Jump to content

o parere va rog


FOCA

Recommended Posts

Salut , de curand m-am apucat de editat un GM...(am pastrat si pastrez creditele celui ce a facut GM-ul , ba chiar l-am si recomandat pe creator si altora)...

Doresc sa deschid un server cu o economie relativ scazuta...spun relativ dat fiind faptul ca banii se pot face la job-uri , dar si la eventurile zilnice , care sunt destule dar cu bani gen 100 , 200k , adica nu foarte mult...

Problema mea ar fi urmatoarea...dorind sa scap de acele certuri pe masinile factiunilor...m-am apucat sa elimin masinile default ale factiunilor gen (rancher politie , masini de politie normale , patriot , taxi , rancher paramedici si altele specifice factiunilor....) , in locul lor am bagat masini gen infernus (folosibile la rank mai mare) , sultan , elegy , bullet , turismo , cheetah si chiar si sandking....masinile factiunilor vin din prima tunate full cu spoiler , nitro si alte componente specifice masinilor respective...(pt cei ce nu stiu cum sa le faca tunate , folositi-va de AddVehicleComponent) , am eliminat si sumedenia de tipuri de masini pt civili (adica cele abandonate pe strada fara proprietar ce pot fi conduse de oricine) , si le-am inlocuit cu un vehicul premium....BF Injection....

Adevarata mea problema ar fi urmatoarea...aceste schimbari oare nu ar scadea interesul pt a muncii pt a putea sa isi cumpere ei masini personale? Doresc pareri...si argumente....

Link to comment
Share on other sites

Probabil masinile alea abandonate for scadea profitul la Rent Car.

Cat despre masinile factiunilor, parca e prea OP. Gandeste-te la Politia cu Infernus versus unul cu Huntley (exemplu).

Plus ca in realitate masinile de politie nu sunt tunate.

 

Cat despre economie. Cea mai okey economie e aia in care daca muncesti 16 ore aprox. la un job sa faci bani de Sandking gen.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Depinde cum vrei tu sa faci modul de joc.

Eu unul nu sunt de acord cu masinile tunate de la PD, politia nu are masini tunate. Si la mafii, ai putea adauga un mini-detaliu sa dea bine, ca totusi e mafie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.