Jump to content
  • 0

Retrieving Info... Problem SAMP


CMarian

Question

Salut,am o problema cu samp-ul. Pur si simplu ieri seara la ora 00:30 am intrat pe samp , am stat ceva timp iar dupa m-am pus la somn, dimineata pe la ora 10:00 am deschis samp-ul si am vazut ca imi arata la serverul OG-Times "OG-Times RPG|Big Update Coming Soon",dar imi aparea 0/0 playeri "-" la ping si la restul... Bun m-am gandit din prima ca este o problema la internet am intrat pe browser observand ca merge perfect si am facut si un speedtest totul fiind normal.Am incercat sa pun si alte servere, tot asa.La "Internet" si "Hosted" nu imi apare nici un server.Am incercat sa reinstalez GTA,SA-MP, sa iau din nou versiunea de pe internet [Pagina oficiala], tot la fel...Pur si simplu nu stiu ce naibi sa mai fac..Stau si caut pe net rezolvari si nu gasesc nici una care sa ma ajute, am incercat sa scot cablul de la internet si sa-l pun la loc, la fel nimic nu s-a rezolvat. Nu doresc sa reformatez PC-ul din 2 motive mari si late:
1.Am date destul de importante puse pe 3 partitii si nu stau acum sa le mut pe toate pe o partitie, ar dura destul de mult...
2.Pe multe topic-urile care le-am citit am vazut ca au incercat sa reinstaleze windowsul sau sa reformateze PC-ul  si acelasi rezultat samp-ul nu mergea...Nu vreau sa pierd datele pentru un joc...
Sper ca stie cineva ce as putea face.
Las aceasta poza aici: http://imgur.com/a/3eCW3

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
39 minutes ago, CMarian said:

Salut,am o problema cu samp-ul. Pur si simplu ieri seara la ora 00:30 am intrat pe samp , am stat ceva timp iar dupa m-am pus la somn, dimineata pe la ora 10:00 am deschis samp-ul si am vazut ca imi arata la serverul OG-Times "OG-Times RPG|Big Update Coming Soon",dar imi aparea 0/0 playeri "-" la ping si la restul... Bun m-am gandit din prima ca este o problema la internet am intrat pe browser observand ca merge perfect si am facut si un speedtest totul fiind normal.Am incercat sa pun si alte servere, tot asa.La "Internet" si "Hosted" nu imi apare nici un server.Am incercat sa reinstalez GTA,SA-MP, sa iau din nou versiunea de pe internet [Pagina oficiala], tot la fel...Pur si simplu nu stiu ce naibi sa mai fac..Stau si caut pe net rezolvari si nu gasesc nici una care sa ma ajute, am incercat sa scot cablul de la internet si sa-l pun la loc, la fel nimic nu s-a rezolvat. Nu doresc sa reformatez PC-ul din 2 motive mari si late:
1.Am date destul de importante puse pe 3 partitii si nu stau acum sa le mut pe toate pe o partitie, ar dura destul de mult...
2.Pe multe topic-urile care le-am citit am vazut ca au incercat sa reinstaleze windowsul sau sa reformateze PC-ul  si acelasi rezultat samp-ul nu mergea...Nu vreau sa pierd datele pentru un joc...
Sper ca stie cineva ce as putea face.
Las aceasta poza aici: http://imgur.com/a/3eCW3

Instalează ultima versiune de sa.mp vezi sa fie 0.3.7

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 33 minute, Spmn a spus:

Problema nu e de la SA-MP. Fie: serverul e oprit, fie un firewall/routerul/ISP-ul blocheaza accesul la acel IP, fie acel server iti restrictioneaza accesul.

Am incercat sa opresc firewall degeaba.. De server nu e oprit, nu numai el nu-mi merge ci toate serverele..
Azi dupa ce am pus post-ul anterior cu poza am inchis PC sa incerc sa pun o placuta de ram, am pus-o iar dupa am scos-o ca nu mergea, am deschis din nou PC si observ ca mergea SAMP... Dar am apasat cu piciorul din greseala pe butonul de restart... Si dupa n-a mai mers... Nu inteleg nimic, ce naibi se intampla

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, CMarian said:

Am versiunea noua,daca citesti mai sus am scris ca mi-a mers dar am dat un restart la PC si n-a mai mers.

ai incercat sa intri pe server sau pe alt server, cu antivirusul oprit temporar?

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.