Jump to content

Ce credeti despre un pawno in limba romana


burnfire

Recommended Posts

Cei mai multi(2/3)din cei care vor sa scripteze in sa-mp si nu reusesc,nu reusesc deoarece pawno este un program de scripting in limba [shadow=red,left][glow=red,2,300]ENGLEZA[/glow][/shadow].Ma gandeam sa vad ce parere aveti de un pawno in limba romana.As vrea sa vad un scripter(Care stie fffffffffoarte bine C++)care sa faca(daca se poate)un pawno in limba romana.Sa fim seriosi...cred ca romanasii nostri sunt cei mai buni hackeri si,cu ocazia asta..as ruga unul dintre acesti hackeri sa-si aloce cateva saptamani sa faca un astfel de program.Multumesc anticipat!!! :cheesy:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ar fi o idee prea buna din foarte multe motive..

Si daca stam sa ne gandim logic ce ar putea fi tradus? Meniurile alea si erorile?

Nu prea ar avea rost.

Link to comment
Share on other sites

Dar o idee buna, ar fi sa fie functile traduse in limba romania.De exemplu, cele pentru SQLite, WHERE sa devina UNDE si tot asa.Trebuie doar sa le definesti.

Nici asta nu ar fi o idee prea buna.

Pentru ca romanasii ar stii cum se numesc in romana dar cand s-ar uita la un tutorial sau ceva pe sa-mp.com s-ar incurca si ar iesii o harababura totala.

Link to comment
Share on other sites

Nici asta nu ar fi o idee prea buna.

Pentru ca romanasii ar stii cum se numesc in romana dar cand s-ar uita la un tutorial sau ceva pe sa-mp.com s-ar incurca si ar iesii o harababura totala.

Sunt de acord cu Rock.

Dar o idee buna, ar fi sa fie functile traduse in limba romania.De exemplu, cele pentru SQLite, WHERE sa devina UNDE si tot asa.Trebuie doar sa le definesti.

PawnFox link=topic=23837.msg130048#msg130048 date=1358725535]

Mi se pare o prostie, din moment ce toate functiile sunt facute in limba engleza ...

Va multumesc pentru pareri!!!

Link to comment
Share on other sites

Limbajul pawno e in engleza cu un motiv, deoarece engleza este o limba mai cunoscuta. Nu e problema lor daca voi nu sunteti atenti la orele de engleza.

Eu,spre deosebire de altii,eu ma pricep foarte bine la engleza :tongue:,dar,nu ma refeream la mine.Ma refeream la toti ceilalti care nu stiu limba engleza!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cei mai multi(2/3)din cei care vor sa scripteze in sa-mp si nu reusesc,nu reusesc deoarece pawno este un program de scripting in limba [shadow=red,left][glow=red,2,300]ENGLEZA[/glow][/shadow].Ma gandeam sa vad ce parere aveti de un pawno in limba romana.As vrea sa vad un scripter(Care stie fffffffffoarte bine C++)care sa faca(daca se poate)un pawno in limba romana.Sa fim seriosi...cred ca romanasii nostri sunt cei mai buni hackeri si,cu ocazia asta..as ruga unul dintre acesti hackeri sa-si aloce cateva saptamani sa faca un astfel de program.Multumesc anticipat!!! :cheesy:

De facut e usor de tot! Dar nu inteleg rostul...e mai bine in engleza...trebuie traduse multe functii...si iti trebuie programe speciale...notepad++/etc...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.