Jump to content

Vand Gamemode SA:MP - pheonix project.


Dedwen

Recommended Posts

Salut, am sa va prezint un gamemode la care am lucrat o perioada buna de timp, acest gamemode este de vanzare.

Tin sa precizez ca aceasta lista nu este completa, sunt mult mai multe lucruri facute.

Gamemode-ul il vand la pretul de 10 euro, nu cred ca e capat de lume la aceasta suma avand in vedere munca.

Mai multe poze, detalii primiti pe discord: Dedwen#5141

 

UPDATE LIST!

  • Tin sa mentionez ca nu este un proiect de la 0, am decis sa incep de la un Gamemode destul de vechi pe care sa-l aduc la un nivel mai decent.
  • Ceea ce vreau e usa fac cu acest Gamemode este abia la 20%, am multe idei scrise dar dupa cum am spus nu mereu am timp.
  • Nu pot spune ca acest Gamemode este cel mai optimizat dar pentru un server mic este mai mult decat bine, si o sa incerc si mai multe lucruri sa nu fie probleme.

 

Sistem de Reward:

  • Sistemul l-am facut in asa fel in cat jucatorii sa fie atrasi sa faca anumite lucruri pe server pentru a beneficia de niste beneficii.
  • Prin comanda </reward> se deschide un dialog unde momentan exista doua variante pe care le puteti folosi doar daca detineti Pheonix Points sau Job Points.
  • Punctele se obtin prin diferite lucruri:
  1. Job Points facand job-uri(cel mai multe)/questurile zilnice/payday (o sa mai adaug sa primesti facand si altceva).
  2. Pheonix Points care se obtin prin questurile zilnice/payday/achizitionarea anumitor bunuri(casa, masina,bizz, lucruri din shop), multe alte lucruri.
  • Premiile sunt random (Bani, Puncte Premium, Mats/Drugs, Respect Points, Rob Points, PCJ-600 (la Job Reward) si Banshe (la Pheonix Reward).
  • Pe viitor o sa fac sa poti oferi Job/Pheonix Points in schimbul altor bunuri (Money, Respect Points, Puncte Premium, etc).
  • Pizza Boy Job:

  • Este doar putin modificat, dupa ce obtii acest job folosesti comanda </getcommand> si vei primii 5 cutii cu Pizza, cand iesi afara o sa fii dat intr-un Faggio cu cutiile in spate.
  • Odata ajuns la un CheckPoint pus automat de server, te vei da jos si vei primii in mana o cutie cu Pizza pe care trebuie sa o livrezi in CheckPoint.
  • Fiecare CheckPoint este random, castigurile sunt random (la toate joburile)
  • Salut, acest proiect a fost inceput acum 5 luni de zile, nu am lucrat la el non stop am avut destul de multe pauze, timp limitat.

  • Tin sa mentionez ca nu este un proiect de la 0, am decis sa incep de la un Gamemode destul de vechi pe care sa-l aduc la un nivel mai decent.
  • Ceea ce vreau e usa fac cu acest Gamemode este abia la 20%, am multe idei scrise dar dupa cum am spus nu mereu am timp.
  • Nu pot spune ca acest Gamemode este cel mai optimizat dar pentru un server mic este mai mult decat bine, si o sa incerc si mai multe lucruri sa nu fie probleme.
  •  

    Sistem de Reward:

  • Sistemul l-am facut in asa fel in cat jucatorii sa fie atrasi sa faca anumite lucruri pe server pentru a beneficia de niste beneficii.
  • Prin comanda </reward> se deschide un dialog unde momentan exista doua variante pe care le puteti folosi doar daca detineti Pheonix Points sau Job Points.
  • Punctele se obtin prin diferite lucruri:
  • Job Points facand job-uri(cel mai multe)/questurile zilnice/payday (o sa mai adaug sa primesti facand si altceva).
  • Pheonix Points care se obtin prin questurile zilnice/payday/achizitionarea anumitor bunuri(casa, masina,bizz, lucruri din shop), multe alte lucruri.
  • Premiile sunt random (Bani, Puncte Premium, Mats/Drugs, Respect Points, Rob Points, PCJ-600 (la Job Reward) si Banshe (la Pheonix Reward).
  • Pe viitor o sa fac sa poti oferi Job/Pheonix Points in schimbul altor bunuri (Money, Respect Points, Puncte Premium, etc).
  •                                                                                                                                                                                                                sa-mp-021.thumb.png.f6225f2d843a59b3dd13e768488f6cc6.pngreward.png.28994d05b8052a996ea3dd8749561e75.png

     

    Pizza Boy Job:

  • Este doar putin modificat, dupa ce obtii acest job folosesti comanda </getcommand> si vei primii 5 cutii cu Pizza, cand iesi afara o sa fii dat intr-un Faggio cu cutiile in spate.
  • Odata ajuns la un CheckPoint pus automat de server, te vei da jos si vei primii in mana o cutie cu Pizza pe care trebuie sa o livrezi in CheckPoint.
  • Fiecare CheckPoint este random, castigurile sunt random (la toate joburile)
  • sa-mp-026.thumb.png.fcacc32ee960e99c0a72e46c6576f8e0.pngsa-mp-027.thumb.png.2f1fdf299664b5fd0deb0f42b3bda2ee.png

     

    FisherMan Job:

  • Este classic doar putin modificat, odata ce obtii jobul folosesti comanda </fish> si pescuiesti.
  • Poti prinde si alte lucruri nu doar pesti, este random uneori prinzi o valiza cu bani, o cutie goala, alge si alte lucruri.
  • Poti pescuii 5 pesti deodata, odata ce ai facut asta trebuie sa mergi la depozit si acolo ii vei vinde prin comanda </sellfish>, o sa iti apara un dialog unde apare castigul si multe alte lucruri.
  • Odata ce folosesti comanda </getjob> o sa apare un dialog cu mai multe informatii, la toate joburile este asa.
  • Pe viitor odata ce ajungi la Skill 3 vei putea merge sa transporti pestii la anumite magazine.
  • Alte detalii/poze:

  • Serverul are niste Mapping prin anumite locuri dar nu este nimic exagerat, putina modificare nu strica.
  • Shop-ul de pe server nu detine multe lucruri dar pe viitor o sa mai fie adaugate beneficii.
  • Puncte Premium (Diamante banuiesc ca voi modifica) se pot obtine prin multe variante, joburi (random), PayDay, Quests, Achizitie de bunuri personale, etc.
  • Sistemul de clan nu este gata, fiecare Lider de Clan decide unde sa fie HQ-ul (momentan este doar la casa Personala), o sa adaug HQ-uri de cumparat cu Clan Points, bineinteles vehicule si alte beneficii.
  • Sunt mult mai multe lucrui facute dar nu le pot prezenta chiar acum pe toate, totusi sper sa va placa ce vedeti in aceasta prezentare si voi face Update cand este cazul sa mai prezint ceva important.
  • </> Anumite comenzi au fost mutate pe tasta Y. (ex: /buy, /buygun, /buydrink, etc)
    </> Anumite biz-uri au fost sterse deoarece Gamemode-ul este doar pe orasul Los Santos si erau prea multe biz-uri de acelasi tip.
    </> Adaugat un Summer Quest la care trebuie sa-l ajuti pe JerryCo in misiunea lui nebuna de a strica vara.
    Tin sa mentionez ca este doar o mica "poveste" nu am nimic cu acest anotimp :)).
    - Pentru a face acest quest in primul rand trebuie sa face rost de Quest Points-uri, n-am setat o suma anume asta o sa seteze fiecare.
    - Quest Points-urile le poti obtine doar la "job-ul" Ice Scream (Summer Quest) la care trebuie sa livrezi inghetata la stand-urile cu ingetata.
    - O sa primiti 5 cutii cu inghetata pe care trebuie sa le livrati, dupa care sa mergeti la depozit sa faceti restock in masina.
    - Pe fiecare stand primiti random X Quest Points si random Bani.
    - Dupa ce dispuneti de x Quest Points, pe GPS exista o locatie numita (Continue Summer Quest), odata ajuns acolo o sa fie un NPC cu niste detalii.
    - Dupa ce ajungeti la acel NPC numit 'JerryCo', apasati tasta F unde o sa fiti bagati intr-un mic cinemati unde o sa primiti niste detalii.
    - Odata ce terminati de vorbit cu JerryCo, el o sa va puna un checkpoint pe GPS (mapa) unde trebuie sa livrati bombele pe care el a reusit sa le achizitioneze cu Quest Points-urile voastre.
    - Odata ajungi la acel checkpoint unde trebuie livrate bombele, quest-ul se finalizeaza si primit premium (Respect Points, Job Points, Pheonix Points, Money).
    - Quest-ul se poate face odata pe zi.
    </> Refacuta comanda </shop>, acum sunt 3 tipuri de unde puteti cumpara diferite buniri cu Puncte Premium, Quest Points, Job Points.
    </> Rezolvate niste buguri la numite texte.
    </> Rezolvate anumite buguri la interioare de case/biz.
  • Video summer quests: 

    </> Refacuta comanda </shop>, acum sunt 2 tipuri de unde puteti cumpara diferite buniri, Puncte Premium - Quest Points
    </> Rezolvate niste buguri la numite texte.
    </> Rezolvate anumite buguri la interioare de case/biz.
    </> Rezolvate niste buguri la mapicon.
    </> Comenzile pentru clan-uri au fost adaugate pe dialog, fiecare actiune era pe o comanda, modul de joc este mai vechi si din aceasta cauza.
    </> Pe </clan> a fost adaugat 'Find Clan HQ' si 'Set Clan HQ - for leader'.
    </> Clanurile au un Shop unde pot schimba culoarea tag-ului de pe </ID> si multe alte benefici.
    </> Acum cand te pui </duty> o sa apara un textdraw pe ecran pe care scrie "faction duty".
    </> Facut chat pentru Premium Account.
    </> Fisherman Job:
    - Acest job a fost modificat, puteti prinde cate 5 pesti dupa care pentru a vinde pestii trebuie sa mergeti la 'Fish Market' care se afla pe GPS ('Bussines').
    - Odata ajuns la 'Fish Market', pentru a vinde pestele apasati tasta Y la locatia specificata.
    - O sa va apare un dialog cu toti pesti prinsi si valoarea lor, puteti vinde pe rand sau apasati pe 'Vinde tot'.
    - Interiorul de la biz este facut de catre mine, ceva mic dar specific.
    - Odata ce intrati in biz o sa primiti freeze 2-3 secunde pentru a nu cadea prin textura.
    </> A fost adaugat pe comanda </protection> si sa opresti chat-ul newbie si war-urile.
    </> Comanda </tog> a fost putin modificata.
    </> Am mutat sistemul de reward pe plaja + mapping, cel vechi nu imi placea.

     

    TOTAL UPDATES - 56

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.