Jump to content
  • 0

RemoveBuildingForPlayer {Problemă}


Aesma

Question

Salut,mă scuzați de deranj, întâmpin și eu o mică spre mare problemă legată de  niște hărți, am un gamemode de tip RPG destul de încărcat în cod,undeva cu 103.000 de linii, nu știu dacă are vreo legătură,am încercat recent să urc niște hărți pe server și am observat că hărțile se urcă,într-adevăr, dar nu dispar obiectele din jocul original chiar dacă RemoveBuildingForPlayer este adăugat, știți ce ar putea cauza această problemă sau cel puțin câteva soluții pentru rezolvarea acestei probleme ? Singur am aplicat următoarele variante:

- Am încercat să iau mapele din GM și să le pun într-un FS ca să ruleze totul mai ușor și mapele să se încarce mai rapid; 

- Am încercat să dezactivez mapele și să fac curățenie în gamemode pentru a putea fi mai clean și cât mai aranjat pentru o bună funcționare; 

- Am încercat să pun harta respectivă în gamemode dar rezultatul este invalid, prima dată era în FS și am spus că poate are vreo legătură dar în ambele cazuri face la fel,nu se încarcă RemoveBuildingForPlayer. 

Nu am găsit o soluție pe internet și vreau să vă întreb,v-ați confruntat până acum cu astfel de problemă? 

Mulțumesc,o zi bună vă doresc.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 1
7 minutes ago, Aesma said:

Salut, l-am incercat si sub forma de FS dar si sub forma sursei principale dar la fel, niciun rezultat nu a dat. Sub forma de include nu am incercat sa le fac.

Sterge toate fs-urile din server.cfg, vezi sa ai toate plugin-urile active in server.cfg si pune removebuilding in sursa principala si da poza.

  • Thanks 1

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Aesma said:

Salut,problema este că el deja este pus la OnPlayerConnect dar nu le citește.

Il ai sub forma de include, fs sau direct in sursa principala ?

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 minutes ago, StrikerM said:

Il ai sub forma de include, fs sau direct in sursa principala ?

Salut, l-am incercat si sub forma de FS dar si sub forma sursei principale dar la fel, niciun rezultat nu a dat. Sub forma de include nu am incercat sa le fac.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, StrikerM said:

Sterge toate fs-urile din server.cfg, vezi sa ai toate plugin-urile active in server.cfg si pune removebuilding in sursa principala si da poza.

Am rezolvat problema, multumesc pentru ajutorul oferit de catre voi. Cer un T/C daca se poate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.