Jump to content

Ofer servicii de scripting sa-mp


St3f4n36

Recommended Posts

                                                                                                     Servicii scripting 

Salut, pot oferii servici de scripting sa-mp la preturi accesibile:

----------------------------------------------------------------
- Pot fi disponibil de seara de la ora 20:00 pana la ora 03:00.
- Sisteme facute de mine: https://www.youtube.com/channel/UC4ERUteK3fOy9LibIuuoAuQ pot fi vazute pe acest canal si mai sunt multe altele, dar nu sunt puse.
- Scriptez din anul 2018 - 2019.

- Realizez orice sistem la cerere daca imi veniti cu niste idei sau imagini / video-uri.
-----------------------------------------------------------------

- Contact pe discord : __.steffyy.__#9339

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AntiExE Smk Boss said:

Salut ne poti arata un cod mai complex facut de tine? ca tot ce ai prezentat pe youtube este fix ce este in gamemode-ul HPQ123 

Nu stiu ce gasesti de acolo in gm lui HPQ123 din 2019 ... oricum daca vrei iti fac un sistem care il vrei tu si iti pot dovedi ca pot scripta fara probleme 😁

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, St3f4n36 said:

Nu stiu ce gasesti de acolo in gm lui HPQ123 din 2019 ... oricum daca vrei iti fac un sistem care il vrei tu si iti pot dovedi ca pot scripta fara probleme 😁

 

Daca ai face un cod mai complex (pe care nu il gasesti in burned sau hpq123) ar fi cel mai bun portofoliu 🙂

Web Developer 
My portfolio: Click

Link to comment
Share on other sites

Salut, m-am uitat la ultimul tău video de pe youtube și am văzut că server-ul are 167 de tickuri și ești doar tu pe server, asta e o problemă.

Îți recomand să mai studiezi partea de optimizare.

Revin cu un edit, m-am uitat de curiozitate și la videoclipul cu /svf, și acolo ai câteva probleme. ^.^

Mult succes în continuare.

Edited by Gabi21
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AntiExE Smk Boss said:

Daca ai face un cod mai complex (pe care nu il gasesti in burned sau hpq123) ar fi cel mai bun portofoliu 🙂

Nu vreau sa ma dau mare scripter, dar na incerc si eu si totusi incerc sa fac sisteme si unele imi ies, dar na nu prea are cine sa ma ajute si eu unul nu prea am multe cunostinte in C++ sau altele.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Gabi21 said:

Salut, m-am uitat la ultimul tău video de pe youtube și am văzut că server-ul are 167 de tickuri și ești doar tu pe server, asta e o problemă.

Îți recomand să mai studiezi partea de optimizare.

Revin cu un edit, m-am uitat de curiozitate și la videoclipul cu /svf, și acolo ai câteva probleme. ^.^

Mult succes în continuare.

Faza e ca nu prea am multe cunostinte :( si incerc si eu, daca m ar putea ajuta cineva sau ceva ar fii bine si as putea "evolua" si eu. Mersi oricum , dar daca imi poti da o parere despre cum sunt sistemele.

Edited by St3f4n36
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, St3f4n36 said:

Faza e ca nu prea am multe cunostinte :( si incerc si eu, daca m ar putea ajuta cineva sau ceva ar fii bine si as putea "evolua" si eu. Mersi oricum , dar daca imi poti da o parere despre cum sunt sistemele.

În sine, sistemele funcționează, dar nu perfect.

Ce-i drept, nu e obligatoriu ca un sistem să fie perfect, trebuie să funcționeze, da la tine sunt lucruri vizibile.

Spre exemplu, la /svf stock urile ori nu se updatau, ori se afișa text ul greșit.

La fel și când s-a deschis dialog ul la SI, arăta ”Stock”, nu o sumă.

Pe partea de optimizare, ai câteva tutoriale pe net, te sfătuiesc să te uiți, o să te ajute. 

Încearcă să folosești timerele cu cap, nu să ai în timer if(!IsPlayerInAnyVehicle(i)) HideSpeedoTD(i), etc.

Gândește-te că într-un timer făcut pe player, el se apelează ori la o secundă(cel mai des), sau la câte secunde l-ai pus să ruleze, apoi îți dai seama singur ce încarcă de acolo. Gândește un sistem care să funcționeze și să nu facă lag, fiecare request cerut serverului face ca tick urile să scadă.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Gabi21 said:

În sine, sistemele funcționează, dar nu perfect.

Ce-i drept, nu e obligatoriu ca un sistem să fie perfect, trebuie să funcționeze, da la tine sunt lucruri vizibile.

Spre exemplu, la /svf stock urile ori nu se updatau, ori se afișa text ul greșit.

La fel și când s-a deschis dialog ul la SI, arăta ”Stock”, nu o sumă.

Pe partea de optimizare, ai câteva tutoriale pe net, te sfătuiesc să te uiți, o să te ajute. 

Încearcă să folosești timerele cu cap, nu să ai în timer if(!IsPlayerInAnyVehicle(i)) HideSpeedoTD(i), etc.

Gândește-te că într-un timer făcut pe player, el se apelează ori la o secundă(cel mai des), sau la câte secunde l-ai pus să ruleze, apoi îți dai seama singur ce încarcă de acolo. Gândește un sistem care să funcționeze și să nu facă lag, fiecare request cerut serverului face ca tick urile să scadă.

Ok, mersii mult si stiu ca la /svf nu apar stock-urile pentru ca nu prea conta, dar le am facut sa se updateze si la si am rezolvat ca inainte era mesajul 30 la stock si nu era %d

Edited by St3f4n36
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2022 at 10:30 AM, Gabi21 said:

Salut, m-am uitat la ultimul tău video de pe youtube și am văzut că server-ul are 167 de tickuri și ești doar tu pe server, asta e o problemă.

Îți recomand să mai studiezi partea de optimizare.

Revin cu un edit, m-am uitat de curiozitate și la videoclipul cu /svf, și acolo ai câteva probleme. ^.^

Mult succes în continuare.

In mare parte tickurile tin de Host.. Nu numai de optimizare, daca el lucreaza pe localhost si are un net mai slabut e si normal ca tickurile sunt asa mici.

Just saying... (No hate)

Cat despre postare, up. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, VAurel said:

In mare parte tickurile tin de Host.. Nu numai de optimizare, daca el lucreaza pe localhost si are un net mai slabut e si normal ca tickurile sunt asa mici.

Just saying... (No hate)

Cat despre postare, up. 

Adevarul este ca nici eu nu am un internet prea bun, dar se poate sa fie si de la gamemode ca am mai scos multe lucruri din el zielele astea si acum ajunge si pe al 170 + tiks si inainte aveam maxim 160. Dar oricum mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.