Jump to content

Edit Gamemode Extremegame


Recommended Posts

Bun, după cum scrie și în titlu, am plecat la un edit din gamemode-ul ExtremeGame realizat de către Droom.

Mă voi folosi de mai multe tutoriale și voi mai lua sisteme și din alte gamemode-uri, cunoștințele mele nu sunt atât de bogate încât să pot face ceva de la 0.

Preiau mai multe sisteme, mă folosesc de tutoriale și le editez după propriul plac pentru a ieși ceva frumos.

 

v0.01

-din /shop au fost scoase optiunile de a cumpăra 300k, 5kk respectiv 30kk;

-din /shop a fost eliminată opțiunea de a îți șterge FH-ul încât a mai fost eliminată și opțiunea de a îți cumpăra un clan, se prezintă anumite bug-uri la clanuri, vor fi readăugate mai târziu;

-rezolvată problema la /makeadmin, un admin 1 spre ex putea retrograda un admin de nivel mai mare;

-eliminat blackjack-ul;

-rescrisă comanda /gmx;

 

momentan nu am poze, însă când încep să adaug sisteme, vor apărea și pozele aici.

CE ORAȘ SĂ ÎL FAC PRINCIPAL?

Edited by GEORGIKAA
Link to comment
Share on other sites

o să încep edit-ul pe SF.

v0.01b (16:46)

-rescrise comenzile /gps, /jobs pentru a fi optimizate

-adăugată comanda /gotojob și de asemenea optimizată

-modificări la /gmx (acum, când timer-ul pentru restart este sub 1 minut, va apărea in chat-ul global iar comenzile vor fi blocate, playerii primind kick automat în ultimele 5 secunde pentru a nu apărea probleme cu salvarea bunurilor)

-rezolvată o problemă la dealership ce nu arăta masinile de peste 100kk

-modificat EstiFondator, orice player isi putea da admin, nu se tinea cont de acea functie

 

(22:27)

-optimizate mai multe comenzi

-dialog-urile au fost mutate pe enum

-s-a inceput lucrul la sistemul de inchiriat al vehiculelor, momentan este asemanator bugged, vreau să-l schimb pe dialog

-adaugata comanda /despawnecars, modificata comanda /vre si /ecar, respectiv /spawncar

 

Edited by GEORGIKAA
Link to comment
Share on other sites

La 04.05.2018 la 16:46, GEORGIKAA a spus:

 

08.05.2018, 21;08

Rent Car modifies:

-vechiul sistem de rent-car a fost eliminat, business-urile de tip 'rentcar' fiind si ele eliminate din baza de date, comanda /createbiz modificata;

-a fost adăugată comanda /rentvehicle(prescurtare: /rentv);

-vehiculele inchiriate costa $30.000;

-vehiculele din dialogul respectiv sunt intr-un stoc limitat, anume 15 de fiecare model;

-adăugată de asemenea si comanda /unrentveh ce te scapă de un vehicul inchiriat, acesta adaugandu-se inapoi la stoc-ul comenzii /rentv;

-comanda dispune momentan de doar 4 tipuri de vehicule: Fortune, Sultan, SandKing, Huntley (mai multe pe parcurs)

-adaugata comanda /lr ce permite inchiderea / deschidere usilor vehiculelor de la rent, in curand va fi trecuta pe tasta N ca la sistemul de vehicule personale

screen: https://imgur.com/a/8LN17Ie

 

 

Alte modificări;

-sistemul de treasure-hunt a fost eliminat, urmează să fie readăugat și rescris într-o altă manieră;

-eliminat tot ce este legat de treasure hunt;

-eliminata factiunea School Instructors LS

Edited by GEORGIKAA
Link to comment
Share on other sites

10.05.2018, 17:54

 

GUNSHOP & 24/7

-eliminate comenzile /buy, /buygun;

-la apasarea comenzii Y intr-un business de tip 24/7 sau gunshop se vor deschide comenzile /buy, /buygun, text nu mai merg;

-adaugat cate un NPC in fiecare business de genul;

-urmeaza să fie modificate ambele interioare de business-uri, la gunshop urmeaza să fie refăcut pe unele mese;

-in curand vor fi facute alte aspecte la folosirea comenzilor acelea.

-NPC-ul din 24/7 e adaugat doar de test!

-comanda /lr (/lockrent) a fost mutată pe tasta N;

Edited by GEORGIKAA
Link to comment
Share on other sites

17.05.2018, 17;15

-adăugate mai multe standuri de hotdog, urmează un mic update pentru infrumusetarea aspectului;

-toate dailogurile de la OnDialogResponse au fost mutate pe case;

 

lucrez putin mai rar la el pt că e ultima lună de liceu, am treaba putin cu liceul

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
La 17.05.2018 la 17:16, GEORGIKAA a spus:

17.05.2018, 17;15

-adăugate mai multe standuri de hotdog, urmează un mic update pentru infrumusetarea aspectului;

-toate dailogurile de la OnDialogResponse au fost mutate pe case;

 

lucrez putin mai rar la el pt că e ultima lună de liceu, am treaba putin cu liceul

salut poti oferi un link de download de la gamemode?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.