Jump to content

Gamemode Finale V3


AlexRap

Recommended Posts

EDIT 8:

Rezolvat bug la comanda /so

Rezolvat bug la /lock

/shop gen neph

readaugate mai multe comenzi am scris pe chat se pot vedea in poze ce am readaugat

gard fish readaugat

rezolvat sistemu l de ban uri

multe chestii nu se salvau in baza de date

speedometer a primit si el modificari

ceea ce a mai ramas de rezolvat sunt quest urile cam atat

logo ul la server (td u) a primit si el modificari

scoase multe forward uri si chestii aiurea prin gamemode

coordonatele de la lspd la intrare au primit modificari era prea departe de usa

coordonatele de la business urile de tip gun shop de la intrare au primit modificari

/buymaterials inutila scoasa se putea abuza de ea(1kk mats 900k wtf)

adaugata comanda /staff se poate vedea staff ul cat si online da si offline

gamemode ul arata mai frumos mai promotator

recomanda sa folositi baza de date din arhiva

la EstiFondator sa puneti numele voastre

Gamemode ul nu are comenzi ascunse

adaugat /remote pentru function estifondator

/fspecid adaugat

/resetgift a primit modificare e ok acum

poti apasa tasta shift daca esti spec pe un player si sunt mai multi playeri pe sv te pune spec pe urmatorul player

EDIT 9:

Toate forward urile sterse si public si gm u a fost trecut pe function

stock isplayerfalling a fost modificat

toate plugin urile si mai multe include uri au fost actualizate la cele mai noi versiuni

Camera_move modificata pare ok acum

EDIT 10:

Nu mai primesti mute de la anti spam daca ai admin 1+

va aparea cine te omoara un politist on duty sau off duty am zis sa o bag si eu =))

se poate lua kick la possible global kill acum

se poate castiga mp3 player la giftbox acum :)

EDIT 11:

rezolvat un bug in care daca un player era in hq si alt player dadea find pe el afisa checkpoint ul gresit

nu iti mai poti da arma cu /givegun daca esti in si puteai abuza de asta

EDIT 12:

Vehicule rainbow /rainbowveh disponibila pentru utilizatorii VIP

functia de kick a fost imbunatatita

mici buguri gasite rezolvate

EDIT 13:

/spawnchange pe dialog de acum

au fost scoase niste dialog uri aiurea din gamemode

baza de date a primit modificari la users

au fost scoase niste include uri inutile

parolele au fost trecute pe md5 daca luati acum gm u si ii dati drumul si aveti baza de date de la versiunile anterioare o sa va dea wrong password recomand wipe ca sa va mearga

alte chestii degeaba si inutile scoase din gm

adaugat plugin ul Whirlpool

EDIT 14:

Toate plugin urile aduse la cele mai noi versiuni mai ales mysql R39-6

/getjob a primit modificari este mai ok acum

nu mai poti folosi mai multe comenzi in timpul unui rob adica astea de find

au fost sterse 2 job uri mi se pare 2 sau 3
comenzi care nu aveau legatura cu modul de joc
comenzi facute aiurea
multe chestii nu se salvau in baza de date
aveti functia EstiFondator in gm unde va puneti numele
nu fac reclama la numele de la sv da asa a ramas asa am avut eu sv ul il schimbati si voi
chiar nu mai stiu
refacute cv la factiuni
mod de joc imbunatatit
plugin uri imbunatatite, include uri
+ altele mai cautati si voi chiar nu mai stiu
asta e ultimul gm sau daca mai vreti sa mai fac cate cv o sa fac cand am timp
multumesc celor care mi au dat +1 la gm urile anterioare
pup all ! ❤️

+ progressbar si nuj ce etc

Update's:

- Rezolvate mai multe chestii in baza de date cateva remedieri

- Rezolvate niste buguri care au aparut in gamemode care nu merita mentionate

Download: http://www.girlshare.ro/3490178168.4

Edited by AlexRap
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, AlexRap a spus:

Salut eu sunt AlexRap si am revenit cu un nou gamemode am mai pus eu un gamemode dar acesta este update la acel gamemode ce a fost adaugat rezolvat in versiunea anterioara a fost rezolvat un bug la dealership bug rezolvat la masini personale sistem vip / sistem youtuber multe comenzi updatate unele refacute rezolvate multe multe buguri cam toate bugurile daca mai gasiti rezolvati si voi eu am luat gmu la rand linie cu linie pana am rezolvat tot daca mi-a scapat ceva acum nu stiu vedem incercati si voi optimizat a fost pus si pe host se descurca destul de bine nu merge sa dai /changepass 1!%!%! nu pica ce sa va mai zic succes cu gamemode-ul.

Nu este cine stie ce dar adunate intr-un singur gamemode este ok multe ce am adaugat se gasesc in majoritatea gamemode-urilor dupa net dar eu am incercat sa rezolv tot am plecat de la gamemode BigZone 5.1.9 de la ValyYoutube el zicea ca ala nu mai are buguri n-a fost asa cate am vazut eu in el..si au fost rezolvate toate.

PART 2: Am rezolvat multe in el tot ce am facut in el am scris acolo nu am scris tot pentru ca nu-mi mai aduc aminte ce am facut succes pwps

PART 2: Nu este cine stie ce dar totusi am facut ceva nu va pica pe host a fost testat multe va puteti face server cu el si care va faceti servere sa-mi lasa-ti un pm sa intru sa vad ce ati mai facut ok  ;))

Finale: Finale: am scris in gm nu o sa-l mai postez e finale csz am scris ce am rezolvat..bugurile majore

 

Textdraw fps reports cheaters ticks queries am facut ce am putut

gmu merge in 196-197 ticks succes cu el ok

Succes cu gamemode-ul.

LINK DOWNLOAD: LINK NOU: http://www.mediafire.com/file/b272qiomcyg7yty/Gamemode Finale V3.rar

Poze: https://imgur.com/a/gJb9VXG

VirusTutorial: https://www.virustotal.com/#/file/699a98b8c454a233d12287e661b5c4f56afa720fac4ad1e2ca0ec276907e5249/detection

AM STERS CELELEALTE LINK URI DE LA GM URILE ANTERIOARE SUCCES ASTA E ULTIMU

un panel compatibil?

Link to comment
Share on other sites

Nu ai pus tu ceva corect eu l am avut pus pe host conectat la mine merge etc,nu stiu cum nu merge la tine nu sti sa i faci conectarea, tu ori nu i am facut conectarea cu baza de date ori in server.cfg ai uitat ceva la plugins mai verfica odata

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Acum 13 ore, -=DangeR=- a spus:

/*!40101 SET NAMES utf8mb4 */;

Deschizi baza de date cu pawno sau ce ai tu si stergi acest set de caractere de acolo,le găsesti chiar printre primele linii,dupa dai save

+1 la mn :))

Edited by Depressive_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu am o prob cu gm asta, pe localhost e totu bun, pe host nu mai apare detaliile despre case bizzuri, adica ownerii price etc + pe host apare unknow stiu ca rezolvasem 1 data problema cu unknow si daia am vazut ca nu apar acele chestii pe host dupa am abandonat gm u dupa 1 sapt m-am reintors la el si nu mai stiu sa fac nici aia unknow.. daca ai o rezolvare pt mode unknow si dc nu apar alea esti cel mai smec.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

daca va apare unknown la mode pe host descarcati asta: https://www47.zippyshare.com/v/0gK35Zb4/file.html o puneti in folderu plugins

in server.cfg treceti mysql_static.so in loc de mysql.so si o sa va mearga,  @EliXe @anonim23 aveti tutoriale pe net cum sa faci un sv pe localhost @Dani niculescu la fel am zis mai sus de ce iti apare unknown @Ap9llo ms pwp ❤️ pm me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.