Jump to content

despre o comunitate ce se crede superioara


Kingsley

Recommended Posts

Am facut acest topic cu scopul de a pune in evidenta niste copii care pupau in cur www.sa-mp.ro si acum isi dau arfe de cand au facut rost si ei de 5 euro sa tina o comunitate amarata online. In primul rand cea ce ma deranjeaza este ca se cred rivala noastra. Ca sa fii rivala sa-mp.ro trebuie sa oferi calitate / seriozitate / continut bun nu sa dai mura-n gura moduri de joc / sisteme prostilor.

******** are acelasi drum ca un server de sa-mp romanesc oarecare. S-a deschis, lumea s-a apucat pentru functii, s-au luat functiile si dupa a scazut pana cand au inceput sa se puna resurse, apoi o perioada nu s-au mai pus resurse si a scazut pana la wipe si dupa wipe la fel ... daca in primele zile stateau in 200-300 users online acum debea daca au 30 users online.

Un lucru care pe mine ma deranjeaza e ca acesti baietasi se cred mari SCRIPTERI sau HACKERI. Bun, ce inseamna a fi mare scripter? Nu inseamna sa faci moduri de joc de la 0 sau nu stiu ce sisteme. Mare scripter este acea persoana care realizeaza serii de include-uri sau plugin-uri asta aratand ca detine destul de multe cunostinte. Crezi ca e greu sa retii vreo 200 de functii? E simplu pana si pentru un analfabet. As avansa mai mult in discutia asta dar deja exista multe discutii pe aceasta tema de mari scripteri. Dar, nu exista o discutie in legatura cu marii hackers. Domnu. TKCode zis si baietul Inundatii crezi ca daca inchizi netu' lu unu inseamna ca esti hacker. Esti un mucos. Sunt sute de tutoriale pe net foarte bune despre cum sa floodezi site-uri sau rootere. Daca ma pun 2 ore pe Google de cautat iti arat ca devin mai mare hacer ca tine. Un hacker adev. e cel care sparge serverele institutiilor guvernamentale unde sunt sute de IT-isti cu facultati in spate care lucreaza pe bani grei si care iti spun ca nici macar nu ai putea sa le ajungi la degetul mic. Hackeri adevarati sunt cei de la WikiLeaks, Anonymus, si multi multi altii. Un hacker adev. cauta vulnerabilitati ale serverelor duce razboaie cibernetice de 24-48 de ore. Crezi ca daca descarci un amarat de flooder de pe fileshare esti mare destept. Esti o panarama. Ce mi se pare amuzant e ca tu decizi cine merita sau nu net. Am vazut aceasta declaratie a ta in topicul lui KnowN. Chiar daca gestul lui e urat pune-te in pielea lui/ a parintilor lui, a omului care munceste ore pentru bani si poate din  care isi plateste internetul. As continua discutia pe tema asta dar repet sunt deja multe discutii in acest sens.

Alt lucru care ma deranjeaza e ca Hurdock toata ziua injura de sa-mp.ro si cand noi il injuram pe el face mare tragedie si zice ca vai ca noi ne luam toata ziua de el dar el nu. De ex. Hurdock l-a facut pe Vyorel pedofil cea ce mi se pare absurd. Adica daca baiatu la 25+ care ii are el daca se joaca pe calculator in timpul liber inseamna ca e pedofil? Daca comunica cu alti oameni, unii mai mici ca el la varsta inseamna ca e pedofil? Dar tu dl. Hurdock care ai peste 18 ani nu esti pedofil? Tu nu esti la fel? Nu si tu comunici cu o armata de copii de maxim 14 ani pe ********? Sincer, crezi ca daca trimiti toti retardatii de copii sa ne ameninte cu flud esti desptept sau ce? De ce nu vii tu in persoana? Doar e comunitatea ta... Sincer cand l-am vazut pe xSpeedy asta am inceput sa rad... Nu ai putut trimite un amarat mai bun de cat acest om banana? Asta e atat de amarat in cat nu cred ca stie ce e ala VPS. A avut si el un server amarat de sa-mp pe nume KoGGed, cea ce ma face sa cred ca nu are mai mult de 14 ani.

Sunt multe lucruri pe care am vrut sa vi le zic astazi, dar ar trebui sa scriu un discurs plus ca nu am timp. Cea ce vreau sa se inteleaga de aici este ca: Degeaba ai tu o comunitate populata si te crezi mare scripter sau hacker daca toata ziua ii injuri pe altii si ii ameninti ca nu stiu ce cand tu esti un amarat care inainte era sclav pe sa-mp.ro si pupa pe toata lumea in cur.

P.S. Nu am scris asta ca sa ma cred destept pur si simplu asa mi-a venit.

  • Upvote 1

Retras

Link to comment
Share on other sites

Interesant cum se schimba omul.

Nu am citit tot,am citit doar ce ai zis despre mine(nu stiu daca ai mai tot continuat,dar imi bag pula oricum)

Mucos?Cum zici

Ce te face sa crezi ca eu ma cred hacker?Am mai raspuns la asta,daca esti un futut in cur si nu ai habar sa citesti iti sugerez sa sugi pula acolo,ok?

Ce legatura am eu cu ce fac astia?De va dau voua flood?Chiar ma doare-n pula,e problema voastra,dar nu ma amestecati si pe mine.

Si cum se face ca asa dintr-o data toti sunteti scriitori si stiti sa va da-ti cu parerea?

Nu am nimic cu @WopsS sau cu orice alta persoana,clar?

Ai impresia ca eu toata ziua stau sa dau flood?Esti prost rau daca crezi asta.

Eu in general fac asta pe bani(nu in sensul ca primesc bani de la cineva ca sa dau flood cuiva,in sensul ca ajut la dezolvtarea unui anti flood bla bla)

Dar avand in vedere ca in Romania toti stiti sa va da-ti cu parerea si multi sunteti niste fututi in cur ca si tine care doar comentati dupa gura lumii iti dai seama in mortii tai ca fac si eu putin abuz de puterea asta :|

Nu stiu de ce pula mea ma amestecati cu faptul ca Speedy vrea sa va dea flood,ce legatura am eu cu asta?Si-a cumparat de la mine arhiva,un root,de acolo treaba lui ce face,ma doare-n pula.

Aici am inceput,nu am uitat de unde am plecat,pur si simplu nu mai suport sa vad cum lumea stie doar sa isi dea cu parerea,de ce mortii tai pana acum erai "vai prieteni mortii tai" si acum esti sluga pulii?

Informeaza-te si tu inainte sa comentezi,intreaba si tu lumea ce s-a intamplat,vezi tot ADEVARUL vezi ce mortii tai cauti,dupa poti comenta.

Ai impresia ca eu stau doar pe PC si merg la fiecare persoana in parte sa le zic "fa coaie,iti dau flood fmm" ? sau ce?

Eu ma bag si ma enervez cand vad un copil ratat ca tine care comenteaza in prostie.

Un exemplu fiind Ksenon,RooTAdv,care pe ****** comentau si cica am zis eu nu stiu ce de ei,ce mortii pizdei lui i-am zis?Ca o fut pe ma-sa din baie cu o lopata scoasa din cacatul tau?:|

Va doresc multa muie daca nu stiti decat sa comentati si nu acceptati ca cineva sa aibe dreptate.

  • Upvote 1

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, TKCode said:

Interesant cum se schimba omul.

Nu am citit tot,am citit doar ce ai zis despre mine(nu stiu daca ai mai tot continuat,dar imi bag pula oricum)

Mucos?Cum zici

Ce te face sa crezi ca eu ma cred hacker?Am mai raspuns la asta,daca esti un futut in cur si nu ai habar sa citesti iti sugerez sa sugi pula acolo,ok?

Ce legatura am eu cu ce fac astia?De va dau voua flood?Chiar ma doare-n pula,e problema voastra,dar nu ma amestecati si pe mine.

Si cum se face ca asa dintr-o data toti sunteti scriitori si stiti sa va da-ti cu parerea?

Nu am nimic cu @WopsS sau cu orice alta persoana,clar?

Ai impresia ca eu toata ziua stau sa dau flood?Esti prost rau daca crezi asta.

Eu in general fac asta pe bani(nu in sensul ca primesc bani de la cineva ca sa dau flood cuiva,in sensul ca ajut la dezolvtarea unui anti flood bla bla)

Dar avand in vedere ca in Romania toti stiti sa va da-ti cu parerea si multi sunteti niste fututi in cur ca si tine care doar comentati dupa gura lumii iti dai seama in mortii tai ca fac si eu putin abuz de puterea asta :|

Nu stiu de ce pula mea ma amestecati cu faptul ca Speedy vrea sa va dea flood,ce legatura am eu cu asta?Si-a cumparat de la mine arhiva,un root,de acolo treaba lui ce face,ma doare-n pula.

Aici am inceput,nu am uitat de unde am plecat,pur si simplu nu mai suport sa vad cum lumea stie doar sa isi dea cu parerea,de ce mortii tai pana acum erai "vai prieteni mortii tai" si acum esti sluga pulii?

Informeaza-te si tu inainte sa comentezi,intreaba si tu lumea ce s-a intamplat,vezi tot ADEVARUL vezi ce mortii tai cauti,dupa poti comenta.

Ai impresia ca eu stau doar pe PC si merg la fiecare persoana in parte sa le zic "fa coaie,iti dau flood fmm" ? sau ce?

Eu ma bag si ma enervez cand vad un copil ratat ca tine care comenteaza in prostie.

Un exemplu fiind Ksenon,RooTAdv,care pe ****** comentau si cica am zis eu nu stiu ce de ei,ce mortii pizdei lui i-am zis?Ca o fut pe ma-sa din baie cu o lopata scoasa din cacatul tau?:|

Va doresc multa muie daca nu stiti decat sa comentati si nu acceptati ca cineva sa aibe dreptate.

Samuele nu am citit tot ca imi e lene (bag pariu ca mi-ai luat toate neamurile-n p***) , dar pt. mine tot un distrus ramai.

 

3 hours ago, xSpeedy said:

Bau.

Bau si tie.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Acum 28 minute, Gabriel™ a spus:

TKCode 

Pa ce faci tu Bani ma copilule ca nici Vacinat nu esti... Si tu faci bani? Bai Banii Euros Dolarii Marcile Nu se fac pe SA-MP.RO sau alte site-uri...

De unde apareti  asa peste noapte nu va inteleg... TKCode (Telekom Code) ?

Esti prost de puti.

Nu,nu de acolo vine.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Toate ca toate dar eu zic ca mai bine încetați toți cu limbajul asta aici. Acum pe forum nu se mai discuta probleme de scripting sau SAMP, doar înjurături, amenințări de 2 lei și prostii de genul asta copilărești.

Am sa dau lock la topic și sper ca nu am sa mai vad și altele de genul asta.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.