Jump to content

Tutorial - GetPlayerName & GetPlayerIp


[RW]Robi

Recommended Posts

    new pIP[16];
    GetPlayerIp(playerid, pIP, sizeof(pIP));
 
    new name[MAX_PLAYER_NAME], string[128];
    GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
    format(string, sizeof(string), "%s s-a conectat pe server cu IP: %s.", name, pIP);
    SendClientMessageToAll(-1, string);
Edited by [RW]Robi

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omg...frate asta e tutorial :|||| ???? Tutorial înseamnă să arați și să explici ceva pas cu pas..nu copiezi o funcție dint.run gm și gata e tutorial...Roby eu te cunosc,nu mă știi după nick dar eu te cunosc mulți playeri te cred un "zeu" dar defapt nu faci nimic altceva decât să iei 100 de gm.uri și să copiezi dintr.unul în altul..ai avut o tentativă să termini un gm de la 0 până pe 25 te lăudai te dădeai interesant și hop după 2-3 zile te aud ca revii cu vechiul gm ca pe ală n.ai timp să.l termini...

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, WiDuAlK.SaMp said:

Vrei sa sterg acum "tutorialul", ca pe celalalt "tutorial"?

1.Incercam sa imi fac si eu posturi ba. :))

 

22 hours ago, DaEdRiC-FoX said:

Omg...frate asta e tutorial :|||| ???? Tutorial înseamnă să arați și să explici ceva pas cu pas..nu copiezi o funcție dint.run gm și gata e tutorial...Roby eu te cunosc,nu mă știi după nick dar eu te cunosc mulți playeri te cred un "zeu" dar defapt nu faci nimic altceva decât să iei 100 de gm.uri și să copiezi dintr.unul în altul..ai avut o tentativă să termini un gm de la 0 până pe 25 te lăudai te dădeai interesant și hop după 2-3 zile te aud ca revii cu vechiul gm ca pe ală n.ai timp să.l termini...

Ce sa zic, copil nab, hai ba la un duel de scriptiing daca te tine sa ii spunem asa :) ne batem in variabile gen... bataie in rap, acii e bataie in script. ;)

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu am de ce să mă cobor la mintea unui copilaș ;) nu am de arătat nimic în față nimănui.Dacă ești smecher laudă.te cu un gm făcut de tine nu de tutoriate copiate de pe wiki,nici măcar explicate.Pe mine nu mă impresionezi dacă ma provoci la un "duel". Oamenii ca tine strica această comunitate.

Edited by DaEdRiC-FoX

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

De ce nu va duce-ti de aici cu tutoriale de genul? Nu se numeste tutorial.

Batalie in variabile? 100% o pierzi, ca voi 'scripteri' din ziua de astazi va bazati pe 3 tipuri de variabile, librari si cacaturi de genu, in loc sa faceti voi singuri ceva, nu zic ca e rau sa te bazezi pe o librarie dar macar sa intelegi ce face libraria aia, nu doar sa folosesti, 50% din 'scripterii' noi nu au idee ce fac callback-urile din zcmd.

 

Bine ar fi sa primesti T/C si warn.

I'm back bitches.

Link to comment
Share on other sites

On: dupa cum spuneam sa copiezi ceva de pe site-ul wiki, nici macar cu explicatie ,asta nu e tutorial.

Off:Majoritatea scripterilor care au aparut de curand se cred mari smecheri...frate de ce nu ne arati cat de bun esti printr-un gamemode unic,facut de la 0 de tine, nu editate.Uite iti dau un exemplu, il sgtii pe Mister? de pe aceasta comunitate, el este un scriupter chiar foarte bun, a dovedit-o prin gamemode-ul lui.WiDuAIK la fel...prin tutoriale sale, Wops, a ajutat multi incepatori dand un gamemode de inceput, unul foarte bun.
Toti au dovedit ca sunt scripteri buni prin munca lor, nu prin "bataie in variabile" :monkey::wink:

Edited by DaEdRiC-FoX

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.