Jump to content
  • 0

Flood..


ValyYellow

Question

Problema intalnita (descriere):Ne-a dat cineva flood si am luat ban toti ...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):-
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):-
Imagini / Video (optional):-
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da si in plus am bagat si anti floods si tot da flood..cum pot rezolva?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pai in primul rand nu este flood..

In al doi-lea rand schimba parola de la rcon si nu o mai zi la nimeni !!

Sau verifica-ti GM-ul din cap pana in picioare ca sa nu aiba comenzi ascunse.

Inca o metoda ar fi SQL Injection.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prin flood nu se poate acorda ban, din contra, poate primi persoana care face flood ban daca ai in picioare un anti-flood bun.

Cel mai probabil este vorba de comenzi ascunse in gamemode, sau ti-au aflat parola Rcon.

@KnowN Prin sql injection ar trebui sa aibe un panel sau o legatura directa cu baza de date, cea ce nu pare a fii in cazul de fata...

Edited by Jackie
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prin flood nu se poate acorda ban, din contra, poate primi persoana care face flood ban daca ai in picioare un anti-flood bun.

Cel mai probabil este vorba de comenzi ascunse in gamemode, sau ti-au aflat parola Rcon.

@KnowN Prin sql injection ar trebui sa aibe un panel sau o legatura directa cu baza de date, cea ce nu pare a fii in cazul de fata...

Defapt ar putea fii, doar daca in gamemode are dialog deschis spre baza de date.

Daca luati toti ban, nu are cum sa fie flood. Cel mai probabil, cum au spus si baietii, ti-au aflat parola de RCON sau ai o comanda ascunsa in gamemode.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Salut,ai comanda /createnote probabil in gamemode-ul tau,daca da adauga restrictie pe semnul = sau si mai bine,fa ca cineva daca foloseste acea comanda sa ii dea kick sau ban.Si in acelasi timp adminii sa vada printr-un mesaj ca %s a primit kick.Motiv Folosirea comenzii /createnote.Si o sa iti dai seama cine floodeaza serverul.

Daca nu ai comanda nu am idee,cauta prin gm dupa comenzi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Poti sa ne spui te rog numele la Gamemode?Ca sa stim daca acel gamemode chiar are comenzi ascunse?

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Uite am eu un script de Anti-Bots Flood: [http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=537445]

Iar caci despre comenzi ascunse nu am ce sa iti spun....

Edited by XStormiests

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prin flood nu se poate acorda ban, din contra, poate primi persoana care face flood ban daca ai in picioare un anti-flood bun.

Cel mai probabil este vorba de comenzi ascunse in gamemode, sau ti-au aflat parola Rcon.

@KnowN Prin sql injection ar trebui sa aibe un panel sau o legatura directa cu baza de date, cea ce nu pare a fii in cazul de fata...

Tu crezi ca trebuie sa ai panel ca sa folosesti sql injection? :))

 

Daca ai un dialog de stil DIALOG_STYLE_INPUT fara protectie poti sa iti dai admin, sa faci orice, evident daca serverul este pe mysql.

Solutia este functia mysql_escape_string.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.