Jump to content

Project R: Reality Roleplay


XStormiests

Recommended Posts

Salutare, ma numesc XStormiest. Presupun ca ati mai auzit de mine, eh... iar daca nu, o sa aflati acum.

Hai sa va spun cateceva despre mine, am inceput sa joc SA-MP din 2009, pe atunci era 0.3a. Inca si acum imi amintesc, cum nici macar nu stiam sa intru intr-un vehicol ca pasager cum ma distram plimbandu-ma prin SA si jucand cu sute de jucatori online, era un vis devenit realitate pentru mine m-ai ales ca pe atunci nu erau jocurile care sunt astazi...

Cam prin 2010 am inceput sa scriptez, nu aveam nici cea mai vaga idee cea ce inseamna Scripting, dar m-am apucat fiindca mi se parea distractiv, aceea satisfactie pe care o primesti cand vezi ca ai dus ceva frumos la capat. Am invatat in timp, nu cred ca va dati seama cat de greu a fost sa inveti ceva atat de diferit fara sa fii stiut engleza, informatica..... (Eu am inceput abia acum un an sa fac informatica fiind la liceu cu profil de Mate-Info) dar adevarul este ca acei ani m-au ajutat.

Am avut multe conturi pe comunitatea asta: [RSS]Moartea, Pheonix, [RSS]TheBoss (nu mi le mai amintesc ..., + ca aveam vreo 10-12 ani pe atunci...). 

De curand am inceput sa lucrez la un server de San Andreeas Multiplayer, un script luat de la 0 % fiindca m-am saturat de copii de GF/RPG, lucrez cam de 3 saptamani, am luat pauze, am iesit pe afara, RL things. Bun, chestia este ca acest proiect l-am inceput de unul singur, eu imi sunt singurul sef, sunt singurul mapper, scripter, fondator, ceea ce sincer sa fiu e umpic cam dificil dar ma descurc. Eu verific de fiecare data ce am creat, creez o comanda, intru in joc, testez sa vad daca e buguita si o fac pana merge, nu cred ca exista vreun bug pe server, adica cel putin eu sau prietenii mei care m-au ajutat sa testez content-ul nu au gasit o problema. 

Ce vreau sa ating cu acest Proiect?

Un server de roleplay frumos si unic cu scripturi pe care nu le-ati mai vazut inainte: evenimente, job-uri unice, evenimente Roleplay: gen un war intre politie si mafii, haloween event (vreme creepy + muzica creepy + zombie apocalypse). Nu voi permite sa existe macar un bug pe server, chiar si de-mi va lua ore, zile, luni voi munci pana le voi rezolva pe toate fiindca jucatorii merita sa se bucure de scripturi functionale si sa se distreze cu prietenii, nu de comenzi care nu functioneaza correct si crash-uri.

Momentan am reusit sa creez: un sistem de interioare (creez interioare printr-o singura comanda). Cu ce va ajuta? Simplu, inchipuiti-va doar: Doi playeri isi propun sa realizeze un heist (GTA V ideea), se duc la magazin isi cumpara arme, se duc sa isi cumpere arme, intra intr-un magazin anume (poate fi orice creez eu..) si sparge magazinul, Actorul (un skin de femeie) se sperie, ridica mainile sus, le da banii iar ei fug, urmariti de politisti.

SAU: Orice cladire este acesibila, acesta este un lucru pe care cred ca orice jucator de San Andreeeas si l-a dorit vreodata, sa poti intra in orice casa, orice magazin, orice cladire. Toate aceste lucruri pot fi realizate, insa este nevoie de luni,ani de lucru. Nu stiu cat pot lucra de unul singur, fiindca as putea sa o fac in continuare dar probabil mi-ar lua anii. 

De asemenea NU ACCEPT sa aud urmatoarea propozitie: "De ce nu iei ceva de pe net?" Din moment ce am facut fiecare script de la 0% sa copi ceva de pe net e ca si cum mi-as fi bagat joc de toata munca depusa pana acum, plus ca aceasta este o experienta unica pentru mine fiindca am sa invat sa fiu un scripter mai bun.

Acum sa trecem la Server:

Serveru contine un sistem de: Inregistrare/Logare care retine pana la 30+ de variable facut ca sa arate frumos.

Sistem de Masini Persoanel: Un sistem de masini personale, destul de ok, facut de la 0%.

Sistem de Interioare, l-am facut fiindca mi-a fost sila sa fac unul cate unul si am zis ca m-ai bine ar fi sa fac un sistem de interioare...

 

Sincer, am facut niste poze... O sa vedeti progresul serverului la moment in poze.

http://imgur.com/a/TORNn 

(Ignorati poza cu Minecraft - Am pus-o din greseala + la fel si pentru cea numita SADADA.... cu Blade-ul (e de pe alt server))

 

Nu pun IP, fiindca atunci se considera reclama + ca serverul nu e facut, acesta este doar un proiect la car eam sa lcurez....

Cred ca puteti sa va dati seama ca acest proiect nu este un plagiat, daca era plagiat nu erau atat de putine chestii facute... + ca nu as mai fi postat asta (nu stiu daca vreti sa ma credeti sau nu dar eu nu sunt genul de persoana care furas sau macar daca folosesc un script dau credite.).

Pe server, in poza cu Credite, nu i-am putut scrie pe toti: gen Y_Less - y_ini, Whirlpool, sscanf, asa mai departe, fiindca nu mi-ar fi ajuns tot pe acel textdraw minuscul, insa daca voi imi cereti am sa o fac, am sa trec intr-o comanda, /allcredits toti care m-au ajutat direct,indirect.

 

Ce vreau sa ating prin post-ul asta?

Vrea sau dau sperante oamenilor de pe comunitatea asta  ca se poate face un server frumos si fara sa copiezi de la atli, se poate sa il faci de unul singur si atata timp cat perseverezi nu iti sta nimic in cale, astept pareri, idei, sugestii. Iar daca o fi o sa va astept pe server cand va fi on.

 

 

Edited by XStormiests
  • Upvote 1

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic de el...

bafta cu serverul...dar in Romania daca nu e un server ca B-Zone sau Bugged nu e bun dupa parerea altora...ei vor sa fie ceva mai egal cu unul dintre cele 2 servere...(crede-ma am patit)..

din poze pare dragut...dar te-ai chinuit prea mult cu textdrawurile,puteai sa mai scazi din ele pentru a mai reduce din timpul de lucru.

Ori cum,bafta.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, am sa continui cu el si vad ce rezultat obtin. Oricum crede-ma ca am mai patit asa.

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic de el...

bafta cu serverul...dar in Romania daca nu e un server ca B-Zone sau Bugged nu e bun dupa parerea altora...ei vor sa fie ceva mai egal cu unul dintre cele 2 servere...(crede-ma am patit)..

din poze pare dragut...dar te-ai chinuit prea mult cu textdrawurile,puteai sa mai scazi din ele pentru a mai reduce din timpul de lucru.

Ori cum,bafta.

Daca acele 2 servere au atins cote maxime, de ce sa nu reuseasca si altele?

Ar putea aparea noi servere care sa merite jucatori, si in acelasi timp sa ii aiba.

 

Frumos proiect, semanam foarte mult sa stii :)

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Multumesc foarte mult :)

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

Daca acele 2 servere au atins cote maxime, de ce sa nu reuseasca si altele?

Ar putea aparea noi servere care sa merite jucatori, si in acelasi timp sa ii aiba.

 

Frumos proiect, semanam foarte mult sa stii :)

Bugged a atins 1000 de playeri ca are boti :)) 

Am vazut foarte multi boti pe bugged :))

  • Upvote 1

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.