Jump to content

Critical Stunt 0.3x


Recommended Posts

criticalstunt_zps396a3055.png

Salut.M-am gandit sa imi deschid un server (nu l-am terminat, inca) si as avea nevoie de cateva pareri/critici.Deci, sa incept.Tot server-ul este facut pe SQLite (sistemul de administrare/sistemul de donator) in combinatie cu Y_ini (sistemul bancar).Deci, ca urmare, server-ul este 60% SQLite si 40% Y_ini.Server-ul dispune de un sistem de inregistrare/logare destul de complex (dupa parerea mea):

[img width=500 height=375] 4gv7mGc.png

[img width=500 height=375] frNuqmV.png

Mai dispune si de un sistem de AFK/BRB.Nu este unul destul de avansat, dar este suficient pentru a satisface "nevoile" jucatorului:

[img width=500 height=375] xIJhoe8.png

[img width=500 height=375] eyEaibG.png

Este un server de tip Freeroam combinat cu putin RPG (sistemul de nivel care se vede in coltul din dreapta) deci dispune de un sistem de generare al vehiculelor si al armelor:

[img width=500 height=375] H0lh512.png

[img width=500 height=375] z0JfIC6.png

Cum orice server are asa zisul "hold system", m-am gandit sa imi fac si eu unul dar folosind mSelection:

[img width=500 height=375] RNORX6W.png

[img width=500 height=375] bUA6OLN.png

[img width=500 height=375] DF0vfRB.png

[img width=500 height=375] DeOlAYh.png

[img width=500 height=375] aZewrS0.png

[img width=500 height=375] l23Vv4J.png

De asemenea, modul de joc mai contine si un sistem de "vehicle control":

[img width=500 height=375] 5o7bkaZ.png

[img width=500 height=375] 51TaLP7.png

Sistemul de administrare folosit pe server este unul unic (contine si un sistem de donator) facut intr-un procent de 80% de mine:

[img width=500 height=375] NcIPgZT.jpg

Mai contine si un "rampages system" scriptat de Rock si usor modificat de mine, un sistem de nivele scriptat de mine in totalitate (se poate observa in a doua poza, in coltul din dreapta al ecranului), un sistem de prajituri (ultima poza) si multe alte chestii:

[img width=500 height=375] lIPmfZ7.png

[img width=500 height=375] I0AY1W5.png

[img width=500 height=375] LuqfNtv.jpg

[img width=500 height=375] MMDCG0c.png

M-ai contine multe alte chestii dar imi e lene sa le postez, deci faceti-va o parere doar din ce v-am dat pana acum 21.gif.

Link to comment
Share on other sites

Frumos, nu ar trebui sa il publici ci sa incerci sa iti faci un server de STUNT.

de multe ori imi pun si eu intrebarea "Dece oare,foarte multi scripteri de pe sa-mp.ro,nu isi creaza un server se sa-mp si sa il hosteze si sa astepte doar sa intre jucatori,stiu a scripta,stiu a face mape,ce mai trebuie,hosturile nu sunt atat de scumpe,deci,serverele frumoase si populate sunt ca un bisnes,stiu,trebuie sa achiti hostingul,domeniu,dar,nu cu toti banii care ati doneaza playerii,trebuie doar rabdare  :undecided: Bafta cu serverul acesta ;)
Zomboy.png
Link to comment
Share on other sites

PawnFox" post="137321" timestamp="1364702915"]

Frumos  :grin:

Nu il publici ? :D

Frumos, nu ar trebui sa il publici ci sa incerci sa iti faci un server de STUNT.

Castiel. link=topic=25487.msg137357#msg137357 date=1364715921]

Foarte frumos serverul si eu zic aceeasi parere sa nu il postezi niciodata acest gamemode 'pentru ca' toti retarzi mintali o sa ia gm-ul si bye bye drepturi de autor 10/10

De unde v-a venit ideea ca am sa il public 21.gif? Mai sus am mentionat ca o sa deschid un server cu el.Deci, cum v-am promis ca o sa postez poze cu sistemul bancar, cel de apartamente, cel de case si cel de "walk", am si facut-o:

eF2cJfb.jpg

[img width=500 height=375] KzxJNtM.jpg

[img width=500 height=375] CnlMGFE.png

[img width=500 height=375] 7yLpoB3.png

[img width=500 height=375] 4CZ1zT2.png

[img width=500 height=375] gYjnsvn.png

Link to comment
Share on other sites

Bai baieti, el a muncit ca sa invete acest domeniu numit "scripting", se chinuie din rasputeri sa faca un server ca acesta ca va garantez ca nu este usor, nu este cea ce multi numiti "edit" , asta este ceva de la 0 , dintr-un singur pawno gol faci asa ceva, inclusiv toate mape, tot.

Multi obsedati cica, " Nu il publici? " pentru ce sa il publice, ca voi sa va dati drept autori server-ului?, in 2013 nimeni nu mai respecta creditele autorului gamemode-ului, deoarece aceasta este Romania si lumea din ce in ce se scarbeste mai mult.

Apropo, el nici nu la terminat, gamemode-ul este in dezvoltare si voi il vreti deja?.

Propunere pentru DarkyTheAngel

Nu il publica de niciun fel, fati-l pentru tine, vindel, ori iti faci un server sa devina populat deoarece gamemode-ul este foarte reusit, din poze mie imi place foarte mult.

Respect pentru munca depusa.

Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.