Jump to content
  • 0

O intrebare.


Bogdan's

Question

Problemă întâlnită (descriere): Salutari SA-MP.RO,m-am gandit sa creez un sistem prin care pot sa imi cumpar o chitara,(intr-un update o sa pun si locul),problema este urmatoarea,ca,chitara imi vine paralel pe spate(este ca si atunci cand canti la ea),eu vreau sa fie dreapta in sus,ok alta problema este ca apare si dispare iintr-o secunda.Ce pot face?Si mai revin cu 2 intrebari si anume:
1.Cum pot face ca sa apara la toti playerii chitara(sa o vada ca x are chitara pe spate)?

2.Cum fac o comanda spre exemplu /guitaroff pentru a da jos chitara?
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):-
Liniile de cod / sursa / script-ul: [pawn]if(strcmp(cmd, "/guitar", true) == 0)
    {
        SafeGivePlayerMoney(playerid, -500);
        SetPlayerAttachedObject(playerid,1 , 19317, 1);
        SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "» {FFFFFF}Ti-ai cumparat o chitara.");
        return 1;
    }[/pawn]
Imagini / Video (optional): Daca doriti pun si video.
Aţi încercat să rezolvaţi singur?: Da,am incercat.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

Ok da n-am inteles,cum pot face sa pun chitara pe mine fac in loc de primu SetPlayerAttachedObject pun asta?

[pawn]SetPlayerAttachedObject(playerid, 3, 19487, 2, 0.101, -0.0, 0.0, 5.50, 84.60, 83.7, 1, 1, 1, 0xFF00FF00);[/pawn]

Asta din cate stiu e pentru cap,daca se poate coordonatele pentru spate,as fi recunoscator,cat la 2.Vine :[pawn] RemovePlayerAttachedObject(playerid, 1)[/pawn]

Asa am cautat pe wiki canu sunt asa de prost,si am facut comanda,dar ma refer de ce se scoate obiectul singur dupa 1 secunda>?

Link to comment
Share on other sites

Poti sa le lasi si fara. El o va pune singur pe spate. Si nu poate tu ai facut un timer, poate altcineva.

Cum adica?

Unde sa faca timerul?

Gm-ul e facut de la 0 de mine,cine sa imi faca timerul? :))

EDIT:Am incercat si asa,si tot nu a mers.

PS:Uitate la comanda(primul reply).

Edited by Bogdan's
Link to comment
Share on other sites

Eu , sa pun un obiect pe un player fac asa :

 

1. Creez / Downloadez dp net un sv default 

2. Pun un script de Hold

3. Il pun sa se salveze unde si cum vreau eu

4. Intru in joc , creez holdu respectiv

5. Dau save la hold

6. Merg unde s-a salvat , copiez codu care am nevoe

7. Intru in script si pun SetPlayerAttachedObject(playerid, Ce e in salvare );

Si ... atata tot :)

 

PS: Nu-ti dau scriptu sau altceva , cauta pe net ( ca de asta a fost inventat google )  si incearca cum am spus eu. Bafta

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Buna seara. Problema cu disparitia obiectelor este cauzata de sistemul (FS-ul) "Armebody" - atasarea armelor de caracter.

Scoateti in intregime sistemul din mod si nu va veti ciocni cu astfel de probleme.

Edited by ARTIST

ep41yhufqpagka5wfoornw1wjfjie.png

HTjr_G.png
12975.png
 
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.