Jump to content
  • 0

Ajutor comanda /report


Cata12X

Question

Problema intalnita (descriere):Am facut urmatoarea comanda de /report dar nu functioneaza cand dau de exemplu am alta problema nu se intampla nimic , la fel si cu celelante nu stiu ce are ce pot sa ii fac , ajutor va rog
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):

Comanda Report

Spoiler

CMD:report(playerid,params[])
{
  if(playerVariables[playerid][pRMuted] <= 0)
  {
     if(playerVariables[playerid][pDr] <= 0)
     {
        ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_REPORRT, DIALOG_STYLE_LIST, "Report", "Contul meu este spart\nRaporteaza DM\nRaporteaza un cheater\nAlta problema", "Select", "Cancel");
        return 1;
     }
     else
     {
       format(szMessage, sizeof(szMessage), "Vei putea folosi /report din nou peste %d secunde.", playerVariables[playerid][pDr]);
       SendClientMessage(playerid, COLOR_PNOB, szMessage);
     }
  }
  else SCM(playerid,COLOR_PNOB,"Ai primit mute pe /report.");
  return 1;
}

Dialog report

Spoiler

case DIALOG_REPORRT:
        {
            if(response)
            {
                switch(listitem)
                {
                        case 0:
                        {
                            new stringlp[1024];
                            format(stringlp,sizeof(stringlp),"Daca ai contul spart tot ce poti face este sa deschizi un ticket si sa astepti un raspuns.\nDe obicei se primesc raspunsuri in mai putin de 24h.\nDaca ti-a fost spart contul este doar vina ta, nu sunt adminii vinovati si nimeni nu are obligatii de a te ajuta cu nimic.\nTotusi incercam sa ajutam playerii ce pot fii ajutati.\nDeci deschide un ticket si asteapta un raspuns.");
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_LP, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Cont spart", stringlp, "Inchide", "");
                        }
                        case 1:
                        {
                            new stringlp[1024];
                            format(stringlp,sizeof(stringlp),"Nu stiu numele playerului ce foloseste cheat-uri\nStiu ID-ul playerului ce foloseste cheat-uri");
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_DEATHMATCH, DIALOG_STYLE_LIST, "Deathmatch", stringlp, "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 2:
                        {
                            new stringlp[1024];
                            format(stringlp,sizeof(stringlp),"Nu stiu numele playerului care m-a atacat\nStiu ID-ul playerului care m-a atacat");
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_CHEAT, DIALOG_STYLE_LIST, "Raportare cheater", stringlp, "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 3:
                        {
                            ShowPlayerDialog(playerid, 6676, DIALOG_STYLE_INPUT, "Alta problema", "Scrie mai jos problema pe care o ai.\nNu scrie 'admin la mine', scrie exact ce problema ai.", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                }
            }
        }


Imagini / Video (optional):
Ati incercat sa rezolvati singur?:

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
2 hours ago, marius11 said:

imi apare  "Contul meu este spart\nRaporteaza DM\nRaporteaza un cheater\nAlta problema"  si dupa ce dau pe una dintre ele nu se intampla nimic , si eu am verificat de mai multe ori si nimic 

ma gandesc sa nu fie de la alt ceva dar nu are de la ce

Quote

 {
            if(response)
            {
                switch(listitem)
                {
                        case 0:
                        {
                           
                           
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_LP, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Cont spart", "Daca ai contul spart tot ce poti face este sa deschizi un ticket si sa astepti un raspuns.\nDe obicei se primesc raspunsuri in mai putin de 24h.\nDaca ti-a fost spart contul este doar vina ta, nu sunt adminii vinovati si nimeni nu are obligatii de a te ajuta cu nimic.\nTotusi incercam sa ajutam playerii ce pot fii ajutati.\nDeci deschide un ticket si asteapta un raspuns.", "Inchide", "");
                        }
                        case 1:
                        {

                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_DEATHMATCH, DIALOG_STYLE_LIST, "Deathmatch", "Nu stiu numele playerului ce foloseste cheat-uri\nStiu ID-ul playerului ce foloseste cheat-uri", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 2:
                        {
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_CHEAT, DIALOG_STYLE_LIST, "Raportare cheater", "Nu stiu numele playerului care m-a atacat\nStiu ID-ul playerului care m-a atacat", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 3:
                        {
                            ShowPlayerDialog(playerid, 6676, DIALOG_STYLE_INPUT, "Alta problema", "Scrie mai jos problema pe care o ai.\nNu scrie 'admin la mine', scrie exact ce problema ai.", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                }
            }
        }

Incearca asa

La mine a mers metoda mea :D Decat un exemplu, am adaugat la comanda mea de pe server faza cu Contul spart

sa-mp-241.png

sa-mp-242.png

  • Upvote 2

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0
Acum 6 minute, WiDuAlK a spus:

Cand tastezi nu se intampla nimic? sau cand selectezi ce ai acolo nu se intampla nimic?

imi apare  "Contul meu este spart\nRaporteaza DM\nRaporteaza un cheater\nAlta problema"  si dupa ce dau pe una dintre ele nu se intampla nimic , si eu am verificat de mai multe ori si nimic 

Acum 11 minute, marius11 a spus:

imi apare  "Contul meu este spart\nRaporteaza DM\nRaporteaza un cheater\nAlta problema"  si dupa ce dau pe una dintre ele nu se intampla nimic , si eu am verificat de mai multe ori si nimic 

ma gandesc sa nu fie de la alt ceva dar nu are de la ce

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 minutes ago, marius11 said:

Da-mi te rog si comanda report sa incerc poate este de la comanda

Din cate stiu eu nu se cer scripturi

2.Numai eu vad ca nu este acealsi cont cel care nea dat reply?
3.Comanda mea este pe strcmd iti dau doar comanda + un response restu te descurci

4.Nu o sa asemene variabilele dar cred ca iti dai tu seama

Quote

if(!strcmp(cmdtext, "/report", true))
    {
        if(IsPlayerConnected(playerid))
        {
            if(ReportMute[playerid] >= 1) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Ai mute pe report!");
            if(PlayerInfo[playerid][pReportTime] >= 1) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Poti da un report o data la un minut!");
            else if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Nu poti da un report deoarece esti admin!");
            ShowPlayerDialog(playerid, 780, DIALOG_STYLE_LIST, "Report", "Contul meu a fost spart/furat!\nRaporteaza un player - (DM / Cheats / Reclama / Desync)\nSunt blocat/Nu vad alti playeri\nVreau sa fac o afacere si am nevoie de un admin\nAlta problema","Selecteaza", "Iesire");
            return 1;
        }
        return 1;
    }

Aici e responde

Quote

if(dialogid == 780)
        {
            if(response)
            {
                switch(listitem)
                {
                     case 0:
                     {
                    ShowPlayerDialog(playerid, 10001, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Cont spart", "Daca ai contul spart tot ce poti face este sa deschizi un ticket si sa astepti un raspuns.\nDe obicei se primesc raspunsuri in mai putin de 24h.\nDaca ti-a fost spart contul este doar vina ta, nu sunt adminii vinovati si nimeni nu are obligatii de a te ajuta cu nimic.\nTotusi incercam sa ajutam playerii ce pot fii ajutati.\nDeci deschide un ticket si asteapta un raspuns.", "Inchide", "");
                    }
                    case 1:
                    {
                        ShowPlayerDialog(playerid, 781, DIALOG_STYLE_LIST, "Report", "DeathMatch\nCheats\nReclama\nDesync","Selecteaza", "Iesire");
                    }//contiunui tu

 

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 2 ore, Extremys a spus:

Incearca asa

La mine a mers metoda mea :D Decat un exemplu, am adaugat la comanda mea de pe server faza cu Contul spart

sa-mp-241.png

sa-mp-242.png

Citat

 {
            if(response)
            {
                switch(listitem)
                {
                        case 0:
                        {
                           
                           
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_LP, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Cont spart", "Daca ai contul spart tot ce poti face este sa deschizi un ticket si sa astepti un raspuns.\nDe obicei se primesc raspunsuri in mai putin de 24h.\nDaca ti-a fost spart contul este doar vina ta, nu sunt adminii vinovati si nimeni nu are obligatii de a te ajuta cu nimic.\nTotusi incercam sa ajutam playerii ce pot fii ajutati.\nDeci deschide un ticket si asteapta un raspuns.", "Inchide", "");
                        }
                        case 1:
                        {

                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_DEATHMATCH, DIALOG_STYLE_LIST, "Deathmatch", "Nu stiu numele playerului ce foloseste cheat-uri\nStiu ID-ul playerului ce foloseste cheat-uri", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 2:
                        {
                            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_CHEAT, DIALOG_STYLE_LIST, "Raportare cheater", "Nu stiu numele playerului care m-a atacat\nStiu ID-ul playerului care m-a atacat", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                        case 3:
                        {
                            ShowPlayerDialog(playerid, 6676, DIALOG_STYLE_INPUT, "Alta problema", "Scrie mai jos problema pe care o ai.\nNu scrie 'admin la mine', scrie exact ce problema ai.", "Trimite", "Anuleaza");
                        }
                }
            }
        }

Prin intermediul acestui topic si acestui raspuns am rezolvat o problema pe care tocmai vroiam sa o postez. Multumesc

Edited by Doooo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.