Jump to content

Cum faci o masina personala pentru cineva


bcretu64

Recommended Posts

[glow=red,2,300]Tutorial by bcretu64[/glow]

In acest tutorial veti invata cum sa faceti o masina personala pentru cineva|sau pentru tine

Pasul 1: Deschidem pawno si facem un nou script

Sub #define FILTERSCRIPT

scriem: new masina; *la masina puneti ce nume doriti sau puteti pune numele celui caruia io faceti!

Pasul 2: La OnFilterScriptInit:

1.Mergem in sa-mp debug dam /v [id masina] ex: id 522(nrg-500) apoi dam /save masina player

2.Apoi mergem in My Documents>>Gta San Andreas user Files>>samp>>savedpositions.txt si cautam pozitia salvata

3.Mergem apoi la OnFilterScriptInit si adaugam

masina = AddStaticVehicle(522,2137.2576,-1471.1782,23.5312,93.9336,144,1); // asta este doar un ex
Pasul 3: Mergem la OnPlayerStateChange 1. Adaugam:
new vehicleid = GetPlayerVehicleID(playerid);
	new pname[MAX_PLAYER_NAME];

	GetPlayerName(playerid, pname, sizeof pname);

	if(newstate == PLAYER_STATE_DRIVER)
	{
	    if(vehicleid == masina)
	    {
			if(strcmp(pname, "numele player-ului", true) == 0)
   			{
				return 1;
			}
			else
			{
			             RemovePlayerFromVehicle(playerid);
			}

		}

	}

Apoi dati compile!Atat sper ca va-m ajutat si tutorialul nu este copiat pentru buti care isi bat joc si le e ciuda!!!

ubd1488.png
Link to comment
Share on other sites

asta e primul meu tutorial la-m facut din propria experienta asa ca nu mai zi ca sunt copiate chiar dak sunt 2 de genul asta nu conteaza;) eu ma bucur ca exista acest forum! asa ca dute in alta parte dak nu iti convine si nu mai comenta atat!

ubd1488.png
Link to comment
Share on other sites

asta e primul meu tutorial la-m facut din propria experienta asa ca nu mai zi ca sunt copiate chiar dak sunt 2 de genul asta nu conteaza;) eu ma bucur ca exista acest forum! asa ca dute in alta parte dak nu iti convine si nu mai comenta atat!

Nu cred ca trebuie sa te 'aprinzi' asa, are dreptate, mai sunt inca cateva Tutoriale de acest gen... Si oricum fiecare cu parerea lui ;)


EDIT: Al 700-lea Post

142sj0l.png

Underground-GFX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mihn3a" post="93762" timestamp="1316288876"]

Daca fac asa, am si eu o intrebare, daca sunt pasager ma da afara, daca nu ma cheama X sau Y! Nu imi place tut asta. (P.S nu dau nota ca nu stiu sigur daca nu te lasa dar sunt 75 % sigur ca nu te lasa... )

Nu mai zic nimic

Lol mai bine taceai din gura... dc nu ai testat prima data si apropo in loc de x si y pui tu ce vrei ma rog mine imi merge si imi si place tut bravo 10/10

I'm back haha !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

dece imi da eroarea asta? C:\Users\Ïîëüçîâàòåëü\Desktop\Server GTA\pawno\include\core.inc(12) : error 001: expected token: ";", but found "native"

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

Ai uitat tu sa pui ; pe undeva

Apropo: eu sunt bcretu64 ca sa stiti si voi.

Raven's Roleplay translated percent

button.php?barPosition=20&leftFill=%2300FF33

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nu e cine stie ce dar oricum pt munca(daca este munca ta )

deci pt munca iti dau 4/5 dar daca este copiat(asa mi se pare fara suparare)iti dau 0/5

Deci jur ca nu e copiat, nush ce aveti toti cu copiatu, am spus stiu si eu scripting de mult asa ca am facut un tutorial pentru voi macar spune-ti mersi

Raven's Roleplay translated percent

button.php?barPosition=20&leftFill=%2300FF33

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.