Jump to content

[0.3d] Youtube Player


Nicolas

Recommended Posts

YouTube

Player

Info:

Prin folosirea acestui filterscript vei puta pune muzica de pe youtube direct pe serverul tau. Unicul lucru care trebuie sa il faci este sa incarci filterscript-ul!

Acest FilterScript foloseste PAWN Function PlayerAudioStreamForPlayer de la SA-MP 0.3d pentru a reda melodiile pe serverl tau. Nu ai nevoie de nimic altceva decat aceasta versiune de SA-MP pentru client/server.

Caracteristici:

    - Play for yourself: Folosind aceasta optiune, poti face stream la o melodie/sunet pentru tine insuti (Persona care o foloseste)

    - Play for someone: Aceasta optiune iti permite sa redai o melodie pentru un ID anume. V-a trebuii sa pui link-ul de pe YouTube dupa care vei fi intrebat pentru care ID vrei sa redai sunetul acestui link. (Atentie: In versiunea actuala(1.0) poti sa redai o melodie DOAR PENTRU UN SINGUR ID in acelasi timp, asta insemna ca pentru a reda o melodie pentru 3 ID-uri diferite, v-a trebui sa folosesti aceasta optiune de 3 ori, odata pentru fiecare din ele.)

    - Play for a location: Poti reda o melodie intr'o anume location + radius.

    - Play for all: Nu sunt prea multe de spus pentru aceasta optiune, faci stream la melodie pentru toate persoanele de pe server.

Comenzi:

    /youtube - Aceasta comanda v-a deschide dialogul principal al acestui filterscript. ATENTIE, trebuie sa fii logat ca si RCON Admin pentru a folosi aceasta comanda.

    /stopu2b - Aceasta comanda v-a opri streamingul melodie curente (chiar si daca nu este redata folosind acest filterscript). Prima data am scriptat comanda /stop dar apoi am decis sa o schimb pentru ca unele servere folosesc deja comanda asta pentru alte scripturi.

In curand..:

    Am lansat versiunea 1.0 pentru a avea niste pareri si comentarii despre aceasta. Versiunea urmatoare v-a fi lansata foarte curand (depinde de timpul meu liber). Aceasta v-a include printre altele urmatoarele lucruri:

  - TinyURL links for stream - Sunt de acord ca este urat sa vezi un link foarte lung pentru streamingul fiecarei melodii, in versiunea urmatoare o sa adaug TinyURL support, pentru streaming links.

  - InfoBox - Un dialog(MSG_BOX) cu informatii despre melodia redata...nume, durata, cine a pus'o...etc

Bugs:

  Nimic (inca)

Video (Acest video nu a fost facut de mine ci de un user care a probat filterscript-ul, asa ca am sa va rog sa nu faceti post pentru a critica video-ul)

http://www.youtube.com/watch?v=6dly-iV62SM

Credits:

    Mie(usrb1n) pentru acest FilterScript.

    Youtube-mp3 pentru video conversion

Descarca:

    v1.0 - Mediafire

    v1.0 - Pastebin

Altele....

Am lansat si un include numit Youtube Streamer pe care il poti gasi aici

NU: sterge crediturile, face re-release fara aprobarea mea (

usrb1n) !

Link to comment
Share on other sites

stuntman[]!" post="97530" timestamp="1319740717"]

Tu esti usrb1n ? Daca da, atunci bravo, multi il vor folosi.

Da, eu sunt :)

Am fost ceva timp inactiv aici si am vazut acum ca cineva a folosit include-ul intr'un FilterScript asa ca m-am decis sa-l pun si aici...poate o sa intereseze pe cineva.

Link to comment
Share on other sites

Da, eu sunt :)

Am fost ceva timp inactiv aici si am vazut acum ca cineva a folosit include-ul intr'un FilterScript asa ca m-am decis sa-l pun si aici...poate o sa intereseze pe cineva.

Frumos fs 5/5 o sal folosesc

PS:Tiam dat un pm in www.sa-mp.com zimi ce am scris daca esti usrb1n

                                      El este scz vream sa ma conving

Link to comment
Share on other sites

Frumos fs 5/5 o sal folosesc

PS:Tiam dat un pm in www.sa-mp.com zimi ce am scris daca esti usrb1n

Asa as zice si eu dar daca el zice cai ii usrb1n atunci ii bine ^^

Am vazut FS pe .com :P l-am pus la update 0.3d, bravo ii chiar misto 10/10 ;)


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.