Jump to content

Race System V2 [update]


Rimmon

Recommended Posts

Race System v 1

Am Creat Si Eu Race System..

Nu prea stiu sa fac reclama buna la un fs dar am sa incerc 

1)Este un race system facut prin checkpointuri

2)Cand te teleportezi la acel race nu te poti misca iar cand dai /startrace incepe o numaratoare invera adica un countdown de 10 secunde

3)Cursa are loc in lv si este creata din 18 checkpoint-uri

4)Asta e versiunea 1 si stiu ca are buguri si le stiu deja

5)In versiunea 2 am sa rezolv bugurile si am sa fac cursa mai lunga si am sa pun sa poti da start la race doar din acel loc nu si de la grove =))

Download V1

Download

x21t96dvr

Race System v2

Am facut si versiunea 2 intrun sfarsit

Este acelasi traseu.

Doar ca am pus ZCMD

Si niste buguri reparate...

Ca sa aflati despre ce e vorba uitativa la descriere

Download

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Sigur nu e facut de tine.

Pare prea complicat si lai facut intr-un timp foarte scurt, abea ieri ai cerut sugestii.

Mai las topicul deschis sa vad si alte pareri, poate ma insel.

Link to comment
Share on other sites

Rock recunosc ca nu e facut de mine de la 0 dar peste 80% e facut de mine....si nu sunt un scripter newbie scriptez cam de 3 luni si credema k am invatat multe de pe wiki si sa-mp.ro

am lucrat la el 2 ore de la 3 pana la 5 si nu e greu sa faci kteva checkpointuri si niste comenzi de teleport nu stiu ce e asa complicat

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Rock recunosc ca nu e facut de mine de la 0 dar peste 80% e facut de mine....si nu sunt un scripter newbie scriptez cam de 3 luni si credema k am invatat multe de pe wiki si sa-mp.ro

am lucrat la el 2 ore de la 3 pana la 5 si nu e greu sa faci kteva checkpointuri si niste comenzi de teleport nu stiu ce e asa complicat

Am curaj sa bag mana in foc ca nu e facut de tine. Dece?

E o chestie de logica:

print("\n--------------------------------------");
	print(" Race System Loaded");
	printf(" Time: %d /%d /%d Date: %d/%d/%d",ora,minut,sec,an,luna,zi);
Ora, minute, secunde..etc..sunt traduse in romana dar restul scriptului este in engleza. Ex:
SendClientMessageToAll(yellow,"Type /Race to join,Race Will Start In 10 Seconds");

Deci daca chiar era facut de tine, traduceai tot in romana.

Tu probabil ai adaugat doar alea cu ora dar poate nici pe alea.

Sa vedem ce zic si altii..

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa intru la tn in pc sa vezi k stiu sa fac?credema nu sunt genu care copiaza....eu daca vrei il fac si in engleza si in romana...dc e asa de greu sa credeti pe cineva?eu la new  define sau etc le fac in ro iar sendclientmessage pun in eng ca sa fie limba universala sa inteleaga toti care intra pe sv nu doar romani ma poti contrazice kt vrei tu dar nu e adevarat ce spui

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa intru la tn in pc sa vezi k stiu sa fac?credema nu sunt genu care copiaza....eu daca vrei il fac si in engleza si in romana...dc e asa de greu sa credeti pe cineva?eu la new  define sau etc le fac in ro iar sendclientmessage pun in eng ca sa fie limba universala sa inteleaga toti care intra pe sv nu doar romani ma poti contrazice kt vrei tu dar nu e adevarat ce spui

Am fost sigur,ca nu vei face ceva facut de tine :),3/5

Link to comment
Share on other sites

Am facut 2 sisteme pana acum si la aman2 mi sa spus ca nu sunt facute de mine primu sistem lam facut de la 0 si acolo mi sa spus k am schimbat doar culorile de la dialog si asa care e facut de mine in jur de 80% mi se spune ca nu am facut nimica la el(rock)

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Rock nu vad unde e fs-u asta complicat..

Nu mi se pare complicat dar eu nu lam vazut sa posteze prea multe fs-uri si dupa comportamentul de pe forum mie imi da impresia ca e ca ceilalti dastia care pretind ca stiu scripting cand colo ei nu au nici o idee.

Se pare ca m-am inselat, imi cer scuze!

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare complicat dar eu nu lam vazut sa posteze prea multe fs-uri si dupa comportamentul de pe forum mie imi da impresia ca e ca ceilalti dastia care pretind ca stiu scripting cand colo ei nu au nici o idee.

Se pare ca m-am inselat, imi cer scuze!

Am activitate pe forum...Si am mai facut un fs...unu care spawnezi masini

E destul de bun si e simplu..cred ca l-ai facut tu,dar specifica si bugurile.

4/5

Pai poti da /start la cursa din grove...

Numa asta il stiu eu daca vedeti dati un reply si spunetimi

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.