Jump to content

RpG Thug V1.9 pentru a nu mai fi vandut!


AlwaysGoLl

Recommended Posts

Este a doua versiune a gamemode-ului Thug, cea fara buguri si complet functionala din cate am inteles. M-am decis sa-l postez pentru a nu se mai vinde aiurea de toti cretinii.

Majoritatea bug-urilor raportate au fost rezolvate.
1: GameMode-ul a fost cumparat de la Mihai (Detinatorul si creeatorul gm-ului) i-am oferit 50 lei psf, o suma mica pentru munca depusa si optimizarea GameMode-ului.
2: Cand l-am cumparat mi s-a spus ca GM-ul nu mai detine nici-un bug...insa dupa un beta test s-au gasit cateva...
#1: Era bug la /missions (arata dialogurile aiurea) - am rezolvat acest bug era de la un string.
  #2: Bug la comanda /factions (iti setati lider iar abia dupa delogare arata liderul) - am rezolvat.
  #3: Sincer am rezolvat multe bug-uri nu le mai tin minte pe toate...
3: GameMode-ul nu detine nici-o comanda ascunsa va pot garanta asta.
4: Am adaugat multe update-uri nu le tin minte pe toate...am muncit aproximativ o luna la gm.
5: Gm-ul a fost rulat pe rpg.thug.ro comunitatea mea am cumparat promovare de la wefix insa..doar 40 de jucatori au intrat.
6: Dupa mai multe reclame am adus 100/100, tin sa mentionez ca la 100 de jucatori online tick rate-ul a fost 182.
PREZENTARE: https://www.youtube.com/watch?v=7aCAkAyjyxI
BUCURATIVA DE GAMEMODE PUTETI VIZIONA VIDEO CLIPUL PENTRU A VEDEA UPDATE-URILE
COMANDA DE ACTIVAT GIFT SPIN-UL ESTE /ACTIVATESPIN
Ultimul update adus a fost la job-ul Dealer Drugs, il puteti testa http://pawno.ro/images/smilies/smile.png!
Server version: v:1.8
Started Date: Marti 09.01.18
Script Developer: Sirius

Bug-uri rezolvate:
- Am rezolvat bugul de la /ajail, (te tot respawna);
- Am rezolvat bug-ul de la job-ul dealer drugs, acum functioneaza perfect, (nu puteai atasa drogurile de motocicleta);
- Rezolvate cateva bug-uri minore cum ar fi (nu iti lua bani la o anumita actiune);

Adaugari:
- Am modificat job-ul dealer drugs, o sincronizare mult mai buna si verificari mult mai avansate;
- Am modificat aspectul dialog-ului '/work' petru job-ul drugs dealer;
- Am adaugat o noua destinatie job-ului drugs dealer 'Whetstone' aproape de chilliad, in total fiind 2 destinatii de colectare a drogurilor;
- Am adaugat Hq departamentelor LSPD, FBI, NG;
- Am adaugat comanda /lockhq, (poate fi folosita doar in hq);
- Am modificat spawn-ul celor 3 departamente mentionate mai sus;
- Am adaugat comanda '/duty';
- Am adaugat comanda '/spinsistem', acum dispune de activare/dezactivare si de a oferi tuturor +1 spin gift all direct dintr-un dialog;

Server version: v:1.9
Started Date: Joi 09.01.18
Script Developer: Sirius

Adaugari:
- Am adaugat un gold quest, trebuie sa gasesti toate lingourile pierdute (100 in total);
- Am adaugat comanda '/gotoquest' pentru adminii 6+;
- Am adaugat comanda '/sisteme' (pentru sistemul de spin si activat/dezactivat gold quest-ul);
- Am adaugat comanda '/detectgold' pentru cine doreste sa dezactiveze/activeze gold quest-ul, (poti achizitiona un gold detector din 24/7 si costa 15k);

Server version: v:2.0
Started Date: Joi 19.01.18
Script Developer: Sirius

Adaugari:
- Am adaugat un textdraw informativ afisat langa bani, (cand faci o anumita actiune care ofera / scade bani iti v-a fi afisat td-ul;
- Rearanjate cateva texte;
-----------------------------
-----------------------------
Credite: Sirius
Are o gramada de sisteme, eu zic ca e bun de ciordit sau de deschis un server pe el.

Video: https://youtu.be/7aCAkAyjyxI

ViriusTotal:  https://www.virustotal.com/#/file-analysis/YmZlZjFmZDc0Y2ZmYjNmYTc1NGJhYjg0ZTBkMjFmYTA6MTUxNzU0MDEzOA==

Download: http://velocicosm.com/9olI      | Skip ad, zippyshare link.
  • Thanks 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 7 minute, AlwaysGoLl a spus:

un +1 mi-ar fi de folos!

 

Nu mai stiu cum se numea original GM-ul dar in orice caz da... multa lume il vindea si separat panelul :) dar total tarziu ... deja e peste tot pe net.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 25.03.2018 la 14:10, Samp player a spus:

Salut! Imi poti spune si mie, te rog frumos, de ce nu imi ruleaza pe server?

Am dat compile, am urcat baza de date, totusi nu apare un dialog de login la intrarea pe server si totodata la mod e: Unknown (ceea ce m-a facut sa ma gandesc ca n-o sa mearga dinainte sa intru)

Vreo idee? :/

Incearca ca in server.cfg sa pui numele gamemode-ului si plugin-urile ;)

YouTube: Click

Discord: 80 ON MY WRIST#9201

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 minute, Samp player a spus:

Am facut. Am trecut numele GM-ului, am trecut plugin-urile cu extensia .so. Nimic..

Am avut si eu aceeasi problema, pune de la un alt gamemode pluginul crashdetect.so si denumeste-l in server.cfg, dupa, iti va rula

YouTube: Click

Discord: 80 ON MY WRIST#9201

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.