Jump to content

Parere textdraw


Ainox

Recommended Posts

Salut! Am creat acest textdraw (sus la bani), cel cu reports.

Pareri?

sa_mp_170.png

  • Upvote 1

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edduard said:

Ce parere sa avem , td nu este unic , si nu inteleg ce pareri ar trebui sa avem la un td care deja exista pe  mai multe servere

nustiu frate, eu caut aceste TD de saptamani, sper sa se inpartaseasca cu mine :D 

Link to comment
Share on other sites

Da, cauti de saptamani dar se creaza prin 3 taste si un cursor cu ipleomax.

Si nu inteleg de ce am avea o parere, este identic cu cel de pe bugg si are font 3 culoare si gata, ce ar trebui sa ne placa.

Acum cativa ani as fi zis 8/10 pentru ca esti inceptor si l-ai facut tu, dar azi nu se mai poate zice,  la cate pluginuri fa si chestii de facut textdrawuri nu mai poti aprecia ceva.

Inainte te chinuiai cam juma de ora pentru un td mai frumusel ca nu erau programe de editat asa peste tot, iar cum uni ca mine erau incepatori nu gaseau pe net ca nu erau multe

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Mda ... plagiat , altceva nu vad ... imi pare rau sa zic, 1/10 ... Cu asta se pedepseste copiatul la scoala . :)) N-a, daca era ceva ce n-am mai vazut sau macar ceva mai greu de facut, poate eram mai indulgent, dar asa ... n-a ...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mister said:

Da, cauti de saptamani dar se creaza prin 3 taste si un cursor cu ipleomax.

Si nu inteleg de ce am avea o parere, este identic cu cel de pe bugg si are font 3 culoare si gata, ce ar trebui sa ne placa.

Acum cativa ani as fi zis 8/10 pentru ca esti inceptor si l-ai facut tu, dar azi nu se mai poate zice,  la cate pluginuri fa si chestii de facut textdrawuri nu mai poti aprecia ceva.

Inainte te chinuiai cam juma de ora pentru un td mai frumusel ca nu erau programe de editat asa peste tot, iar cum uni ca mine erau incepatori nu gaseau pe net ca nu erau multe

ma ajuti si pe mn sa fac Reports si Cheaters ?

Link to comment
Share on other sites

Dar ce imi spui tu mie e ceva de genu ma ajuti si pe mine sa trimit un mesaj la playeri si anum

SendClientMessageToAll (-1,"mesaj pentru toti ");

Foloseste ipleomax

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mister said:

Dar ce imi spui tu mie e ceva de genu ma ajuti si pe mine sa trimit un mesaj la playeri si anum

SendClientMessageToAll (-1,"mesaj pentru toti ");

Foloseste ipleomax

deci el a folosit ipleomax, da ?

orcum nu ma descurc cu ipleomax, astept raspunsul lui.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kallen said:

deci el a folosit ipleomax, da ?

orcum nu ma descurc cu ipleomax, astept raspunsul lui.

Nu am folosit ipleomax

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

Dac ti-l da vei spune ca iti da erori si ca nu e bun :)) deci ti l-ar da degeaba  eu zic sa il faci singur, nu ne mai intreba pe noi ca nimeni nu e dispus sa te "invete " pe ti e scripting, sunt destui "scripteri" in romania. Nu mai e loc de alti

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mister said:

Dac ti-l da vei spune ca iti da erori si ca nu e bun :)) deci ti l-ar da degeaba  eu zic sa il faci singur, nu ne mai intreba pe noi ca nimeni nu e dispus sa te "invete " pe ti e scripting, sunt destui "scripteri" in romania. Nu mai e loc de alti

nu ar fi bine sa taci "scripter priceput" 1. Sunt Moldovan 2. Nu iti convine nu comenta ok?, Ce ai treaba tu cu mine ? Nici macar nustiu cum se creaza acel TD.

Link to comment
Share on other sites

@Kallen daca tu nu știi să creezi un textdraw,poți să te lași de tot ce ține de limbajul PAWN.Nu te va învăța nimeni,trebuie să te descurci singur.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kallen said:

nu ar fi bine sa taci "scripter priceput" 1. Sunt Moldovan 2. Nu iti convine nu comenta ok?, Ce ai treaba tu cu mine ? Nici macar nustiu cum se creaza acel TD.

daca nu stiu cum se face un TD ? Gata ar trebui sa ma las geniule ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kallen said:

daca nu stiu cum se face un TD ? Gata ar trebui sa ma las geniule ?

Știi..unele lucruri sunt de bază, iar dacă tu nu știi lucrurile de bază în acest limbaj, atunci DA,te poți lăsa.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DaEdRiC-FoX said:

Știi..unele lucruri sunt de bază, iar dacă tu nu știi lucrurile de bază în acest limbaj, atunci DA,te poți lăsa.

hai sa nu facem free-chat, daca vrea sa ma ajute cu TD ii bine daca nu ,nu. Nu vreau sa ma cert sau sa cobor cu mintea...

Link to comment
Share on other sites

@Kallen pune astea sus in gamemode:

  new Text:reports[MAX_PLAYERS];
 new Text:cheaters[MAX_PLAYERS];

si gata ai textdraw-ul.Bafta:))

                                                                                                 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.