Jump to content

Nu recomand clever-host.


SpriteTV

Recommended Posts

Salut nu recomand firma de host clever-host are un staff mai pe scurt de tot rahat-ul. Am comandat la ei un host nu sti-am nimic de ei. si astept returnarea banilor si acu.

Si se pare ca si acu sunt total ignorat.

Va las niste ss-uri mai jos

http://prntscr.com/ki9rw3

http://prntscr.com/ki9ryq

http://prntscr.com/ki9s10

Astept si eu pareri despre firma asta de host.

 

Link to comment
Share on other sites

Cum a mentionat si acea persoana in acel pm,este perioada concediilor si nimeni nu o sa se intoarca din vacanta doar pentru 5 euro sa iti faca tie serverul.In aceasta perioada,nici cei de la 0 ping nu se complica prea mult cu serverele si ticketele

Edited by Depressive_
Link to comment
Share on other sites

Acum 10 minute, Depressive_ a spus:

Cum a mentionat si acea persoana in acel pm,este perioada concediilor si nimeni nu o sa se intoarca din vacanta doar pentru 5 euro sa iti faca tie serverul.In aceasta perioada,nici cei de la 0 ping nu se complica prea mult cu serverele si ticketele

Boss nu este vorba de 5 euro. Este vorba de mai multi bani. de 35 de euro. 

Link to comment
Share on other sites

Nici cei de la 0ping nu iti raspund in perioada asta, iunie - iulie - august, nu se obosesc foarte tare, e vacanta de vara, lumea nu sta in casa, mai ies si ei pe afara.

Poti sa dai refund la paypal si sa le inchida contul. Eu am fost la ei, ca tehnician, stiu ca clever-host apartine de engame, si e a lui Slocket, sau ceva in genul ast, oricum.

Link to comment
Share on other sites

Eu am web domeniu si sv de metin de la ei, sunt ok pana acum au raspuns mereu in fiecare seara. Nu inteleg de ce disperi asa cand iti raspunde omul in fiecare seara la ticket.

 

+ Cand adaugi credit, apare foarte clar cu rosu acolo "* All deposits are non-refundable." 

 

 

Edited by SkillZ_IT.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
La 14.08.2018 la 3:28, SpriteTV a spus:

Salut nu recomand firma de host clever-host are un staff mai pe scurt de tot rahat-ul. Am comandat la ei un host nu sti-am nimic de ei. si astept returnarea banilor si acu.

Si se pare ca si acu sunt total ignorat.

Va las niste ss-uri mai jos

http://prntscr.com/ki9rw3

http://prntscr.com/ki9ryq

http://prntscr.com/ki9s10

Astept si eu pareri despre firma asta de host.

 

Dai mesaj pe facebook sa vedem ce spune :))

https://www.facebook.com/profile.php?id=100016980738585

Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2018 at 11:24 PM, SpriteTV said:

Boss nu este vorba de 5 euro. Este vorba de mai multi bani. de 35 de euro. 

Nici pentru 100 euro nu m-as intoarce din concediu pentru un server. Este o perioada de relaxare la fiecare loc de munca si trebuie tratat ca atare de fiecare persoana, eu am lucrat aproximativ 2 ani cu, Clever-Host si sunt foarte de treaba toti. Dar cand vine vorba de concediu este si normal sa isi ia fiecare concediu. Nu sa stea la cheremul tuturora, firma pana la urma este un non-profit din serverele de jocuri, ci face profit doar din webhosting si vps, in rest este facut pentru un nimic. Tu crezi ca 10 operatori pot raspunde la 10000 de tickete deschise zilnic? Concediile se iau pe rand, si raman foarte putini operatori, iar cand iti va veni randul la ticket iti va raspunde un tehnician daca de el ai nevoie. Nu se poate baga un operator peste un tehnician. La fel cum si la parintii tai la lucru nu poate intervenii un operatori in treaba unui inginer sau mecanic. Ceea ce faci tu este prea josnic! 

EDIT:

Baiatu trebuie sa le dai detalii de ce doresti sa renunti la ei, ca nu iti poate inapoia banii asa.

Ex: Te duci la un spital sa iti administreze ceva printr-o seringa, te costa 500 lei. 

Dupa care nu le dai banii pentru ca nu iti place cum a tinut doctorul seringa in mana. 

Exact asta le spui tu lor, ei iti cer detalii inainte de ati inapoia banii, nu iti poate da asa cu una cu doua banii, serverul este functional de cand sa transferat banii, cum am mai spus am lucrat de aproximativ 2 ani cu ei si sunt foarte buni. Nu am lucrat cu un singur server pe clever, ci cu mai multe, la fiecare era la fel, trebuie sa sti sa te exprimi ce iti doresti cu adevarat si ce vrei defapt, daca nu esti in clar cu ce iti doresti nimeni nu iti va returna tie banii asa, pentru ca esti copilul lui jesus!

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2018 at 11:16 AM, AndreiAddv said:

Nici cei de la 0ping nu iti raspund in perioada asta, iunie - iulie - august, nu se obosesc foarte tare, e vacanta de vara, lumea nu sta in casa, mai ies si ei pe afara.

Poti sa dai refund la paypal si sa le inchida contul. Eu am fost la ei, ca tehnician, stiu ca clever-host apartine de engame, si e a lui Slocket, sau ceva in genul ast, oricum.

Domnule tehnician, imi spui si mie cum se numeste administratorul adjunct de la clever-host? 

Pentru a deveni tehniciat trebuie sa treci de el, sa dai un mic test cu el sa iti verifice cunostiintele. Imi spui si mie te rog numele sau?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2018 at 8:29 PM, razvanduciuc said:

Domnule tehnician, imi spui si mie cum se numeste administratorul adjunct de la clever-host? 

Pentru a deveni tehniciat trebuie sa treci de el, sa dai un mic test cu el sa iti verifice cunostiintele. Imi spui si mie te rog numele sau?

Sincer chiar nu stii cand s-a facut acest post sau macar cand am intrat la ei, sincer, esti penibil.

Cum s-a zis pe toata comunitatea asta intreaga, esti un neauzit ce te dai mare smecher ca ai 32 de ani, prietene, traieste-ti viata, nu te mai baga in seama. Nu stiu cum il cheama, eu am fost acolo timp de cateva saptamani, nu mai mult.

Acest post este din data de August 2018, sunt cateva luni bune.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AndreiAddv said:

Sincer chiar nu stii cand s-a facut acest post sau macar cand am intrat la ei, sincer, esti penibil.

Cum s-a zis pe toata comunitatea asta intreaga, esti un neauzit ce te dai mare smecher ca ai 32 de ani, prietene, traieste-ti viata, nu te mai baga in seama. Nu stiu cum il cheama, eu am fost acolo timp de cateva saptamani, nu mai mult.

Acest post este din data de August 2018, sunt cateva luni bune.

Nene, o fi din august, dar tu habar nu ai despre ce discuti aici. Ai mai fost si operator la clever sau ce ai spus tu ca ai fost acolo. Esti varza murata in fata mea.

Edit: Pardon domnule Tehnician!

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, razvanduciuc said:

Nene, o fi din august, dar tu habar nu ai despre ce discuti aici. Ai mai fost si operator la clever sau ce ai spus tu ca ai fost acolo. Esti varza murata in fata mea.

Edit: Pardon domnule Tehnician!

Scuzați-mă domnule bussinesman, sunteți penibil, îmi pare rău că vă spun asta, vă doare adevărul domnule bussinesman!

Scuzați-mă, domnule afacerist, am uitat că nu știți engleză! Sunteți castraveți în fața mea!

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce plangi pentru un ip, tu esti ceva in gen

te duci la un magazin, cumperi ceva de 5 lei si ii spui aolo, de ce nu l-ai pus in punga si vrei sa iti returneze banii inapoi, nu se poate frate

scuze ca iti zic, dar eu cred ca nu ii faci de rahat, te faci tu de rahat. 

Edited by Edyyy.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.