Jump to content

GM Red-Generation (Unic) + UCP


scrilexxx

Recommended Posts

Despre server

 

Serverul a fost �nfiin?at pe data de 18.06.2014 de c?tre fondatorii comunit??ii. Serverul are o vechime de 2 luni, p�n? acum. Am vrut ca s? oferim tututor o ?ans? pentru a se distra al?turi de noi, am vrut s? le oferim tuturor o ?ans? a avea ceva pe serverul nostru.

 

Factiunile serverului

 

Departamente

- Police Department
- Federal Bureau of Investigations
- National Guard
* Navy Seal (NG)

Fac?iuni pa?nice

- News Reporters
- School Instructors
- Paramedics/Firemen
- Tow Truck Company
- LS Taxi Company

Ganguri

Los Santos

- 19th Street Gang
- Jackson Street Boys
- Grove Street Family

Las Venturas

- Russian Mafia
- Mexican Mafia
- South Side Pimps

Mixt

- Hitmen Agency
- Mayor

 

Joburile serverului

 

- Detective
- Lawyer
- Whore
- Drugs Dealer
- Pizza Boy
- Farmer
- Bus Driver
- Mechanic
- Arms Dealer
- Garbage
- Product Delivery
- Mower Cutter
- Fisherman
- Trucker
- Petrol Delivery
- Woodman
- Bale Mover
- Car Jacker

 

Sistemele serverului

 

- Sistem de paintball

* Un meci de paintball ?ine 4 minute.
* La fiecare meci de paintball se va afi?a killfeed ?i un textdraw cu detalii despre timp, ucideri, decese ?i c�?tig?tor.

- Sistem de grupuri

* Orice juc?tor de level 5 �?i poate creia propriul grup care o s? aib? 5 sloturi, 8 sloturi dac? ave?i Premium Account.
* Fiecare grup are propriul chat, comanda pentru chat este /group sau /g.
* Pentru mai multe detalii ?i comenzi /help - Group help.

- Sistem de war

* Se va folosi comanda /attack �ncep�nd de la ora 12:00 p�n? la ora 23:59.
* Un gang se poate ataca dac? are minim 2 membrii online.
* Se va afi?a killfeed ?i o statistic? cu uciderile, decesele, turf timer.
* Un war ?ine c�te 15 minute.
* La sf�r?itul warului se va afi?a cel mai bun membru ?i cel mai slab membru.

- Sistem de clanuri

* Clanurile se pot crea doar cu un PM pe forum unuia din fondatori, de asemenea trebuie minim level 10 pentru a crea un clan.
* Pentru mai multe detalii ?i comenzi /help - Clan Help.

- Sistem de aplica?ii �n joc

* Se poate folosi /apply pentru a vedea fac?iunile care recruteaz?.
* Se va putea folosi /myapplication pentru a vedea propria aplica?ie depus?.
* Leaders: Se va putea folosi /applications pentru a vedea aplica?iile.
* Leaders: Se va putea folosi /rejectapply sau /accetapply pentru a accepta/respinge o aplica?ie.

- Sistem de testare (licen?a de condus, licen?a de zbor ?i licen?a de navigat)

DMV: Vor fi 23 de checkpoint-uri situate prin ora?ul Los Santos.
FLYING: Vor fi 10 checkpoint-uri situate prin ora?ul Los Santos.
SAILING: Vor fi 5 checkpoint-uri situate prin ocean.

- Evenimente

* Serverul seteaz? random diferite eventuri, ca de exemplu: Find the briefcase sau Gungame event.

- Sistem de lupte / Sistem de curse

* Pute?i face curse �ntr-o aren? special?, ea este situat? l�ng? Banca din Los Santos.
* De asemenea ?i luptele se fac �n arene speciale, pute?i folosi /locations ca s? le vede?i.

- Sistem de puncte premium

* Punctele premium se pot ob?ine prin dona?ie sau particip�nd la evenimente realizate de admini 5+.
* Cu punctele premium v? pute?i cump?ra ma?ini �n joc, interior la cas?, refferal points, premium account, fp clear, warn clear.
* Comanda este /items pentru a vedea ce se poate cump?ra.

- Sal? de antrenamente pentru membrii gangurilor

* Ei vor putea folosi comanda /training pentru a intra �n sala de antrenamente.
* La spawn vor primi TEC-9, Deagle, M4, Combat Shotgun ?i Rifle.

- Sistem anti-norecoil & distance hack
- Kill logs pentru fiecare juc?tor

- Sistem de ajutor pentru fiecare juc?tor

* Pute?i folosi comanda /newbie pentru a primi informa?ii (mesajul se trimite la to?i din staff (admini ?i helperi) ).
* Cei din staff pot folosi /an <ID> <Answer> pentru a r?spunde problemei dvs.
* De asemenea se poate folosi ?i comanda /helpme <Text> pentru a primi ajutor din partea unui Helper.
* Dac? crezi c? Helperul te-a ajutat apas? "Yes" pe dialog dup? sf�r?itul conversa?iei.
* Helperii pot crea conversa?ii cu diferi?i juc?tori care folosesc /helpme.
* Pentru cazuri mai severe, sau raportarea unui codat folose?te /report <Text>.

Ce v-am prezentat eu este doar o parte din ceea ce avem, dac? ar fii s? prezint tot serverul mi-ar lua ore �ntregi.

Galerie:

sa_mp_264.png

sa_mp_266.png

sa_mp_267.png

sa_mp_268.png

sa_mp_269.png

sa_mp_270.png

sa_mp_271.png

sa_mp_272.png

sa_mp_273.png

sa_mp_274.png

sa_mp_275.png

sa_mp_277.png

sa_mp_279.png

sa_mp_280.png

sa_mp_282.png

sa_mp_283.png

sa_mp_286.png

sa_mp_287.png

sa_mp_288.png

sa_mp_289.png

sa_mp_290.png

http://www.fileshare.ro/e30896248

UCP : http://www.fileshare.ro/4.9554692299E+12

Baza de date : http://www.mediafire.com/download/wrapxh6ks2gpx4b/BAZA+DE+DATE.sql

SUCCES !

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Andrei.Sy said:

Dovezi ? Asa pot sa zic si eu 

Poti sa ii dai mesaj pe comunitatea ,si gmul meu a fost postat de un prunc pe o comunitate de care nu am auzit si a spus ca e facut de el,  iar pe mine nu ma credeau ca sunt creatorul defapt.  E vina ta ca postezi gmuri care nu iti apartin, nu ai nici un fel de credit deci trebuie sa ai informatii despre provenienta  sa

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Acest GM este o varianta mult mai invechita a GM-ului pe care a rulat DS-ul Red-Generation care o sa se redeschida in vara acest GM este un Saints Edit si creditele sunt a lui JustRed, el a muncit la acest GM.

1 oră în urmă, OscarJoaca a spus:

Eu sunt Damian de pe paw**.ro, iar acest GM imi apartine, ori imi pui creditele, ori o sa cer sa fie sters acest topic.

Tu cine mai esti? Creditele tale?

Acum 39 minute, Mister a spus:

Poti sa ii dai mesaj pe comunitatea ,si gmul meu a fost postat de un prunc pe o comunitate de care nu am auzit si a spus ca e facut de el,  iar pe mine nu ma credeau ca sunt creatorul defapt.  E vina ta ca postezi gmuri care nu iti apartin, nu ai nici un fel de credit deci trebuie sa ai informatii despre provenienta  sa

Asa se duce pe pula SA-MP-ul din romania.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, S1meD said:

Acest GM este o varianta mult mai invechita a GM-ului pe care a rulat DS-ul Red-Generation care o sa se redeschida in vara acest GM este un Saints Edit si creditele sunt a lui JustRed, el a muncit la acest GM.

Tu cine mai esti? Creditele tale?

Asa se duce pe pula SA-MP-ul din romania.

Acesta nu este GM-ul lui JustRed, este o copie inceputa de la vx-rp facuta de Pokie, iar eu am editat-o mult pana am ajuns la acest GM...

Edited by OscarJoaca
Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, OscarJoaca a spus:

Acesta nu este GM-ul lui JustRed, este o copie inceputa de la vx-rp facuta de Pokie, iar eu am editat-o mult pana am ajuns la acest GM...

Dovada?Plm eu tot de justred stiam ca e editul dar...sa vedem dovezi si te credem

 

 

 

ps: Pentru cei care il downloadeaza atentie la Domnitorii  Moldovei :)) 

Edited by ★♕ Manu ★♕
Link to comment
Share on other sites

Acum 26 minute, ★♕ Manu ★♕ a spus:

Dovada?Plm eu tot de justred stiam ca e editul dar...sa vedem dovezi si te credem

 

 

 

ps: Pentru cei care il downloadeaza atentie la Domnitorii  Moldovei :)) 

Si eu tot de JustRed stiam si se vede si in una din poze numele lui !

Cat despre Gamemode Frumos imi place sistemul de aplicati :D

2c4AJX1.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uzzi25 said:

Si eu tot de JustRed stiam si se vede si in una din poze numele lui !

Cat despre Gamemode Frumos imi place sistemul de aplicati :D

Pozele care sunt postate la descriere sunt de la o prezentare a serverului, nu din joc.

1 hour ago, ★♕ Manu ★♕ said:

Dovada?Plm eu tot de justred stiam ca e editul dar...sa vedem dovezi si te credem

 

 

 

ps: Pentru cei care il downloadeaza atentie la Domnitorii  Moldovei :)) 

Ce dovada vrei? Oricum toate GM-urile postate de tipul asta is de pe pawn*.ro, sincer nici nu mai are sens sa cenzurez, oricum toata lumea stie...

34 minutes ago, Sheelton said:

Nu iti apartine. 

Ia du-te-n pula mea, sincer. Atunci cui ii apartine? Crezi ca JustRed ar face public asa GM pe net? Cauta pe Google, am mai postat acest GM si pe alte comunitati acum o vreme...

Edited by OscarJoaca
Link to comment
Share on other sites

Acum 15 minute, OscarJoaca a spus:

Pozele care sunt postate la descriere sunt de la o prezentare a serverului, nu din joc.

Ce dovada vrei? Oricum toate GM-urile postate de tipul asta is de pe pawn*.ro, sincer nici nu mai are sens sa cenzurez, oricum toata lumea stie...

Ia du-te-n pula mea, sincer. Atunci cui ii apartine? Crezi ca JustRed ar face public asa GM pe net? Cauta pe Google, am mai postat acest GM si pe alte comunitati acum o vreme...

Daca l-ai postat in mai multe locuri nu inseamna ca tu esti creatorul acestui GM. Tu l-ai facut de la 0 cumva? 

Edited by Sheelton
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, OscarJoaca a spus:

Pozele care sunt postate la descriere sunt de la o prezentare a serverului, nu din joc.

Ce dovada vrei? Oricum toate GM-urile postate de tipul asta is de pe pawn*.ro, sincer nici nu mai are sens sa cenzurez, oricum toata lumea stie...

Ia du-te-n pula mea, sincer. Atunci cui ii apartine? Crezi ca JustRed ar face public asa GM pe net? Cauta pe Google, am mai postat acest GM si pe alte comunitati acum o vreme...

Banati va rog acest copil frustrat, care se crede mare scripter, dar este un prunc tastand de pe o tastatura in fata unui monitor si a caru-i mama nu stie ce face copilasu' ei...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, M3TrickZz said:

Banati va rog acest copil frustrat, care se crede mare scripter, dar este un prunc tastand de pe o tastatura in fata unui monitor si a caru-i mama nu stie ce face copilasu' ei...

Multumesc de completare!

2 hours ago, Sheelton said:

Daca l-ai postat in mai multe locuri nu inseamna ca tu esti creatorul acestui GM. Tu l-ai facut de la 0 cumva? 

Am mentionat mai sus cine este autorul care a facut baza acestui GM, eu l-am edit vreo 60%.

Nu ma mai cert cu voi, ca nu are sens. Greseala mea ca am postat acest GM pe net, nustiu ce a fost in capul meu... 

Am inteles, nu incerca sa ajuti SA-MP-ul din Romania cu script-uri, ca-l ingropi sa mai tare.. Succes @scrilexxx faza asta urata care o faci, ca din cate vad nu poti sa fi un pic matur si sa recunosti ca nu-i facut de tine, in fine, ia tu toate laudele mele, sper sa fie multe!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, OscarJoaca said:

Multumesc de completare!

Am mentionat mai sus cine este autorul care a facut baza acestui GM, eu l-am edit vreo 60%.

Nu ma mai cert cu voi, ca nu are sens. Greseala mea ca am postat acest GM pe net, nustiu ce a fost in capul meu... 

Am inteles, nu incerca sa ajuti SA-MP-ul din Romania cu script-uri, ca-l ingropi sa mai tare.. Succes @scrilexxx faza asta urata care o faci, ca din cate vad nu poti sa fi un pic matur si sa recunosti ca nu-i facut de tine, in fine, ia tu toate laudele mele, sper sa fie multe!

Salut, tu te-ai lovit la cap? Frate am zis eu ca-i facut de mine? 

Link to comment
Share on other sites

Doamne' gm-ul asta e pe net de prin septembrie pe forumuk celor de la justgame deci nu va mai certati ca fraieri ca nu rezolvati nimic.

Oricum, frumoasa munca lui JustRed. Daca nu ma insel chiar el a contribuit la crearea Saints-Network.

18 hours ago, OscarJoaca said:

Acesta nu este GM-ul lui JustRed, este o copie inceputa de la vx-rp facuta de Pokie, iar eu am editat-o mult pana am ajuns la acest GM...

Ce ai baut ma? Sa mor eu de la o vreme sa-mp.ro e o comunitate plina de betivi.

Retras

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.