Jump to content

Check aici!! Important @robert senpai


Джо

Recommended Posts

Salutare.

Deci... Sa va spun o poveste super faina.

Este vorba despre un scripter serios si despre un copil frustrat...

In primul rand, ii dau add pe skype domnului @robert_senpai care ''Cauta scripter serios''.

In prima faza mi-a acceptat, am vorbit si am ajuns la o anumita intelegere, eu ii fac un script (Sistem de licitatii pentru bizuri si case) iar el imi va da 20 euro pe paysafe.

In prima faza nu mi-a convenit, pentru ca eu nu am ce face cu psf, insa am descoperit un site ''din auzite'' in care poti face exchange.

Totul bine si frumos, ii spun lui mr @robert_senpai sa imi dea codul sa vad daca se poate face tranzactia ca sa ma pot apuca de lucru.

Dupa care primesc o frumoasa si scumpa poezie, dedicata mamei sale (cred).

Sincer nu inteleg de ce exista astfel de specimene pe Terra, eu lucrez contra-cost, am spus-o si o mai spun, imi place sa lucrez dinamic si cu profesionalism.

Si inainte sa imi trimita scumpa poezie pe care o sa o vedeti mai jos, l-am mai ajutat cu o chestie si anume ca domnul scripter, nu stia de ce ii apare in aceeasi linie 2 factiuni (ii era greu sa puna \n) si pe langa asta ma freca si la icre sa il ajut ''macar cu asta''.

Eh in fine, eu nu am iesit in mare pagupa pentru ca nici nu m-am apucat de lucru, drept fiind faptul ca userul si-a luat report pe skype+ un minunat post pe sa-mp.ro.

In concluzie, rog administratia sa isi faca treaba pentru ca nu suport astfel de ''gaze'' in comunitate si de tepari.

Multumesc anticipat.

http://imgur.com/a/gvS1d

PS: In 5 minute daca vreau aflu unde stai strada apartamentul si numarul, ai grija ca internetul nu mai este ce era acum 20 de ani sa poti injura ca prostul.

Edited by Джо

 

 

Link to comment
Share on other sites

baieti din aste o sa mai gasesti, finca sunt multi de 15 ani care nu respecta munca unui scripter si crede daca incearca cu prosteala ei cred ca le merge

:))

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

1.Am zis da sa vad daca pot sa dau exchange cu cineva. chiar aici mr. http://imgur.com/a/CbwZ5

Apropo nu ai nici 15 ani, la cata mentalitate ai sa crezi ca in ziua de astazi poti sa faci ce vrei pe net ca acum 20 de ani:)).

Daca locuiai in germania asa frumos iti venea un plic acasa... Si mata si tactu iti rupea gatu cand vedea ce e in plic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 12 minute, Джо a spus:

@Geani nu ai cu cine, ajuti prostul si prostul dupa freaca menta si fura curent ca ''cine esti tu? Mai ajutat cu ceva?'' nu suport astfel de specimene.

ai perfecta dretate, un sfat o persoana poti so cunosti din primele cuvinde de-ce este instare si la ce te-ai putea astepta 

si ai sa ma-i lasam arfirmatile astea cu prosti sau jichiri ca se ajunge la cearta si nu este bine sa se ajunga acolo.

Edited by Geani

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 minute, Джо a spus:

Sunt perfect calm. Stai linistit in plus ''prost'' nu este jignire, sau injuratura...

sa nu ma intelegi gresit, am ziso sa nu se ajunga si la altele jichiri ca nu se merita acum faci dum doriti dvs.

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2017 at 6:58 PM, Джо said:

Salutare.

Deci... Sa va spun o poveste super faina.

Este vorba despre un scripter serios si despre un copil frustrat...

In primul rand, ii dau add pe skype domnului @robert_senpai care ''Cauta scripter serios''.

In prima faza mi-a acceptat, am vorbit si am ajuns la o anumita intelegere, eu ii fac un script (Sistem de licitatii pentru bizuri si case) iar el imi va da 20 euro pe paysafe.

In prima faza nu mi-a convenit, pentru ca eu nu am ce face cu psf, insa am descoperit un site ''din auzite'' in care poti face exchange.

Totul bine si frumos, ii spun lui mr @robert_senpai sa imi dea codul sa vad daca se poate face tranzactia ca sa ma pot apuca de lucru.

Dupa care primesc o frumoasa si scumpa poezie, dedicata mamei sale (cred).

Sincer nu inteleg de ce exista astfel de specimene pe Terra, eu lucrez contra-cost, am spus-o si o mai spun, imi place sa lucrez dinamic si cu profesionalism.

Si inainte sa imi trimita scumpa poezie pe care o sa o vedeti mai jos, l-am mai ajutat cu o chestie si anume ca domnul scripter, nu stia de ce ii apare in aceeasi linie 2 factiuni (ii era greu sa puna \n) si pe langa asta ma freca si la icre sa il ajut ''macar cu asta''.

Eh in fine, eu nu am iesit in mare pagupa pentru ca nici nu m-am apucat de lucru, drept fiind faptul ca userul si-a luat report pe skype+ un minunat post pe sa-mp.ro.

In concluzie, rog administratia sa isi faca treaba pentru ca nu suport astfel de ''gaze'' in comunitate si de tepari.

Multumesc anticipat.

http://imgur.com/a/gvS1d

PS: In 5 minute daca vreau aflu unde stai strada apartamentul si numarul, ai grija ca internetul nu mai este ce era acum 20 de ani sa poti injura ca prostul.

 

si daca aflii ce? si pokie stia unde stau si n-a avut tupeu sa calce pe la mine.

rai sunteti pe internet ma

Nu prea ajut la categoria RP/GF.

Link to comment
Share on other sites

Army, te rog nu te baga, nu sti cu ce ma ocup in viata reala.

In plus, tu esti tu, iar ''cadavrul'' asta e un copil...

Pokie? Really nigga?:)) Nu ma compar cu Pokie, si sincer am avut ocazia sa il cunosc, mi se pare ca face totul ''din distractie''. Deci Pokie nu reprezinta niciun fel de amenintare...

Am spus daca locuia in Germania primea deja plicul la usa cu o amenda cuprinsa intre 250-400 euro.

Edited by Джо

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Джо a spus:

Am spus daca locuia in Germania primea deja plicul la usa cu o amenda cuprinsa intre 250-400 euro.

1. Nici eu nu am vazut unde ai specificat ceva de Germania.

2. Astfel de amenzi doar pentru o vorba? Acolo nu se cer chitante?

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Aoleu viorelee.

On 1/16/2017 at 7:58 PM, Джо said:

1.Am zis da sa vad daca pot sa dau exchange cu cineva. chiar aici mr. http://imgur.com/a/CbwZ5

Apropo nu ai nici 15 ani, la cata mentalitate ai sa crezi ca in ziua de astazi poti sa faci ce vrei pe net ca acum 20 de ani:)).

Daca locuiai in germania asa frumos iti venea un plic acasa... Si mata si tactu iti rupea gatu cand vedea ce e in plic.

In Germania primesti plicul in maxim 15 minute daca downloadezi un film de pe filelist fara licenta:))

Daca cineva ii face reclamatie copilului si el se afla in Germania exemplu, ii vine pliculet acasa.

Au niste sisteme misto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Джо a spus:

Aoleu viorelee.

In Germania primesti plicul in maxim 15 minute daca downloadezi un film de pe filelist fara licenta:))

Daca cineva ii face reclamatie copilului si el se afla in Germania exemplu, ii vine pliculet acasa.

Au niste sisteme misto.

Oh da, nu văzusem :))

Mișto sistemul lor. Nu ma contrazic cu nimic. Nu știu ce și cum e pe acolo. Germania am văzut-o doar în trecere :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

In fine, tinand cont ca incep sa apara din ce in ce mai multe topicuri de genul asta, am sa va reamintesc un topic de-al meu special facut pentru astfel de evenimente.

Data viitoare cand faceti astfel de "afaceri" cu membrii ai forumului nostru (indiferent de reputatie, vechime, numar de postari, etc), ca sa fiti 100% siguri ca nu primeste niciunul dintre voi teapa, recititi topicul asta:

Topic Locked!

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.