Jump to content

Cerere tutorial


Kompany.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
La 20.12.2015 at 14:55, Kompany. a spus:

Salut, as vrea si eu un tutorial mai explicit despre PAWNO, si cum pot scripta in el, si cum sa ma perfectionez mai bine pe partea de script va rog....:D daca deja este un topic dar eu nu l-am vazut lasati link mai jos. Va multumesc.

Cred ca stii deja cum sa deschizi un GM. Am sa iti spun ce am facut eu. Am descarcat Gm GodFather, am inceput sa traduc mesajele, apoi am inceput sa restrictionez comenzile, exemplu: daca tastai /givemoney si aveai co owner puteai sa folosesti. Asa ca am restrictionat doar pt owner, am inceput sa mut mapele, sa adaug sisteme noi, sa configurez sistemele existente, sa trec GM pe Zcmd, sa invat sa folosesc sscanf si foreach, apoi mysql , apoi am luat R33 al lui Wopss si am inceput sa il configurez, sa invat mai bine cum sa fac trimiteri si alte chesti, am creat factiuni si alte prosti,  am trecut comenzile pe sscanf+zcmd si dupa mi am creat propriul register login si am inceput sa lucrez la serverul meu propriu, unde pe parcurs am invatat extrem de multe, in paralel am lucrat cu map editor si ipleomax textdraw. Si inca in momentul de fata mai lucrez la GM.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.