Jump to content
  • 0

Stage System...


VAurel

Question

Salut, am vrut sa scot sistemul de stage de pe gamemode, ok nicio problema, am scos tot ce tinea de stage, iar acum cand dau compile imi apar 4 warnnings, stiu ce inseamna, doar ca nu stiu unde sunt definite acestea sa le scot si pe ele.

Gamemode : Terone EDIT by VLM

gamemode.pwn(706) : warning 203: symbol is never used: "KEY_VEHICLE_BACKWARD"
gamemode.pwn(704) : warning 203: symbol is never used: "KEY_VEHICLE_FORWARD"
gamemode.pwn(701) : warning 203: symbol is never used: "g_SpeedThreshold"
gamemode.pwn(699) : warning 203: symbol is never used: "g_SpeedUpTimer"

Daca aveti vreo idee unde le gasesc definite? Caci la acele linii nu este.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tu ai definite KEY-URILE din joc, adica pe butonul sageata sus iti crestea viteza la stage, KEYA aceea a fost definita, scoate definitia de la #define-uri

Cauta acolo la sectiunea de #define

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 hours ago, VAurel said:

Bro.. Nu stiu daca ati inteles ce am zis. Stiu ce inseamna acele warning-uri, stiu care e faza cu ele.

Doar ca nu le gasesc definite nicaieri! Asta incerc sa explic!

Salutare, nu are cam sa nu le gasesti daca ai cautat cu ctrl+f in gamemode si in toate include urile, altundeva nu au unde sa fie declarate variabilele, ori in gamemode ori in include uri

 

 

  • Thanks 1

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 7 ore, Mister a spus:

Salutare, nu are cam sa nu le gasesti daca ai cautat cu ctrl+f in gamemode si in toate include urile, altundeva nu au unde sa fie declarate variabilele, ori in gamemode ori in include uri

 

 

Stiu 100% ca nu le-am gasit in gamemode, si in include-uri am sa incerc sa caut in cele care sunt folosite de catre gamemode. Cele care sunt declarate cu #Include.

Doar ca am pus intrebarea aici, ca m-am gandit ca a mai lucrat cineva pe acest gamemode si stie cineva unde s-ar putea afla.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Update : Am gasit unde erau definite, va multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute, v-am dat cate un thanks la fiecare indiferent ca a fost de la ceea ce mi-ati zis sau nu. :)❤️ 

BTW : Celor care vor avea nevoie, erau definite in Pawno/modules/variables, ultimele linii! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.