Jump to content

Tutorial GF House create[0.3c]


heatON

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de unde iau coordonatele de afara???

Te duci la casa care vrei in fata usi sale si scri /save pe urma te duci la mydocument/GTA San Andreas User Files/SAMP/savedepositions si iti va aparea o linie cam asa

AddPlayerClass(122,1326.4353,-1067.9906,31.5547,72.5780,0,0,0,0,0,0);

si tu vei lua                      |    coordonatele de afara        |

Link to comment
Share on other sites

sub ce linie adaug mai exact " x.x,y.y,z.z,xx.xx,yy.yy,zz.zz,0,0,0,0,0,0,numeproprietar,descriere,pret,health,armour,interior,lock,owned,rooms,rentbill,0,0,vehicle,vehiclecolor1,vehiclecolor2,date,level "

Se pune in fisierul property.cfg ultimul rand, de ce va bagati la chestii pe care nici pasii din tutoriale nu-i puteti urma? Am precizat foarte clar.

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

Acum ca sa mearga casa intrati in mod CTRL+F "houseinfo" ->

O sa va apara linia "new HouseInfo[34][hInfo];", in loc de numarul 34 puneti 35 daca ati adaugat o casa doar sau adaugati cate case aveti in fisierul property.cfg

8-|

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am facut tot ce scrie in tutorial imi merge casa tot,am si masina la ea (masina "standard" id 418),dar cand vreau sa ma bag in ea imi zice "You aren't COP / FBI / Special Force ! "

Imagine : http://img219.imageshack.us/i/unledp.jpg/

pai schimba toate id'urile de la masini din gm...

Link to comment
Share on other sites

Verifica idurile masinilor in joc cu /dl si dupa aceea in script la masinile factiunilor..

O sa incerc,dar prima data spunemi unde sunt id-urile masinilor de la factiuni... :D

Si inca o intrebare...as vrea sa le pun caselor un Create3DTextLabel dar nu prea stiu cum...am facut eu ceva dar se suprapun textele 3d cand dau /buyhouse. Pls help... Merci :P

at_6734272.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.