Jump to content
  • 0

Problmea Kilometers


Andrey23.

Question

 

Problema intalnita (descriere):

Am si eu o problema cu kilometri la masina.

Cand esti pe pe svr si faci 20km la masina personala si iesi de pe svr si intri iar iti da kilometri de la 0.De ce?

Am verificat in baza de date si in gm sa vad daca este functia de salvare a km in baza de date.

Am observat ca este dar tot nu se salveaza..


Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):Nu mi se salveaza KM la masina!
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):GM`ul UNNIC!
Imagini / Video (optional):Nu am!
Ati incercat sa rezolvati singur?:DA AM INCERCAT MULTE CHESTII DAR TOT NU MG!

Edited by KelToN.BloWn

                               http://i.imgur.com/NOsIYWt.png

                     Respecta si vei fi respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ar trebuii sa existe o functie la OnPlayerDisconnect, care sa salveze aceste detalii, iar o functie la OnPlayerConnect care sa redea aceste detalii din baza de date mysql, jucatorului cand se conecteaza pe server.

Cel mai probabil, la functia de la OnPlayerDisconnect, nu ai precizat ca sa se salveze kilometrajul, in caz contrar inseamna ca serverul nu se conecteaza la baza de date.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • 0

Ar trebuii sa existe o functie la OnPlayerDisconnect, care sa salveze aceste detalii, iar o functie la OnPlayerConnect care sa redea aceste detalii din baza de date mysql, jucatorului cand se conecteaza pe server.

Cel mai probabil, la functia de la OnPlayerDisconnect, nu ai precizat ca sa se salveze kilometrajul, in caz contrar inseamna ca serverul nu se conecteaza la baza de date.

​De conectat se conecteaza ca daca pun din baza de date la KM 50 si intru pe svr imi apar 50 km si daca ies si intru tot 50 imi apare ...

Si de salvat se salveaza ca imi apare asa

 vUpdate(OwnedVeh(vehicleid), cKM);

Tu nu faci update la fiecare masina in parte? Daca nu fa-o

​Cum sa fac update la fiecare masina in parte?

                               http://i.imgur.com/NOsIYWt.png

                     Respecta si vei fi respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.