija eu ti-am explicat dupa id-urile mele nu dupa ce ai tu. sper ca ai inteles.

I'm back haha !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.