Jump to content

0Admin.


Guest PlayON

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca poti sa mai rezolvi si tu cateva din chesti dar cand m-am uitat prin include am depistat cateva erori asa din vedere....:|am reusit oarecums sa rezolv vreo 1 ....etc dar ....hm

oricum cred ca daca ar fi sa setezi ceva la SetPlayerHours(playerid,hours)

este ca la celalalte nu?

adica

exemplu ca la

stock SetPlayerKills(playerid, kills)
{
	if ( kills < 0 ) kills = 0;
	SetPVarInt( playerid, _0A_INI[ 2 ], kills );
	return true;
}

nu?sau ma insel ....ma rog

New GameMode In Development!-Romania Team Gang War-100%!...Datimi doua Motive afrimative de ce sa-l postez si-l postez...

Link to comment
Share on other sites

zhero am o idee pentru tine:)) daca vrei sa o adaugi: cand cineva ar da admin (orice level) la altcineva, acel 'altcineva' trebuie sa scrie o alta parola... fata de cea cu care sa inregistrat (un fel de parola a adminilor) si asa, daca ii este aflata parola de cineva:)) acel cineva sa nu poata folosii comenzile de admini, el nestiind parola care a puso acel jucator cand a primit admin:)) (e o idee care mia venit dimineata, asa ca nu trebuie neaparat sa o aplici daca vrei:)) )

si sistemul de admini este de nota 10

Link to comment
Share on other sites

zhero am o idee pentru tine:)) daca vrei sa o adaugi: cand cineva ar da admin (orice level) la altcineva, acel 'altcineva' trebuie sa scrie o alta parola... fata de cea cu care sa inregistrat (un fel de parola a adminilor) si asa, daca ii este aflata parola de cineva:)) acel cineva sa nu poata folosii comenzile de admini, el nestiind parola care a puso acel jucator cand a primit admin:)) (e o idee care mia venit dimineata, asa ca nu trebuie neaparat sa o aplici daca vrei:)) )

si sistemul de admini este de nota 10

:o GJ PT idee ! daca ar fi si pusa in aplicare... :wink:

u78ch.jpg

CHECK MY CHANNEL!

http://www.youtube.com/user/amysoica

Link to comment
Share on other sites

Guest PlayON

zhero am o idee pentru tine:)) daca vrei sa o adaugi: cand cineva ar da admin (orice level) la altcineva, acel 'altcineva' trebuie sa scrie o alta parola... fata de cea cu care sa inregistrat (un fel de parola a adminilor) si asa, daca ii este aflata parola de cineva:)) acel cineva sa nu poata folosii comenzile de admini, el nestiind parola care a puso acel jucator cand a primit admin:)) (e o idee care mia venit dimineata, asa ca nu trebuie neaparat sa o aplici daca vrei:)) )

si sistemul de admini este de nota 10

Ce idee =)), NU!, nu ma complic, is multi buti in lumea asta care nu inteleg ce is alea alea alea, mai ales Turcii.

@DarkStart, considera ca aici nu ajut pe nimeni ;)

@TheBoss, descarca 0Admin_F din V1.1 folder.

Link to comment
Share on other sites

La /setrespect cand dai cu "-" zice Positive si cand dai cu "+" zice Negative

Si am o idee sa se poata cumpara vip /buyvip sau /buylevel si sa coste ceva de genu Level 1 - 100 cookies

daca vrei asa sa faci fa-ti singur cu ajutorul 0Admin_F...sunt sigur ca 0 nu va pune aia pt iti poti face tu cum vrei...ai toate functile de care ai nevoie pt a face aia ce vrei si singur...:P

Zh3r0 zimi te rog la cate kills-uri primesc al doilea rank si respectiv celalate?

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

daca vrei asa sa faci fa-ti singur cu ajutorul 0Admin_F...sunt sigur ca 0 nu va pune aia pt iti poti face tu cum vrei...ai toate functile de care ai nevoie pt a face aia ce vrei si singur...:P

Zh3r0 zimi te rog la cate kills-uri primesc al doilea rank si respectiv celalate?

:) /ranks - ca sa vezi toate rankurile si la cate killuri avansezi :D

Link to comment
Share on other sites

Guest PlayON

daca vrei asa sa faci fa-ti singur cu ajutorul 0Admin_F...sunt sigur ca 0 nu va pune aia pt iti poti face tu cum vrei...ai toate functile de care ai nevoie pt a face aia ce vrei si singur...:P

Zh3r0 zimi te rog la cate kills-uri primesc al doilea rank si respectiv celalate?

Ce a zis ScEpTyK + ca le gasesti la variabila _Ranks[TOTAL_RANKS][RANKS_E]

Primul parametru is killurile, iar al-doilea este denumirea pentru acel rank. Poti adauga si scoate cate vrei tu, sa pui la ce killuri vrei tu, dar nu uita sa definesti la #define TOTAL_RANKS (12) cate rankuri is.

@DarkStar , mersi ca mi-ai zis, si asta nu e un bug, e o greseala de-amea. Am inversat niste checkuri.

Link to comment
Share on other sites

Ce a zis ScEpTyK + ca le gasesti la variabila _Ranks[TOTAL_RANKS][RANKS_E]

Primul parametru is killurile, iar al-doilea este denumirea pentru acel rank. Poti adauga si scoate cate vrei tu, sa pui la ce killuri vrei tu, dar nu uita sa definesti la #define TOTAL_RANKS (12) cate rankuri is.

@DarkStar , mersi ca mi-ai zis, si asta nu e un bug, e o greseala de-amea. Am inversat niste checkuri.

"bug" asa se denumesc eu infine

Link to comment
Share on other sites

Guest PlayON

"bug" asa se denumesc eu infine

Se numesc greseli baiete!

@Speedy, nu, pt ca daca de exemplu esti intr-un dm, ala da PM, iti apare dialog, si te blochezi ...

Link to comment
Share on other sites

/setcolour - seteaza culoarea la numele playerului

/visible - te arata pe lista de admini

/invisible - nu te arata pe lista de admin(stai pe ascuns,e buna cand vine un smecher sau un hacker care vrea sa distruga serverul)

/rban - Range ban,nu prea stiu ce face dar am auzit ca ii rezolva pe astia cu router sau ip dynamic :D

daca imi mai vin idei dau edit :D si sa nu uiti si de comenzile lui cookie is bune :D

EDIT:

poi sa fie /astats sa arate statusul tau de admin cate kickuri banuri jailuri muturi etc ai dat :D,ori faci un top al adminilor sa arate care ii cel mai activ(adik daca da banuri kickuri etc nu sa stea ca blegu)si unu cu cei care nus activi ca asa poate le dau demote la cativa daca nusi fac treaba :D

Sper ca sunt bune ideile mele :D daca nu nu,nu ma supar :D

Link to comment
Share on other sites

Guest PlayON

Deci asta e 0admin...Un sistem bine gandit dar plin de buguri facut de un tip foarte arogant.

Imi pare rau dar asta e parerea mea.

Si crezi ca ma intereseaza daca e plin de buguri? Nu cumva ideea era sa-l scot pe forum si sa aflu de la utilizatori bugurile, ca de unul singur sau cu 2 3 nu faceam nimic.

Aveam nevoie de diverse tipuri de gamemoduri pe care sa fie testate, unii au functii care se intercaleaza cu cele din 0Admin si deaia poate sa rezulte in crash.

Arogant? Stiu, si care e problema ta?

Ma comport adecvat caracterului lu ala cu care vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.