Jump to content

Clan DM v2.0


IstuntmanI

Recommended Posts

Clan DM

v2.0

by [sRC]stuntman

Introduction

Este un GM cu care poti face clan war, are 3 echipe carora li se poate schimba numele: Team 1, Team 2, Spectator. Are doar o comanda, '/scor'.

v2.0:

    - am facut scriptul mai eficient, am scapat de un timer, cel cu ScoreCheck si l-am bagat direct la 'OnPlayerDeath' la final si alte chestii, am folosit mai mult switch, etc.

Installation

1. Pune "ClanDM.pwn" in folderul ".../gamemodes".

2. Intra in el si apasa F5 ( face .amx ) .

3. Pune la linia "gamemodes" in fisierul ".../server.cfg" "ClanDM" .

Bugs

  • Daca ati gasit vreun bug, raportati-l dupa urmatorul model:

Nick: ( numele tau de pe forum )

Bug: ( o mica descriere a bugului )

Credits

  • stuntman - a(m) creat gamemode-ul;
  • Runn3r - mapa

Download

SolidFiles - Download


L-am facut pentru ce-i care vor sa faca odata un clan war cu cineva si nu au un GM pentru asa ceva

PS: Stiu, este prea simplu, il facusem pentru un prieten, dar nu l-a mai folosit.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Foarte mic mai bine nici nu postezi 3/5

Fa ceva mai bun si mai mare

Il facusem pentru acel baiat ( Runn3r ), dar nu l-a mai folosit si l-am postat, poate cuiva ii va trebui pentru un clan war ...

Si eu am zis ca e cam mic, dar ... de ce sa nu-l postez cand nu-l mai folosesc ? :embarrassed:

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos.

Cand ma uit la identarea din scriptul asta zici ca ma uit la scripturile mele, este IDENTICA!

Deja Vu :))

Si eu patesc la fel cand ma uit in scripturile facute de un prieten ( care l-am invatat tot eu sa identiteze ) :))

Eu am invatat din scripturile lui Zh3r0 sa identitez asa ( nu chiar, doar spatierea ), mi-a placut foarte mult cum arata. ( macar eu recunosc ca de la Zh3r0 am luat-o, nu ca altii, se stiu ei ( Roach ) ).

Mai bagati comentarii :))

Link to comment
Share on other sites

stuntman[]!" post="88502" timestamp="1313003764"]

Deja Vu :))

Si eu patesc la fel cand ma uit in scripturile facute de un prieten ( care l-am invatat tot eu sa identiteze ) :))

Eu am invatat din scripturile lui Zh3r0 sa identitez asa ( nu chiar, doar spatierea ), mi-a placut foarte mult cum arata. ( macar eu recunosc ca de la Zh3r0 am luat-o, nu ca altii, se stiu ei ( Roach ) ).

Mai bagati comentarii :))

mda...nu esti singur care a invatat de la Zh3r0 spatierea aia adik nu ii invatat...dar si mie mi-a placut cum arata si...acum nici nu mai pot sa las asa de ex:

SendClientMessage(playerid,RED,"dsdada");
imi vine din reflex sa scriu asa:
SendClientMessage( playerid, RED, "dsdada" );

...

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.