Jump to content

Cerere tutorial vehicle key


MrAndrei

Recommended Posts

Descriere tutorial:Am un gamemode RPG , pe care l-am editat in proportie de 70-80% insa , gamemodeul are doar 3 sloturi de masini.Doua masini pot fi detinute de playerii nornali ce nu detin premium account , iar daca ai premium account poti avea 3 masini.Cererea mea este urmatoarea:As dorii un tutorial despre cum mai creez inca 2 sloturi de key pt masini.Aceste doua sloturi sa aiba acces la ele orice player, iar daca as vrea ca unul din ele sa fie la premium cum fac acest lucru?

Am incercat sa creez singur , insa nu am reusit!Va multumesc!O zi placuta!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
 

Off: eu sunt in faza de a crea un GM de la 0 din R33 Ideal pentru Rpg by WopsS pentru a imi imbunatatii masa de cunostinte. Momentan am facut 13000 lini(evita detaliile astea) si din cauza asta , nu am ajuns inca la dealership, deci nu cred ca as putea sa iti ofer un tutorial in adevaratul sens al cuvantului.

ON:Am cautat intr-un fs "car owner ship" si am observat la un public"SavePlayerData" 3 formaturi.

format(var, 32, "CarKey=%dn",PlayerInfo[playerid][pPcarkey]);fwrite(hFile, var);
format(var, 32, "CarKey2=%dn",PlayerInfo[playerid][pPcarkey2]);fwrite(hFile, var);
format(var, 32, "CarKey3=%dn",PlayerInfo[playerid][pPcarkey3]);fwrite(hFile, var);

daca folosesti dini , sau ini sau yini , atunci te poti folosi de aceste date si iti creezi unca cate sloturi ai nevoie cu :

format(var, 32, "CarKey4=%dn",PlayerInfo[playerid][pPcarkey4]);fwrite(hFile, var);

format(var, 32, "CarKey5=%dn",PlayerInfo[playerid][pPcarkey5]);fwrite(hFile, var);

dar trebuie sa definesti "pcarkey4 si 5

iar la comanda /buyveh(sau cum ai tu)

pui conditia

if(PlayerInfo[playerid][pPremiuCont] == 1)

{

PlayerInfo[playerid][pPcarkey4] = idcar;

}

else

{

 SendClientMessage(playerid,culoarea_ta,"Nu ai premium cont!");

}

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.