Jump to content

Parere Toolz.ro


WARfree

Recommended Posts

Tot ce pot sa-ti zic in legatura de toolz e ca sunt buni pe partea de webhost. In rest, pentru sa-mp eu recomand zeroping, sunt cei mai buni (dupa parerea mea). Au aceleasi preturi ca la toolz. Totusi, din ce am auzit sunt si ei buni eu sunt multumit de suport si de servicii (dar nu pot spune ca poti compara webhost-ul cu sa-mp) . Iar despre baze de date, mi se pare ca ofera gratis.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, [kLs]Z3r0. - [kLs]ArmaNd said:

Am avut host samp de la toolz daca nu il pica cineva se misca ok.

Eu ti-as recomanda Hezzehosting.com au gamecp unic bazadedate si tot ce vrei nu pica nici daca il rogi.

Am de la ei un server.

Va sfatuiesc sa cumparati host de la firme populare si legale.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, KnowN a spus:

Va sfatuiesc sa cumparati host de la firme populare si legale.

E detinut de mine Hezze Hosting :))

Stai calm,nu e chiar necunoscuta :P Are ceva popularitate pe ea,faza cu legale,asta cam da :)

Dar am facut un topic despre asta(dar altundeva) in care am explicat ca aproximativ pe al an urmeaza fie sub forma legala.

Oricum,am dat reply doar pentru ca sa nu fie confuzii :) 

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Just now, MrTuNNe said:

E detinut de mine Hezze Hosting :))

Stai calm,nu e chiar necunoscuta :P Are ceva popularitate pe ea,faza cu legale,asta cam da :)

Dar am facut un topic despre asta(dar altundeva) in care am explicat ca aproximativ pe al an urmeaza fie sub forma legala.

Oricum,am dat reply doar pentru ca sa nu fie confuzii :) 

Ba cu media 3 la romana sau mate unde vrei sa te angajezi??? KFC sau Mc???Vezi ca angajeaza Trump zidari pentru zidu ala =))))))))))))))

Daca cumpar Host de la tine imi generezi si mie o factura???Sa stiu daca mai trimit mail-ul ala, iti dai seama ca poti face reclamatii si prin mail si in 30 de zile primesti solutionarea

Edited by Juliano
Link to comment
Share on other sites

Acum 7 minute, Juliano a spus:

Ba cu media 3 la romana sau mate unde vrei sa te angajezi??? KFC sau Mc???Vezi ca angajeaza Trump zidari pentru zidu ala =))))))))))))))

Daca cumpar Host de la tine imi generezi si mie o factura???Sa stiu daca mai trimit mail-ul ala, iti dai seama ca poti face reclamatii si prin mail si in 30 de zile primesti solutionarea

Logic ca primesti factura wtf.(Nu stiu daca exista vrun website de hosting care nu genereaza facturi dar ma rog..)

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Just now, MrTuNNe said:

Logic ca primesti factura wtf.(Nu stiu daca exista vrun website de hosting care nu genereaza facturi dar ma rog..)

Exact iar cea ce faci tu este ilegal:


Pedeapsa pentru săvârşirea faptei de evidenţiere în actele contabile sau în alte documente legale, a cheltuielilor care nu au la bază operaţiuni reale ori evidenţiere a altor operaţiuni fictive, este închisoarea de la 2 ani la 8 ani şi interzicerea unor drepturi. Acţiunea penală se pune în mişcare din oficiu, iar luarea măsurilor asigurătorii este obligatorie.

Dispoziţiile art. 10 din Legea nr. 241/2005 pentru prevenirea şi combaterea evaziunii fiscale, cu modificările şi completările ulterioare stabilesc că: „În cazul săvârşirii unei infracţiuni de evaziune fiscală (…), dacă în cursul urmăririi penale sau al judecăţii, până la primul termen de judecată, învinuitul ori inculpatul acoperă integral prejudiciul cauzat, limitele pedepsei prevăzute de lege pentru fapta săvârşită se reduc la jumătate. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 100.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se poate aplica pedeapsa cu amendă. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 50.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se aplică o sancţiune administrativă, care se înregistrează în cazierul judiciar.”

Se vede ca ai luat 3 in examenul national Samu daca nici sa te interesezi juridic nu esti in stare.

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, Juliano a spus:

Exact iar cea ce faci tu este ilegal:



Pedeapsa pentru săvârşirea faptei de evidenţiere în actele contabile sau în alte documente legale, a cheltuielilor care nu au la bază operaţiuni reale ori evidenţiere a altor operaţiuni fictive, este închisoarea de la 2 ani la 8 ani şi interzicerea unor drepturi. Acţiunea penală se pune în mişcare din oficiu, iar luarea măsurilor asigurătorii este obligatorie.

Dispoziţiile art. 10 din Legea nr. 241/2005 pentru prevenirea şi combaterea evaziunii fiscale, cu modificările şi completările ulterioare stabilesc că: „În cazul săvârşirii unei infracţiuni de evaziune fiscală (…), dacă în cursul urmăririi penale sau al judecăţii, până la primul termen de judecată, învinuitul ori inculpatul acoperă integral prejudiciul cauzat, limitele pedepsei prevăzute de lege pentru fapta săvârşită se reduc la jumătate. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 100.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se poate aplica pedeapsa cu amendă. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 50.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se aplică o sancţiune administrativă, care se înregistrează în cazierul judiciar.”

Se vede ca ai luat 3 in examenul national Samu daca nici sa te interesezi juridic nu esti in stare.

Eu cred ca esti cam idiot.

Tu macar mi-ai citit acel topic sau tu zici doar dupa vorbe?

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, Juliano a spus:

@-=[Vyorel]=- ii explici tu cum sta faza cu astea???

E cam retardel Samu asta si nu stie...Nu cred ca a pus mana pe o carte de contabilitate

 

 

Eu sunt constient de ce se poate intampla.Dar ma rog,vad ca tu nu citesti ce spun.

Hai ca citez,nu ma doare mana.

Poftim:

Bai oameni buni,stiu ca pe multi dintre voi va opreste gandul de a cumpara de la mine din cauza ca nu e firma legala.

Ei bine,hai sa discutam putin despre asta.

Mi-a fost sugerat sa fac ca si firma pe numele unui parinte sau ceva.

Nu am cum face asta.

In primul rand,parintii mei deja au destule pe cap.

In al doilea rand,infiintarea unei firme costa ceva banuti...din ce am gasit eu pe google,ma costa cam...de 5 ori cat castig eu de pe Hezze Hosting.

Motivele pe care nu fac momentan firma legala:

  • Pe luna(cred) trebuie platita o anumita taxa,de unde scot eu banii pe taxe?Fac o magie si apar bani?
  • Banii de infiintare de unde?Din caciula?
  • Hezze Hosting intr-o luna produce aproximativ 100 de lei(cred,sau poate depaseste putin,dar nu cu mult).Iar acei bani unde ajung?La mine?Era bine...ajung la plata host-ului.(De pe care mai adaug si de la mine)
  • Pentru aproximativ 100 de lei sa fac firma?Iar taxa probabil e mai mult de 200?Cam naspa asa.Adica practic eu abea as mai putea intretine host-ul(Sa nu zic de taxa de infiintare)
  • Eu va promit,am sa fac Hezze Hosting ca si firma legala,dar nu acum.Cand voi implini eu 18 ani eu ma voi duce sa ma angajez(ca sa pot sa am o sursa sigura de profit).Iar dupa asta voi face firma 100%.

Momentan pentru profitul pe care il am de pe Hezze Hosting...e cam prostesc pentru bine sa fac o firma pentru asta.

Ma rog,poate stiti voi ceva ce nu stiu eu?

In fine,sper ca s-a inteles ... daca aveam profit extrem de mare,ziceam si eu ca e cam naspa treaba...dar asa...mna

Sper ca nu ti-e lene sa citesti.

Si apropo,mi se pare ca nici Vyorel nu are firma(probabil pentru ca nici nu produce un profit foarte mare ca sa merite asa ceva)

In caz ca el nu are,lui ce ii comentezi?Ca sunt cam curios...

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTuNNe said:

E detinut de mine Hezze Hosting :))

Stai calm,nu e chiar necunoscuta :P Are ceva popularitate pe ea,faza cu legale,asta cam da :)

Dar am facut un topic despre asta(dar altundeva) in care am explicat ca aproximativ pe al an urmeaza fie sub forma legala.

Oricum,am dat reply doar pentru ca sa nu fie confuzii :) 

Prin "popular" ma refeream la vechime.

  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.