Jump to content

[RW]Robi - teparul anului 2017


JustRed

Recommended Posts

Recent, am crezut eu ca ar fii in regula sa fac afaceri cu acest copil numit [RW]Robi. Din cate am vazut are sistemul de Fake Players de la spmn, intru-cat nu am dat de spmn pe Skype am zis: Hai ba sa-l cumpar de la asta, ca tot acelasi e. Mare greseala!

 

Nu cred ca am vazut in viata mea un om mai prost, va spun sincer. Singurul motiv pentru care m-am comportat frumos cu el e pentru ca aveam nevoie de sistemul respectiv, timpul nu-mi permite sa le fac pe toate si am zis sa-l iau mai usor, ce e 35 de Euro (35 de EURO a primit el pe BitCoin, dar eu am platit 56 EURO). Nu mor pentru 35 de euro, dar poate sunt copii sau altii care cred ca e o idee buna sa faci afaceri cu copilul acesta si nu vreau sa isi piarda si altii banii aiurea. 

 

De asemenea pluginul respectiv se poate face usor cu ajutorul sursei de la RakSAMPClient, daca va intereseaza (cei care aveti destul timp liber).

 

Mai jos aveti niste dovezi:

 

1. Adresa lui de BitCoin:

 

https://postimg.org/image/dt6sycvcb/

 

2. Pasul 2 pana la parola: 

 

https://postimg.org/image/3l4p3dwzz/

 

3. Banii au fost transferati: 

 

https://postimg.org/image/dqk7r8igl/

 

4. El confirma ca a primit 2/3 de la BitCoin, dupa care dispare brusc:

 

https://postimg.org/gallery/31zue31hi/

 

 

P.S. O sa postez cat de curand si un videoclip sau un topic cu Lectura de la A la Z, o alta saracie care da teapa cu 70 de EURO, si da, era cel adevarat. Dupa 4-5 zile dupa ce isi primeste banii zice pe YouTube ca el nu mai face promovari la servere de SA-MP. 

 

Plin de tepari in lumea SA-MP-ului. Ma tot intreb in pula mea, oamenii astia care sa plang de ce nu merg lucrurile in tara si ei dau tepe cum pot sa isi deschida gura sa vorbeasca ceva. 

 

P.S2. Daca o sa spuneti "ba, suferi pentru 70 de euro si 35 euro", uitati aici o lista cu afacerile mele pe PayPal, dupa cum am spus, teapa e de acum 5-6 zile si Robica tot mai posteaza cum ca vinde/cumpara.

 

https://postimg.org/gallery/ic6chx2c/

 

P.S.3: Acest [RW]Robi vorbeste de parca ce mare filosof este el, el le stie pe toate din lume dupa cum puteti vedea prin topicuri si prin community chat. Cand credeti ca a facut el ceva inafara campului SA-MP si tepe va inselati, este prea retardat mintal sa faca ceva de unul singur. 

Robica, felicitari pentru teapa! Poate acum ma-ta sa stea o zi acasa sa nu mai mearga pe varianta. 

Edited by JustRed
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta am spus si eu, du-te pe un grup sa vezi "Este X de incredere / Este Y de incredere / X tepar". 

Plin de servere toate cu gamemode-ul Bugged si toate plagiaturile. Ce e si trist, e ca serverele astea au playeri. S-a umplut de copii, nu e rau sa iti deschizi un server dar macar sa ai o boaba de cunostinta sa-l faci ulterior mai dezvoltat. 

Lecturatul isi ia PaySafe-urile de 70 de EURO si dupa nu mai zice nimic, pe mail raspunde dar cand de ID-ul meu nu mai zice nimic. 

Cine vrea dovezi PM me.

Link to comment
Share on other sites

Nu o trag la propriu, dar mentalitatea pe viitor o sa traga in jos tara. Daca toti ne gandim ca dam o teapa si e OK atunci unde se ajunge?

Eu am avut destula incredere deoarece in strainatate daca platesti pentru un produs ti se da produsul respectiv si acumulezi incredere. Am uitat ca dau iar de 'romanii clasici'. Nu ii cataloghez pe toti, sunt si oameni de treaba in tara asta. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 55 minute, JustRed a spus:

Nu o trag la propriu, dar mentalitatea pe viitor o sa traga in jos tara. Daca toti ne gandim ca dam o teapa si e OK atunci unde se ajunge?

Eu am avut destula incredere deoarece in strainatate daca platesti pentru un produs ti se da produsul respectiv si acumulezi incredere. Am uitat ca dau iar de 'romanii clasici'. Nu ii cataloghez pe toti, sunt si oameni de treaba in tara asta. 

dc bagi boti mane?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ksenon said:

dc bagi boti mane?

Imi trebuie un plugin cu care sa pot controla NPC-uri fara sa imi ia sloturi la server. Vreau sa fac un proiect pe viitor, imi este egal daca apar in TAB cat timp au nume NPC_Bus s.a.m.d.

Daca ai o optiune inafara de RNPC Pool, mi-o poti da. 

Am o versiune care doar adauga si problema e ca nu ii adauga ca NPC-uri. 

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KnowN said:

Inca un motiv sa nu mai joci sa-mp, mai bine joci GTA:N cu strainii, macar asa scapi de romani fiindca n-au bani de gta 5.

Sau poti sa joci pe servere straine de SA:MP cum o fac eu (gen pe asta: 198.50.246.51)

4 hours ago, JustRed said:

O sa postez cat de curand si un videoclip sau un topic cu Lectura de la A la Z, o alta saracie care da teapa cu 70 de EURO, si da, era cel adevarat. Dupa 4-5 zile dupa ce isi primeste banii zice pe YouTube ca el nu mai face promovari la servere de SA-MP. 

Nu e o noutate. Nu e singurul si nici ultimul (mai exista specimene precum el, gen Lutu)

  • Upvote 1

Retras

Link to comment
Share on other sites

Pagina aia de facebook (din prima imagine) nu e a noastra. Deci, un alt idiot se da mare cu acea pagina.

La restu nu m-am mai uitat.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahhahah

Omul mi-a facut si demonstratie LIVE prin Partajare pe skype. Daca esti si tu de la VideoTutorials sau cum se numeste canalul nu imi vine sa cred. Uita-te in descriere sa vezi datele de contact, nu poti pune vina pe altcineva cand respectivul [RW]Robi da tepe, nu altul. 

EDIT: Era nelistat, poftiti aici link-ul:

Aici aveti si niste poze sa vedeti ca am vorbit cu persoana din descriere: https://postimg.org/gallery/32q45kpf2/

P.S. Va rog alta scuza inafara de "mi-a fost spart contul". Aceiasi demonstratie mi-a facut-o si el pe Skype ca in videoclipul de mai jos. 

 

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

Hmm, ia poftim ce ai scris prima data: https://postimg.org/image/m0eavy5i7/

Ideea e ca odata ce spui ca vinzi ceva oferi bunul dupa ce ti se ofera banii. Nu toata lumea vrea sa foloseasca sistemul cum il folosesti tu. Am spus clar ca vreau un proiect de 50-60 NPC-uri ca sa fac activitatea serverului altfel, nu mi-i trebuie sa munceasca ca boti la joburi, le inregistrez eu special trasee. 

Pe sfarsite ce sa mai zic? Esti un tepar, nu are rost sa o mai lungim. Lasam astea aici sa le vada lumea. 

Link to comment
Share on other sites

salut scuze ca intervin dar toata lumea trage la oala lui, toti suntem la fel nu trebuie sa ne judecam.

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2017 at 3:23 PM, Geani said:

salut scuze ca intervin dar toata lumea trage la oala lui, toti suntem la fel nu trebuie sa ne judecam.

Toata lumea trage la oala lui? Cum vine asta? Toata lumea fura?

Ai auzit ce inseamna seriozitate? E clar, si nu judec eu, judeca faptele. Odata ce dai teapa inseamna ca esti tepar, nu? Ce e asa de greu de realizat? 

 

Edited by JustRed
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 4/23/2017 at 10:36 AM, Alex03R said:

[RW]Robi mereu a fost un tepar !

Asa isi fac straini impresia despre romanii !

Nu prea vezi un roman care s-a fi-e de incredere

hai nu zau, ai facut tu vreo afacere cu mine sa stii ca sunt tepar?

 

4 hours ago, Marlboro said:

@[RW]Robi "Va trebuit boti pe server, v-am dat eu boti"  :)))

daca cineva cumpara un sistem de boti, te astepti sa spuna, 'recomand, am cumparat sistemul', lol, desigur ca nu.

oricum, nu mai vand chestii, si la cine am vandut am fost corect si a primit ceea ce a cumparat.

 

legat de JustRed, a facut double spend.

 

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22.04.2017 at 1:43 AM, Hudson said:

In Romania nu prea gasesti pe cineva corect.

Eu evit mereu sa fac afaceri cu romanii.

Gg Hudson,cei mai buni sunt cei din mama Rusie,si romanii sunt ok unii din ei,cei care muncesc in alte tari,spre exemplu,Anglia,Belgia,etc...Pentru ca au o altfel de mentalitate, in Anglia daca mergi la munca (ai contract cu romanii) incearca sa te fure de nu te vezi,pe cand la englezi,te rupe dar macar iti platesc pana la ultimul cent.

Legat de Robi si de afirmatia ce a spus-o mai sus,mai ti minte sa imi faci o mapa de dealership si ai zis ca mi-ai facuto si ti-am dat 20 euro degeaba? Am zis sa nu fiu taran sa postez aici pentru ca,oricum nu vedeam banii inapoi sau ceva.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.